Varenje na motoru

irsel

New member
Zvao frend da ima situaciju..pa išao pogledat

Radi se o tome da je vario jednu vidu na motoru jer mu je pukla, pa ju htio izvadit van..
Dakle, vario je na motoru..
Motor je gsxr 600 k4, kao i moj..i pogledao sam sve što sam mogao, al i dalje ne znam što mu je
Spojio mu svoju centralu, i svoj relej od alnasera..i dalje isti simptom

Dakle, motor ima struju, urica i sve uredno radi,ali kad oćeš zaverglat, samo se čuje iz releja alnasera onaj blesavi TK TK zvuk  :mrgreen:
i kad stisneš botunić, blackout..nema ničega,i kad pustiš opet urica odvrti kao da si tek dao kontakt

plus također ne dolazi do pumpe benze, a ispravna je na direktnu struju, točnije, relej ne propušta plus dalje..

Ima netko neku ideju što bi moglo bit?
Alnaser,četkice?
nešto treće?

svaki prijedlog dobrodošao..
 
Kad se vari štagod oko rame, a ne skine kleme s baterije, zna prigorit koji osigurač.
U najboljem slučaju.
:mrgreen:


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Kad se vari štagod oko rame, a ne skine kleme s baterije, zna prigorit koji osigurač.
U najboljem slučaju.
:mrgreen:


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

nažalost..nisu oni pregorili
ne znam ni zašto su na motoru kad neće pregorit  :LOL:


nadam se da netko ima iskustva,pa da nekakve smjernice  (y)
 
i važna napomena..zaboravio

motor neće u "dealer mode"..
samo piše CHEC stalno na urici..  :smiley:
 
A probaj najprije zamjenit akumulator ili izmiri kolika je voltaza,ako su svi osiguraci u redu kad das kontakt triba bi cut da pumpa goriva radi,nzn napamet moze i pumpa imat svoj relej...probaj direktno  spojit automat alnasera...moze bit pk toga tesko je nagadat jbg. Al svakako prvo akumulator probaj zamjenit  (y)
 
na motoru je 11.86 bio
stavili drugi sa 12.54..


ista stvar se dešava,samo još brže prekida relej  (y)
 
Jbg. Moze bit puno toga tesko je ovako nagdat... Probaj spojit ukratko automat alnasera ili sam alnaser spoji u krato da vidis oce zavrtit...nez. Sta mu znaci to na satu  :misli: samo se nadan da niate zapalili kompjuter... Al kazes pumpa ne zuji :-/ ona ima relej msm da ide iz centrale na relej ako je prnija relej(nez. Jesi ga proba zaminit) onda je vjerojatno osla i centrala  :undecided:
 
ECU je dobar..prespojili na drugi moto,sve ispravno  (y)

za danas mi dosta..probat ću sutra direkt spojit anlaser da vidim oće vrtit..
malo sam i Service Manual citao..pa kaze da ako ne izbacuje FI code, nego pise CHEC da je negdje plus u prekidu izmedu ECU-a i urice..

tako da,svašta može bit..zato i tipkam tu
inače sam popravim,al ovo ne znam di bi počeo  :smiley:
 
sat je osjetljiviji od instalacije pa postoji mogučnost da je on negdi u spoju. provaj izštekat džek iz sata pa vidi jel pumpa radi.
 
Odspoji kleme od akumulatora i spoji žice od instalacije na neko uzemljenje da se čitav strujni krug isprazni.
To je meni dvaput pomoglo na motoru kod istog problema s klikanjem releja.
 
Provjeri opet osigurače, možda ih imaš na dva mista. :misli:
 
NIKAD ne vari po vozilu sa priključenim akumulatorom ... staro pravilo starih majstora ... čak i na vozilima bez elektronike..  (y)

akumulator strada gotovo uvijek ... koja je logika nemam pojma .... a vrlo često se i sama elektronika zblesira kao u tovom slučaju ..

i ovo što ti Angie kaže zna popraviti situaciju, ali nema garancije ..

Angie said:
Odspoji kleme od akumulatora i spoji žice od instalacije na neko uzemljenje da se čitav strujni krug isprazni.
To je meni dvaput pomoglo na motoru kod istog problema s klikanjem releja.

znali smo čak ubosti žice u zemlju i ostaviti sat dva ... nakon toga je znalo biti kao da ništa nije bilo .... opet nemma pojma koja je logika u tome, ali radi  ...  :LOL:

 
Susjedov pomocnik vario po kamionu, a nije akumulator odspojio. Rukno akumulator ko bomba i ozlijedio ga, srecom bez trajnih posljedica
 
Danas je novi dan..
pa probam sve napisano..

s obzirom da nemam bas zemlje u blizini garaze,jel dolazi u obzir uzemljenje od kuce?


(bolje pitat nego da i kuca dozivi blackout ko kamion)  :mrgreen:
 
irsel said:
Danas je novi dan..
pa probam sve napisano..

s obzirom da nemam bas zemlje u blizini garaze,jel dolazi u obzir uzemljenje od kuce?


(bolje pitat nego da i kuca dozivi blackout ko kamion)  :mrgreen:
Naravno, a moš i na gromobransku traku di ulazi u zemlju.  (y)
 
Srećom pa je to japanac, očito mu samo naškodila ova naša 'zima'. Da je francuz, odavno bi bil ko el. majstora. (tipa peugeot ak ideš nekom paliti auto prek svojega, ajde bok, zmeša mu se sva struja)

Neću pametovati, a ste vi probali staviti malo jači akumulator kad ste palili? Bar preko kabli na auto? Kad je ovak hladno, hoće hebeno akumulatora sprazniti i zeznuti. Kaj ti znaći 12v napona ako mu treba šus da pokrene i izbaci bendix da ozubi  :misli:
 
motori uglavnom nemaju bendix na izbacivanje ... ali skuteri imaju ...  :mrgreen: