Ukrajina - stanje cesata

Skripter

Active member
Ima li koja dobra duša s informacijom o aktualnom (može i prošlogodišnjem) stanju cesti M06 i M07 u Ukrajini?

Da ne završimo...
Pothole_thumb.jpg



Zanimaju me koridori E40 i E373 u privitku:  :misli:
 

Attachments

  • UKR_voznja.JPG
    UKR_voznja.JPG
    83.2 KB · Views: 271
Tnx  (y)

Nadam se da nema previše iznenađenja ili gužve po tim cestama. Bilo bi dobro da u nekom normalnom tempu pregazimo u jednom danu do Kieva, a kad jednom krenemo iz Kieva isti dan dođemo do Poljske u neko razumno vrijeme :misli:
 
Obavezno javi za taj koridor. Ja sam prošle godine došao do Lviva, međutim odustao od puta u Kijev, pa se vratio preko Krakowa.
 
Dajte još koju korisnu info. Mene konkretno zanima stanje ceste Livv-Kišnjev (Moldavija) planiramo početkom devetog mjeseca tamo pa ako imate kakav koristan info bio bi dobrodošao...  (y)
 
Getriba said:
I Visa karticu obavezno
Zašto Visa karticu? Što ne primaju ostale kartice, konkretno Maestro i MasterCard?
 
paranoid said:
Zašto Visa karticu? Što ne primaju ostale kartice, konkretno Maestro i MasterCard?
Ne znam za te dvije, imao sam još AMEX i nisu je primali svugdje, dok Visu jesu.
Cini mi se da sam čitao ranije u nekom putopisu baš oko preporuke da se preferira Visa.
 
paranoid said:
Dajte još koju korisnu info. Mene konkretno zanima stanje ceste Livv-Kišnjev (Moldavija) planiramo početkom devetog mjeseca tamo pa ako imate kakav koristan info bio bi dobrodošao...  (y)
Kojim putem planiraš ići do Lavova?

Pročitaj u temi Putopisa oko Ukrajine. Prošle godine je kolega Garfield išao, detaljno ima cijeli put opisan. On je išao preko Beograda/Rumunjske pa na Odessu i onda Moldavija - Lavov pa nazad kući preko Balatona.
 
Getriba said:
Kojim putem planiraš ići do Lavova?

Pročitaj u temi Putopisa oko Ukrajine. Prošle godine je kolega Garfield išao, detaljno ima cijeli put opisan. On je išao preko Beograda/Rumunjske pa na Odessu i onda Moldavija - Lavov pa nazad kući preko Balatona.
Idemo Budimpešta-Livv pa za Moldaviju... To je onda taj put samo kontra smijer...  (y)
Mislim da sam čak i čitao njegov putopis još prošle god... budem bacio oko još jednom...  (y)
 
paranoid said:
Idemo Budimpešta-Livv pa za Moldaviju... To je onda taj put samo kontra smijer...  (y)
Mislim da sam čak i čitao njegov putopis još prošle god... budem bacio oko još jednom...  (y)
Ja sam prošle godine prošao Budimpešta-Lavov.... Iz Budimpešte krenuo oko 1300, bio u Lavovu oko 2100. Na granici se bez problema proguraš naprijed, ljudi su ok, čak su mi sami rekli da mogu tako.

Možda budem opet išao u 9.mj, ovisi..... Išao bih do Odesse, jer prošle godine nisam to realizirao.
 
Uvjek poželjno imati dva sustava kartica na putovanje. Ali može i samo s Master Card. Nije to Zimbabve)))
 
M6 (Lavov-Kijev), ispočetka obećavajuće kroz brda onda počne ravnica. Autocesta je otvorenog tipa, malo sela malo full autoput ali je stanje OK za voziti. Ograničenje 50-90-110 km/h.
M7 (Kijev-Lublin) jednom kad se izađe iz Kijeva na svojih 600km ima 23 bandere, 19 križanja, 4 zavoja (ako voziš 200) i jedan kružni tok. Stanje ceste je samo mjestimice rupičasto i grbavo. Ograničenje je 90km/h.

