Turska-Iran-Dubai, Saud.Arabija-Jordan-Sirija-Turska jeli ko spreman za ovo?

GIXER said:
Ja znam da sam za Iran čekao par mjeseci,a za ostale zemlje mislim da ti je najkompetentniji Darko Labaš iz Varaždina (vlasnik Superbike servisa ),jer je on prošao sve i svašta.
Nešto mi je čak govorio da za Dubai treba rezervacija hotela.

Nije da mislim (uskoro) ići tamo, ali znam da ljudi koji planiraju put često zaborave na takve "sitnice" (tu ne mislim na tebe).  :wink:
 
Da li se može iz Jordana direktno u Egipat, tj. da se ne ulazi u Izrael?
 
Prica koju sam ja cuo (dakle jako moguce da mozda nije tocna  :misli: :mrgreen: :shock:) je sljedeca: Ako dolazis iz Sirije u Izrael, nema sanse da te izraelci puste, mada imas sve moguce dozvole i ostalo; a ako ipak dolazis u Siriju iz Izraela, nema sanse da te sirijci puste - bez obzira na sve!  :misli: :shock:

Kazem, ovo sam samo nacuo!  :misli:

Uh, tek sam sad vidio da se spominje Jordan i Egipat, malo sam zabucao; al bar jedna informacija vise  :mrgreen: :mrgreen: :misli:
 
cigo said:
Prica koju sam ja cuo (dakle jako moguce da mozda nije tocna  :misli: :mrgreen: :shock:) je sljedeca: Ako dolazis iz Sirije u Izrael, nema sanse da te izraelci puste, mada imas sve moguce dozvole i ostalo; a ako ipak dolazis u Siriju iz Izraela, nema sanse da te sirijci puste - bez obzira na sve!  :misli: :shock:

Kazem, ovo sam samo nacuo!  :misli:

ima smisla s obzirom na njihove odnošaje :?
 
Loki said:
Da li se može iz Jordana direktno u Egipat, tj. da se ne ulazi u Izrael?

Da, to je i najuobičajeniji put, jer je problem ući u Izrael iz Sirije i Jordana
i ući u Egipat. Ide se trajektom iz Aquebe, tako nešto, ne da mi se surfat.
 
Pudla said:
Kako stoje stvari sa vizama za Dubai, Saud.Arabiju, Jordan i Siriju?

Najproblematičnija je S.Arabija gdje je ulaz za nemuslimanske državljane
malo veća papirologija, imaš na HU. Jordan, Sirija nema nikakvih problema,
a vjerovatno ni za UAE, oni su poprilično zapadnjački orijentirani, za razliku
od SA.
 
Kako ruta Maroko -Alžir nije moguca sve vise razmišljam o drugoj ruti a to bi izgledalo ovako nekako preko Turske, Jordan, Egipat, Libija, Tunis.
Zanima me da li postoje kakve zabrane ulaska između gore navedenih zemalja?
Vize ne trebaju jedino za Tursku i Tunis, a viza za Jordan se može dobiti na ulasku u zemlju.
 
AnteK said:
Najproblematičnija je S.Arabija gdje je ulaz za nemuslimanske državljane
malo veća papirologija, imaš na HU. Jordan, Sirija nema nikakvih problema,
a vjerovatno ni za UAE, oni su poprilično zapadnjački orijentirani, za razliku
od SA.
Znam jednu dobru Bosanku pa ću je oženit jer oni navodno mogu dobit vize za UAE !!! :jesus:
 
GIXER said:
Znam jednu dobru Bosanku pa ću je oženit jer oni navodno mogu dobit vize za UAE !!! :jesus:

Pa ja sam čuo da je to vec gotova stvar, da si vec i bosansko državljanstvo dobio :mrgreen:
 
Loki said:
Pa ja sam čuo da je to vec gotova stvar, da si vec i bosansko državljanstvo dobio :mrgreen:
Cilj opravdava sredstvo ! :mrgreen:
 
cigo said:
Prica koju sam ja cuo (dakle jako moguce da mozda nije tocna  :misli: :mrgreen: :shock:) je sljedeca: Ako dolazis iz Sirije u Izrael, nema sanse da te izraelci puste, mada imas sve moguce dozvole i ostalo; a ako ipak dolazis u Siriju iz Izraela, nema sanse da te sirijci puste - bez obzira na sve!  :misli: :shock:

