Turska, lista i par dvojbi

Pozdrav,
Za par dana se spremam u Tursku.
Pošto booking ne radi u Turskoj, dali netko zna koji VPN da uzmem i kako to funcionira da mogu kotistiti booking.
Vidim milion vpn-a, i ne kužim razliku.

Hvala.
 
Pozdrav,
Za par dana se spremam u Tursku.
Pošto booking ne radi u Turskoj, dali netko zna koji VPN da uzmem i kako to funcionira da mogu kotistiti booking.
Vidim milion vpn-a, i ne kužim razliku.

Hvala.
Ja koristi ovaj prije par mj.
 

Attachments

  • Screenshot_2023-09-20-13-42-07-611_com.browsec.vpn.jpg
    Screenshot_2023-09-20-13-42-07-611_com.browsec.vpn.jpg
    264.8 KB · Views: 0
Kako je sa parkingom motora u Istanbulu, mislim na smještaj?
Vidim da večina smještaja ili nema parking ili ima "dostupan javni parking i ne naplačuje se".
Dali je sigurno na ulici parkirati preko noći u svim kvartovima?
Ili netko zna OK smještaj barem sa dvorištem ili hotel sa garažom?
 
Kako je sa parkingom motora u Istanbulu, mislim na smještaj?
Vidim da večina smještaja ili nema parking ili ima "dostupan javni parking i ne naplačuje se".
Dali je sigurno na ulici parkirati preko noći u svim kvartovima?
Ili netko zna OK smještaj barem sa dvorištem ili hotel sa garažom?
Gledaj da ima parking,ja u nacelu pronađem hotel na netu,pošaljem mail ili wapp poruku sa upitom o parkingu za motor,negdje ga uguraju u hodnik recepcije i slicno,neki ti imaju parking cuvani ili garazu u blizini,sa kojim rade,extra platiš nešto sitno
 
  • Like
Reactions: pa3q
Vratio se jučer.

Krenuo prije mjesec dana sa početnom idejom samo za Istanbul a kasnije ovisno o raspoloženju, bez plana, tj samo sa kartom punom točki. Ma reko to ću ja za početak u 2 dana, do pola puta tj do Niša prvi dan i Istanbul 2 dan (Nikad više tu rutu u 2 dana). Dok sam došao do Niša s mini vjetrobranom skužio sam da to neće ići, tj ne s tolkom bukom i vjetrom vozeći se još tisućama km. Vratio se za natrag za Zagreb ljut ko pas.

Nakon par dana poznavajući sebe skužim da ako ne napravim kako sam planirao bit ću nadrkan cijelu zimu. Par dana u garaži, igranje sa fenom, pleksilasom, izradom bočnih deflektora, isprobavanje raznih nagiba i dobijem dobar rezultat. Ma idem natrag za Tursku, nebu mene nitko...

Istanbul i sve u Istanbulu, most jedan, drugi, tunel, motorom, pješke sve uzduž i poprijeko. Onda Kušadasi, Ephesus, Oludeniz, Saklikent park, Fethiye, Denizli, Pamukkale, Canakkale, Plovdiv, Niš. Između još sto sela, plaža, poluotoka, brda, dolina i ko zna čega sve ne. 1400km u prvoj test rundi i 4800km u drugoj pravoj rundi. Ankaru i Cappadociu ostavio za drugi put jer nije bilo sad vremena za to.

Koristim uvijek samo AirBnb i tu uvijek sretnem kul ekipu. Booking jednostavno ne volim, nikad mi nije sjeo. Brzinu prekoračio u selima skoro svaki put, prošao granicu natrag bez problema.

Sa Turskom super zadovoljan, hvala svima na ranijim komentarima.

20231009_122201.jpg
 
Last edited:
E, vala...svaka ti dala...
 
E to je volja, 2x=2x:mrgreen:(y)
Kako se pokazao novi motor, osim mane sa zastitom od vjetra?
Super, stvarno nemam zamjerki. Zic udoban, ovjes isto. Momenta ima dosta. U gužvi dok me prala kiša par puta znao sam prebacit na linearniji mod i na abs-u još jednu ekstra razinu. Rezervar od 20L me par puta spasio da ne ostanem bez goriva usred ničega.
 
imam u planu za sljedeču godinu Turska
e sad zanima me dali je netko išao preko sa brodom iz turske za atenu i koliko košta tipa motor i dvije osobe
 
Na licu sam kupio u ateni do chiosa,mozes i online,poslije sam dozivio da sam trebo i ovu od chiosa do cesmea,pošto sam jedva uso na trajekt,jako je mali,8 auta i mozda 2,3 motors stanu...to je za dva putnika i motor