uvoz motora

najlakše je nazvati zastupnika za RH, on zna koji modeli i od kojeg godišta prolaze , poželjno je znati broj šasije ako je prelomna godina. Ako zastupnik ne pokazuje interes ili neće , jer se i to dešavalo , onda ADAC Minhen koji izdaje potvrdu da je vozilo sukladno propisima ili nije , to se plaća neku lovu nisam više siguran koliko , ima na prijašnjim forumima.
 
hondamoto said:
najlakše je nazvati zastupnika za RH, on zna koji modeli i od kojeg godišta prolaze , poželjno je znati broj šasije ako je prelomna godina. Ako zastupnik ne pokazuje interes ili neće , jer se i to dešavalo , onda ADAC Minhen koji izdaje potvrdu da je vozilo sukladno propisima ili nije , to se plaća neku lovu nisam više siguran koliko , ima na prijašnjim forumima.

trazhi COC dokument ili Potvrdu proizvodjacha..kako osh...
dodje ti 402,60 kn...
Nadji generalnog uvoznika i zovi..pitaj... ;)
 
:misli:  dali mi neko može reć do koje godine starosti se moze uvest motor u hrvatsku i jesu li vece carine ili manje zbog starosto unaprijed zahvaljujel  (y)
 
pa sad za Široki ti nemogu pomoći ali za RH nema limita starosti ,jedini uvjet je homologacija, carina za polovnjaka je ista, nije problem u carini već u trošarini koja je jako visoka.
 
imam i ja jedno pitanje oko uvoza. Naime, posto u hrv. nema jednog jedinog rabljenog versys-a za kupit malo sam prosurfao i nasao dosta povoljni primjerak odma tu u Krškom (Slo).

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=2590886

E sad mene zanima dali ja uz fakturu koju bi dobio uz motor, mogu dobiti i obrazac za povrat poreza? Motor prodaje firma u Krškom stoga bi trebao dobiti fakturu uz njega.

Uz to, ako netko zna kolika je kataloška vrijednost motora, bio bih zahvalan na informaciji!
 
od 2000 god. pa mladji prolaze vecinom homologaciju  :(,al isto prije provjeris kod njegovog zastupnika.
katalosku vrijednost mozes provjerit i na tehnickom pregledu (y) ako imas nekog poznatog pa da ti rece jer su isti katalozi kao i na carini,samo jos na tu cijenu moras dodat koeficijent.,npr.25000kn x 0,61=15250kn,i to ti vrijednost ili racun na koji placas sva davanja na carini,doveza sam ih dosta iz njem pa to sve vise znam napamet
 
honda vtr said:
od 2000 god. pa mladji prolaze vecinom homologaciju  :(,al isto prije provjeris kod njegovog zastupnika.
katalosku vrijednost mozes provjerit i na tehnickom pregledu (y) ako imas nekog poznatog pa da ti rece jer su isti katalozi kao i na carini,samo jos na tu cijenu moras dodat koeficijent.,npr.25000kn x 0,61=15250kn,i to ti vrijednost ili racun na koji placas sva davanja na carini,doveza sam ih dosta iz njem pa to sve vise znam napamet

dali si trazio povrat poreza? Odnosno, dali se moze dobiti povrat poreza na rabljeni motor koji je kupljen vani u ducanu?
 
flomaster said:
dali si trazio povrat poreza? Odnosno, dali se moze dobiti povrat poreza na rabljeni motor koji je kupljen vani u ducanu?
može ako je bio u sustavu PDV,AFA,DDV,Mwst,IVA,......odnosno na firmu
 
flomaster said:
dali si trazio povrat poreza? Odnosno, dali se moze dobiti povrat poreza na rabljeni motor koji je kupljen vani u ducanu?
povrat imas ako je na firmi,a kad je privatno nema,ali triba znat dosta stvari o tome kako proci sa racunom na carini da ti se isplati dovest iz vana,meni se do sad uvik isplatilo i uvik sam dobro prosa
 
hondamoto said:
pa sad za Široki ti nemogu pomoći ali za RH nema limita starosti ,jedini uvjet je homologacija, carina za polovnjaka je ista, nije problem u carini već u trošarini koja je jako visoka.

(y)  hvala kolega a to pitam za frenda on je iz velike gorice a za široki je lako ima skalamerija svakakvi  (y)  hvala jos jednom
 
honda vtr said:
od 2000 god. pa mladji prolaze vecinom homologaciju  :(,al isto prije provjeris kod njegovog zastupnika.
katalosku vrijednost mozes provjerit i na tehnickom pregledu (y) ako imas nekog poznatog pa da ti rece jer su isti katalozi kao i na carini,samo jos na tu cijenu moras dodat koeficijent.,npr.25000kn x 0,61=15250kn,i to ti vrijednost ili racun na koji placas sva davanja na carini,doveza sam ih dosta iz njem pa to sve vise znam napamet

:misli:  a jeli moguće napravit računa da je motor plaćen manje pa ga carinit kao razbijenog ono poskidat plastike tank i sta ja znam  jel to pije vode kod vas  :misli: :D (y) 8)
 
maximus said:
:misli:  a jeli moguće napravit računa da je motor plaćen manje pa ga carinit kao razbijenog ono poskidat plastike tank i sta ja znam  jel to pije vode kod vas  :misli: :D (y) 8)
to je nekad prije igralo al sad ima kataloska cijena i to gledaju,moze bit totalka al briga njh,al ima odstupanja racuna 2o-30 %,pa onda po tome racunu carine
 
honda vtr said:
to je nekad prije igralo al sad ima kataloska cijena i to gledaju,moze bit totalka al briga njh,al ima odstupanja racuna 2o-30 %,pa onda po tome racunu carine

hvala ti puno imas pivo kad se sretnemo a jel se ide u trogir za vikend mislim sutra
 
maximus said:
hvala ti puno imas pivo kad se sretnemo a jel se ide u trogir za vikend mislim sutra
za mi je sta ne mogu ic :(i,na piru sam rodici,al bice susreta a fala bogu i piva :D,ako sta triba tu sam (y)
 
honda vtr said:
za mi je sta ne mogu ic :(i,na piru sam rodici,al bice susreta a fala bogu i piva :D,ako sta triba tu sam (y)

ok hvala i ako sta mogu ucinit samo javi i uvati mi jednu dalmatinku na piru odose godine ja se ne oženi  heeheehee usput imas kontakt na

www.mk-siroki.com    pozdrav
 
moze nema zime al moram pazit da nebi zena vidila,mislit ce da kuvam za se,ha ha,ja tebi koju ode a ti meni koju tu,dobro za oboje,ha ha,uzivaj
 
honda vtr said:
moze nema zime al moram pazit da nebi zena vidila,mislit ce da kuvam za se,ha ha,ja tebi koju ode a ti meni koju tu,dobro za oboje,ha ha,uzivaj

(y)    dogovoreno    (y)
 
Čitam malo ovu temu i stalno spominjete da motor mora imat homologaciju!
Znači ako motor nema homologaciju(npr.motocross) ja ga nemogu uvest??
 
mxRIder said:
Čitam malo ovu temu i stalno spominjete da motor mora imat homologaciju!
Znači ako motor nema homologaciju(npr.motocross) ja ga nemogu uvest??
Prilikom uvoza homologaciji podlježu samo vozila koje se registriraju,takmičarska vozila nemaju tu obavezu a ako imaš dobrog špeditera , ni carinu ni PDV ni trošarinu pod uvijetom da si licenciran vozać i u klubu :mrgreen: