ulja na cesti

picasso

Active member
evo jednostavno ovako
jucer oko 20h na ulazu na autoput Karlovac-Zagreb
odmah poslije naplatnih desni zavoj samo ukljucivanje
na autoput na sredini ulja toliko da se skoro pa cijedi u duzini nekih 20-tak metara
i sirine 30-50 cm u samom zavoju.
nailazim i vidim njih dvoje sjede na ogradi vidno u banani
stajem pitam jel su dobro,
jesu jer brzine i nije nesto bilo motor naravno izvucen ispod ograde tak da
stete ima podosta

e sad moje pitanje dali ima ljudi kojima se nesto slicno dogodilo
gdje vam nemogu reci da se nisi prilagodio uvijetima na cesti
a tuzbom su izborili nekakvu odstetu od autocesta ili ne
i koliko je sve to trajalo u sudstvu nam nasem :misli:
 
Može poslužiti kao argument za žalbu na kaznu koja se dobije od policije za izazivanje prometne nesreće  :palacdolje:
 
andrej16888 said:
Može poslužiti kao argument za žalbu na kaznu koja se dobije od policije za izazivanje prometne nesreće  :palacdolje:


jel nebi neko trebao odgovarat pošto je to autocesta a nije održavana kak spada? :misli:
 
Brutall said:
jel nebi neko trebao odgovarat pošto je to autocesta a nije održavana kak spada? :misli:




Trebao bi,ali nebu :mrgreen:
Odgovarat ce samo ovi kaj nisu bili u stanju zaobic fleku ulja na cesti
 
- vidim stalno  :x

  u gradu se nažalost vozi puno krša,
  a ulja po sredini traka koliko hoćeš      :palacdolje:
 
live-for-ride said:
mislim da ovakve situacije i prosječan odvjetnik rješava u korist motorista.
Je, osim ak ne bude situaciju rješaval prosječan pogrebnik.
 
Ej, ekipa..

Da se javi i onaj kojem se to upravo dogodilo...

Da, to sam bio ja! Uglavnom veliko sranje, ja i cura krenuli sa naplatnih i ćim sam ušao u zavoj isti tren mi se motor poskliznuo i pao! Sva sreća meni i curi nije bilo ništa a motor je poguljen sa obje strane, brzina cca 60 km/h!

E sad, policajac kaže da se situacija čista kao sunce i da moram dobiti odštetu od HAC-a nakon tužbe!

Nadam se da će i tako biti!

Hvala svima koji su stali i pitali da li je sve uredu!
 
Sve je dobro dok nije veca brzina, ulje je zlo na cesti gore nek led.


Dobro ti korisnicko ime  :LOL:
 
Mobil said:
...
E sad, policajac kaže da se situacija čista kao sunce i da moram dobiti odštetu od HAC-a nakon tužbe!
Nadam se da će i tako biti!...
Eh da... Hajduk živi vječno... a Nada umire zadnja.

To šta neki policajac kaže (usmeno), HAC-ovom osiguratelju znači kitu na suncu.
Tek kad HAC potpiše izjavu da u potpunosti snosi odgovornost (a to neće nikad) za nastalu štetu, možeš očekivat nekakav (minoran) iznos za nagodbu.
Naoružaj se strpljenjem i dobrim odvjetnikom, tribat će ti (ako misliš dobit išta).

Sretno!  (y)
 
Shepa said:
Eh da... Hajduk živi vječno... a Nada umire zadnja.

To šta neki policajac kaže (usmeno), HAC-ovom osiguratelju znači kitu na suncu.
Tek kad HAC potpiše izjavu da u potpunosti snosi odgovornost (a to neće nikad) za nastalu štetu, možeš očekivat nekakav (minoran) iznos za nagodbu.
Naoružaj se strpljenjem i dobrim odvjetnikom, tribat će ti (ako misliš dobit išta).

Sretno!  (y)
















I ja sam istog mišljenja da to neće lako proći,da si u Njemačkoj onda da (y)
 
:? Ovo je strašna situacija i stvarno je pitanje kako će na kraju izaći sve u ovoj kikiriki državi? Da li se ovakve stvari pod "normalno" događaju i u civiliziranim i pravno kompetentnim državama? Moglo je biti i puno gore i što onda? Bikeri koji dolaze u HR nisu svjesni što ih sve čeka...
 