Vozači imaju lijepi običaj micanja udesno kad ih se sustigne, treba pripaziti na preticanja iz suprotnog smjera jer se isto računa na micanje dolaznog prometa. Na cestama je prijateljska atmosfera "svi protiv svih" i najvažniji info: policija NEMA radare za brzinu. Fiksne kamere postoje i treba pripaziti ali ostalo prepuštam mašti na interpretaciju (uz normalni životinjski instinkt očuvanja vlastitiog života :mrgreen: ) (y)
 
Skripter said:
Ako se izuzme dosada na M7,  jako dobar. Topla preporuka (y) (y)

Jeste uspjeli u danu do Kijeva bez polomljenih guzica? Ja sam planirao 3 dana za Ukrajinu. Četvrti dan da smo u Rusiji. Ako mogu od Varaždina do Lavova u danu pa do Kijeva u danu, već bi u Rusiji bio treći dan. Puno mi znači za kasnije ako bi dobio dan na ovoj dionici. U povratku sam na istoj relaciji pa mogu sporijim tempom ako ostane dana.
 
A gle...  :misli: ... u teoriji i igrama s brojkama je moguće za dva dana do Kieva :neznam:

Po meni, iskreno, nema smisla. Ako gaziš preko Mađarske autoputom do Užhoroda pa Kobačevo i do Lavova, na posljednjoj dionici su jedine lijepe ceste i bregovi a bit ćeš mrtav umoran.
U toj je zemlji sve OGROMNO, pa i zastoji. Btw, prema slovu zakona ti je zabranjeno micanje vozila u slučaju nesreće osim ako vozilo direktno ne ugrožava nečiji život. Jedina svjetla točka je da se motori puštaju naprijed bez pitanja, nama je, recimo, policija radila mjesta za prolaz.
Osim lokalaca nitko ne skreće s glavnih pravaca ako nema jaaako dobar razlog jer su "manje" ceste koma. I na debelim cestama treba paziti na rupe i komade bez asfalta a na ostalima drugog skoro pa ni nema.
Istok Ukrajine (od Dnjepra nadalje prema Rusiji ima još lošije ceste) tak da je i od Kieva do Rusije u jednom danu klasa optimist. Na papiru ne izgleda loše 1400km u 2 dana po autoputu ali realnost je da te brza cesta izmori, nije autoput cijelo vrijeme, prometa ima dosta, ako stisneš 2 glave na dobrim dionicama onda do Kieva dolaziš bez guma... ja osobno ne bi.

Mi smo uzeli 3 dana i vožnja nam je kroz Ukrajinu prema putničkim standardima bila divljanje. Prvi dan kroz Mađarsku +50 a ostala dva dana do Kieva opći potop na 15 stupnjeva. Sreća pa je bilo toliko kiše da je i promet oslabil a cesta bila oprana i rijetko smo spuštali ispod 120km/h. I svejedno došli izmoreni do Kieva.
Moraš i uzeti u obzir da ruska viza važi na datum i ako ne ulaziš na točan dan ili te ne puštaju unutra ili imaš dodatne papire za ispujnavanje (uz standardnu izjavu o osobnom ulasku i zahtjev za privremenim uvozom motornog vozila, obje su na dvije A4 stranice i dva primjerka) a gužve na granicama su žešće.
Na ukrajinskoj strani te puštaju naprijed a Rusi srdačno pomažu s procedurom ali nam je svejedno trebalo sat i pol po prelasku uz obavijesni razgovor sa službom sigurnosti na ulasku. Iz Rusije u Poljsku nam je trebalo 4,5 sata uz dodatni carinski pregled jer smo imali više od dvije kutije cigareta po glavi...

Tak da ponavljam... računaj s debelom rezervom, uzmi tri dana do Kieva i uživaj ako uspiješ sve po planu (y)