Kazem, ovo sam samo nacuo!  :misli:

Uh, tek sam sad vidio da se spominje Jordan i Egipat, malo sam zabucao; al bar jedna informacija vise  :mrgreen: :mrgreen: :misli:

Ta prica je tacna-Za Kuwait i Saudijsku arabiju ako ti nadju u putovnici Izraelski pecat nema ti uc u zemlju,a mozda i u zatvoru zavrsis kao spijun!!!Provjereno 100%
 
Kakvo je stanje sa vizom za libiju, čitao sam putopis od Rostuhara i kaže da nisu mogli dobiti vizu za Libiju. Zna tko šta više?
 
Loki said:
Kakvo je stanje sa vizom za libiju, čitao sam putopis od Rostuhara i kaže da nisu mogli dobiti vizu za Libiju. Zna tko šta više?

Slovenci su dobili. http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=16116

Baci search na HU, tamo sigurno piše.  :wink:
 
cigo said:
Prica koju sam ja cuo (dakle jako moguce da mozda nije tocna  :misli: :mrgreen: :shock:) je sljedeca: Ako dolazis iz Sirije u Izrael, nema sanse da te izraelci puste, mada imas sve moguce dozvole i ostalo; a ako ipak dolazis u Siriju iz Izraela, nema sanse da te sirijci puste - bez obzira na sve!  :misli: :shock:

Kazem, ovo sam samo nacuo!  :misli:

Dobro si čuo, teško ide iz Sirije u Izrael, a ako i uđeš, još teže je izaći iz Izraela.
Povremeno netko uspije, uglavnom sa francuskom ili britanskom putovnicom. Štos
je u tome što izraelci neće odobriti ulaz ako ti je sirijska viza u putovnici, nego
samo ako je na posebnom komadu papira, što je teško dobiti i košta partisuća dolara.
No ponavljam, neki su uspijeli prijeći granicu motorom  :D
 
Loki said:
Kakvo je stanje sa vizom za libiju, čitao sam putopis od Rostuhara i kaže da nisu mogli dobiti vizu za Libiju. Zna tko šta više?

Mislim da je moguće dobiti vizu, no treba ti vodič za put kroz Libiju. Kako
ti Pudla kaže, baci oko na HU, tamo ima link za organizirana putovanja u
te krajeve pa zasigurno znaju proceduru.
 
To AnteK: Ti koji su usli su onda sigurno bogati ljudi  :mrgreen: :mrgreen: ... A cuj; radije bi potrosio lovu negdje drugo nego se borio za uci u siriju, i onda zavrsio u zatvoru kao spijun  :misli: :shock: ... Ima ceste i drugdje  :mrgreen:
 
AnteK said:
Mislim da je moguće dobiti vizu, no treba ti vodič za put kroz Libiju. Kako
ti Pudla kaže, baci oko na HU, tamo ima link za organizirana putovanja u
te krajeve pa zasigurno znaju proceduru.
Ante, znaš li možda dali se štogod promjenilo po pitanju ulaska motorom u Kinu i kad ćeš do Siska ???
 
gastajbarter said:
Ako krenes javi se pa cemo mozda ja i Tehnicar sa tobom iz Kuwaita nazad -mi planiramo kuci pa bilo bi bolje u drustvu.Inace htio sam da pitam oko prometne dozvole. Nase su bebe sa Kuwaitskim papirima i sta sad? Da li nam treba neki prevod za to ili nesto za prolazak kroz sve te zemlje? Nisam nikad krocio dalje od Madjarske pa ne znam :misli:

kojim putem bi vi išli iz Kuwaita? preko SA ili Irana?
 
Pudla said:
Kako stoje stvari sa vizama za Dubai, Saud.Arabiju, Jordan i Siriju?

to ću detaljno znati kad se vratim s puta, a to je negdje krajem 3.mjeseca, pa bi se onda i napravio detaljni plan(ako u međuvremenu ne padne neki drugi sličan dogovor..)