Za takve stvari bi HAC trebao odgovarati za štetu na motoru, za pretrpljeni strah, za ne daj bože ozljede, za svo vrijeme koje ste bez motora, trebalo bi im drapiti kaznu od nekoliko stotina tisuća kuna, pa kad bi dobili nekoliko takvih kazni da vidiš kako bi održavali ceste, a ne krali i trpali sebi u đžep lovu, Lopovi prokleti.. :angry:
 
HAC placa odstetu kad se to dokaze,

po pitanju troskova reosiguran je tak da u pravilu troskove placa HAC-ovo osiguranje

covjek treba s policijskim zapisnikom otici u HAC i trazit odstetu, ako oni ne priznaju svoju odgovornost tada odvjetnik
 
Ja se nadam da ću uspijeti istjerati odštetu!

Nakon šta je bio gotov očevid, cestari su posipavali mrlje od nafte zbog koje sam pao a i policija je to ponovno slikala kao dokaz da
je ipak nešto bilo na cesti!

U ponedjeljak prvo idem na procjenu štete a onda kada dođe zapisnik u HAC!

Jel netko imao istu situaciju, pa da napiše iskustva?!
 
Ja mislim da nebi smio imat problema oko naplate. Policijski zapisnik ce biti dovoljan, jedino ti se mozda nece svidjati procjena stete, a to onda treba rijesiti na sudu.


Sretno
 
vladof said:
Sve je dobro dok nije veca brzina, ulje je zlo na cesti gore nek led.


Dobro ti korisnicko ime  :LOL:

(y)

Drago mi je da ste vas dvoje dobro.
Kaj se tiče odvjetnika imam vrhunskog za preporučiti u ZG.
 
Mobil said:
Ej, ekipa..

Da se javi i onaj kojem se to upravo dogodilo...

Da, to sam bio ja! Uglavnom veliko sranje, ja i cura krenuli sa naplatnih i ćim sam ušao u zavoj isti tren mi se motor poskliznuo i pao! Sva sreća meni i curi nije bilo ništa a motor je poguljen sa obje strane, brzina cca 60 km/h!

E sad, policajac kaže da se situacija čista kao sunce i da moram dobiti odštetu od HAC-a nakon tužbe!

Nadam se da će i tako biti!

Hvala svima koji su stali i pitali da li je sve uredu!
prvo, žao mi je kaj Vam se to dogodilo, a drago mi je da ste oboje dobro,
kaj se tiče odštete tu ima više odštetnih zahtjeva i niti jedan nije sporan, HAC je osiguran od takvih štetnih događaja, jedino kaj se budeš s njihovim osiguranjem natezal oko visine odštete,
1. popravak motora prema procjeni to nibi trebalo biti problema,
2. oprema, ako imaš račun, tu počinje natezanje oko visine odštete,
3. pretrpljeni strah i eventualne povrede, isto vrijedi i za suputnicu.
ovo 2 i 3 je natezanje, ali kak mi ipak hočemo silom u EU a poglavlje 23 se monitorira tu nebi trebalo biti problema.
Moj savjet zapisnik, računi, odvjetnik i strpljenje 8)
 
Mobil said:
Ej, ekipa..

Da se javi i onaj kojem se to upravo dogodilo...

Da, to sam bio ja! Uglavnom veliko sranje, ja i cura krenuli sa naplatnih i ćim sam ušao u zavoj isti tren mi se motor poskliznuo i pao! Sva sreća meni i curi nije bilo ništa a motor je poguljen sa obje strane, brzina cca 60 km/h!

E sad, policajac kaže da se situacija čista kao sunce i da moram dobiti odštetu od HAC-a nakon tužbe!

Nadam se da će i tako biti!

Hvala svima koji su stali i pitali da li je sve uredu!

ukoliko ti je policija slikala mjesto nezgode, uredno evidentirala mrlje od ulja i uzrok prometne nezgode, tj. ukoliko us zapisnik napravili kako spada ne trebaš se brinuti....samo to sve skupa daj dobrom odvjetniku (obavezno, ne pokušavaj ništa sam) u ruke i oboružaj se strpljenjem jer će potrajati dosta duže nego klasična naplata štete kod osiguravajućih kuća....al u konačnici ćeš novce sigurno dobiti....HAC odnosno koncesionar autoceste je dužan prometnicu održavati i u ovakvim slučajevima nema problema (opet ponavljam, ukoliko je policija odradila svoj dio posla kako treba...) oko naplate, osim što vremenski potraje....

1) traži odštetu za motor
2) traži odštetu za opremu (ne moraš nužno imati račune, al onda ti slijedi natezanje oko visine štete)
3) traži odštetu za eventualne ozljede koje su nastale (ako jesu)

(y)
 
..meni se desilo da sam u Mesničkoj razvalio karter na šahtu, pozvao policiju i hac mi je uredno isplatio štetu