Ukrajina - stanje cesata

Ja sam iz Osijeka krenuo oko 9, bio u Lavovu u 21:30... Nadovezujem se na prethodni post, ne bih tako više. Podijelio bi barem u 2 dana to. Recimo, preskočio sam Budimpeštu, iako bi mi bilo drago da sam tamo prenoćio.

Kako je kolega savjetovao, nikad ne znas. Npr zbog neke nesreće u Mađarskoj su preusmjeravali promet, tu sam izgubio vremena. Granicu Mađarske-Ukrajine sam relativno brzo prošao jer su me puštali naprijed, a onda dok sam se uhvatio poštene ceste još 50ak km.... Tako da sam praktički od tu jurio do Lavova, što nije bilo baš pametno s obzirom na ceste, ali tako ti je kad ideš na vrijeme, uhvati te skoro noć, a još imaš sat-dva voziti....

Dakle, može se to odraditi ali bolje uzeti rezervu da u miru i ugodno odvoziš tu dionicu.
 
Tnx! Onda se vraćam na originalni plan i 4 dana do Rusije. Možda krenemo u petak (nulti dan) popodne pa prevalimo dobar dio Mađarske da ipak taj prvi dan stignemo do Lavova pa onda dalje kako bude. Ovo s uvozom motora u Rusiju je neka uhodana procedura ili se moram posebno pripremiti i ponijet kakve kopije, izjave...? Znam da traže putno osiguranje i da trebam pozivno pismo ili rezervacije hotela za Rusiju. To ću do kraja tjedna riješit da bude spremno za predaju vize. Jel obavezna međunarodna vozačka? Kad vas već imam ovdje da iz prve ruke sve ispitam. Inače, imamo samo 4-5 tjedana i krajnji cilj je Kirgistan pa mi je kroz Ukrajinu, Rusiju i Kazakhstan samo plan što bezbolnije proći. Svaki dan vozimo...
 
Rusku vizu rješi preko http://www.vhs-croatia.com/main.php?id=travel&lang=hr s time da zatražiš dopunu za automobilistički turizam. Procedura traje 10-tak radnih dana i treba ti sve od nabrojenog uz online ispunjen, isprintan i potpisan zahtjev. Dogovoriš termin predaje dokumenata i kad sve predaš dobiješ termin za podizanje putovnice s vizom.
Pozivno pismo i potvrdu smještaja isto riješi on-line. Obavezno navedi točan broj ulazaka i izlazaka iz Rusije jer su standardne vize samo za jednokratan ulazak/izlazak. Mi smo našli pozivna pisma i potvrde smještaja za 15€ preko neke Kaliningradske turističke stranice (na trip-advisoru je imala preko 200-njak pozitivnih ocjena) i nije bilo nikakvih problema, sve dobijeno unutar sat vremena.
Pripazi jer cijene jako variraju. Viza nas je ispala 50€ + 200kn po osobi. Neki portali podržavaju samo ugovorne smještaje ili nemaju ispravne kontakt informacije ako nešto zaškripi u viznome centru. Ti kontakt podaci su obavezni i navodno se provjeravaju.
Na granici je procedura standardna, svi je znaju i potrebna ti je putovnica s vizom, prometna dozvola i ta posebna polica putnog osiguranja. Ako ti ne ponude, zatraži papire na engleskom. Na prijelazima ima polica za pisanje tih papira s ispunjenim oglednim primjercima. Zato je preporuka ići na veće prijelaze gdje se to radi svakodnevno.

Sretno  (y)
 
Skripter said:
Rusku vizu rješi preko http://www.vhs-croatia.com/main.php?id=travel&lang=hr s time da zatražiš dopunu za automobilistički turizam. Procedura traje 10-tak radnih dana i treba ti sve od nabrojenog uz online ispunjen, isprintan i potpisan zahtjev. Dogovoriš termin predaje dokumenata i kad sve predaš dobiješ termin za podizanje putovnice s vizom.
Pozivno pismo i potvrdu smještaja isto riješi on-line. Obavezno navedi točan broj ulazaka i izlazaka iz Rusije jer su standardne vize samo za jednokratan ulazak/izlazak. Mi smo našli pozivna pisma i potvrde smještaja za 15€ preko neke Kaliningradske turističke stranice (na trip-advisoru je imala preko 200-njak pozitivnih ocjena) i nije bilo nikakvih problema, sve dobijeno unutar sat vremena.
Pripazi jer cijene jako variraju. Viza nas je ispala 50€ + 200kn po osobi. Neki portali podržavaju samo ugovorne smještaje ili nemaju ispravne kontakt informacije ako nešto zaškripi u viznome centru. Ti kontakt podaci su obavezni i navodno se provjeravaju.
Na granici je procedura standardna, svi je znaju i potrebna ti je putovnica s vizom, prometna dozvola i ta posebna polica putnog osiguranja. Ako ti ne ponude, zatraži papire na engleskom. Na prijelazima ima polica za pisanje tih papira s ispunjenim oglednim primjercima. Zato je preporuka ići na veće prijelaze gdje se to radi svakodnevno.

Sretno  (y)

Tnx!
 
vratili se i mi sa puta pa da podjelim stanje rute kojom smo mi prodefilirali kroz Ukrajinu... u Ukrajinu smo ušli na GP između Mađarske i Ukrajine Luzhanka i od tuda krenuli po e471 prema Lavovu... cesta u početku ne obečava, puna rupa i grba ali od grada Mukachevo do Lavova postaje puuuuuuno bolja... na nekim dionicama se da lijepo potegnuti i ima neloših zavoja...  (y)

iz Lavova smo krenuli prema Kišnjevu (Moldavija) pitali smo našu recepcionarku koja je bolja cesta za voziti prema Termopile ili prema Ivano-Frankvisk... kaže žena prema Ivano-Frankvisk cesta nova... i bila je u pravu do Ivano-Frankvisk asfalt nov cesta par exellance... (y) ali od tog grada pa sve do granice sa Moldavijom cesta je ubi Bože...  :mrgreen: na jednoj dionici između gradova Kolomyya i Chernivtsi uletjeli smo u cca 30-tak km makadama što i nebi bio neki problem da nije padao pljusak pa nismo vozili po makadamu već po blatu...  :mrgreen:

ugl. tko se odluči ići ovim cestama po Ukrajini neka se pripremi na sve... od vrhunske ceste do katastrofe i na kraju makadama... u svakom slučaju Ukrajinu je fora odvoziti... živili...  (y)