Veliko sranje

Status
Not open for further replies.

Tarzan

Member
Naime, jucer sam skoro otisao u zrak pa se osjecam duznim podijeliti nesto s vama (da mi bude lakse).

U proljece ove godine sam konacno polozio A kategoriju i odlucio si kupiti drugi motor. Nabavio sam koznu jaknu, rukavice i kacigu te poceo zujati po oglasnicima i traziti neki slabiji i jeftiniji motor za nesto manje od 2000€. Na forumu su mi rekli da uzmem u obzir cb 450 s pa sam tako i ucinio.

I tako ja trazim po oglasnicima i nadjem jedan cb 450 s u Pozegi. Nazovem covjeka i pitam sto sve treba na motoru napraviti, da li je prva boja i je li ikada padano i covjek lijepo kaze da je sve tip top i da je motor u, pazi, savrsenom stanju te da su gume kao nove. Zamolim neke ljude s foruma da se raspitaju i pogledaju motor i svi kazu da je lik OK i da je motor u dobrom stanju. Jos jednom ozbiljno pitam covjeka sto ne valja i on se uvrijedi, pocne o tome kako je invalid iz rata, kako on nikad nikoga nije prevario i ja popusim spiku.

Kupio ja motor, pokusam upaliti, ono rolice na anlaseru proklizu. Covjek me pogleda i kaze, da, moras biti pazljiv s anlaserom. Pregrizem nekako drek i vozikam se dan dva.

Odem registrirati motor i skuzim da je motor, naravno, prefarban i to u drugu boju. Opaaa eto sranja, papirologije i gluposti oko toga. Onda skuzim da on uopce nije vlasnik motora (nije upisan u knjizicu vozila, on ga je samo odjavio) neko neki drugi lik ciji JMBG ne znam i bez toga ne mogu nista. Krene potjera za tim likom (3. vlasnik unatrag, ali ni jedan od ova dva vlasnika prije njega nisu bila upisana) i nekako uspijem registrirati jebeni motor.

Nakon upoznavanja s motorom shvatim da prednji kotac trese i da je felga bila udarena pa skinem felgu i odnesem ju srediti.

Kako se moj mehanicar vratio s puta, odnio ja njemu motor da ga pogleda. Covjek, cim ga ja provozao 10s, sidje i kaze da vilica ne valja (dan poslije je pocela sliniti) i da je s motora netko vjerojatno pao i da su zadnji amortizeri pri kraju. Tu sam vec bio lud.

Nadjem CB450S bez papira za dijelove i kupim vilicu i amortizere u dobrom stanju, nabavim nove disk pločice (jer su ove ne njemu bile potrosene) i sve skupa montiram. Mislim si da sam konacno rjesio svoje probleme. Ali, i s novim disk plocicama motor nije kocio kako treba pa sam ozracio kocnice i stavio novo ulje.

No, kako sam se tek tada mogao provozati kako treba skuzim da mi i zadnja felga vibrira kad se dovoljno nagnem i da zadnja guma malo pusta. Odnesem ja srediti ventil i dok sam gledao nesto u vulkalu pridje mi lik i kaze da mi preporuca da se ne vozim forsirano s ovom prednjom gumom jer je stara 13 ili 14 godina (ne sjecam se vise tocno). ????. Ostao sam paf...

Uglavnom, skinem ja zadnju felgu, odnesem ju poravnati, stavim natrag i idila. Sve super. Uzivancija. No, neda meni vrag mira i prolistam ja malo service manual i skuzim da sam krivo mjerio ulje (mjeri se kad je motor topao i mjerac se ne smije zasarafiti nego samo nasloniti na brid utora). Izmjerim ja tako ulje i vidi vraga - nema ulja.

Kupim ja ulje, filter i mislim si kada sam ga vec cijelog sredio dat cu napravit i sprej sa istom bojom, kupit lak i brus papir pa cu srediti ono jedno mjesto gdje je poceo malo hrdjati. Ispustim ulje, a ono, unutra nema ni 2 litre, a mora biti 3. Popizdio sam. Ulje je izgledalo prastaro. Cekam da se sve ocijedi, stavim novi filter i taman stane 2.7 litara novog ulja da izmjerim idealnu kolicinu ulja.

Odem se provozati 15 minuta i kazem sam sebi - sad imam motor za 2 sezone, radi 5 puta bolje nego kad sam ga uzeo. Dodjem u garazu, upalim svijetlo, uzem papir i hocu jos samo ono malo hrdjavo posmirglati i pofarbati da se sutra mogu voziti kao covjek (picajzla sam  :mrgreen:). Obljepim sve osim tog mjesta, ocistim, osmirglam grubim papirom i uzmem finiji brus. Ljudi moji, to NIJE BILA HRDJA.

Nakon sto sam ja skinuo gornji sloj, shvatio sam da je lik POPRAVLJAO REZERVOAR i da mi je tu benzin unistavao farbu. BENZIN JE POCEO STRCATI PO KIPUCEM MOTORU. Sva sreca da mi je stric imao aparat za gasenje blizu i da sam uspio zaspricati motor, zasuti ga pijeskom i iznjeti van te nagnuti na drugu stranu.

Nekako sam uspio to zakitati da samo malo kapa i stavio pijesak ispod. Otisao sam spavati, sad se probudio i ne znam sto da radim... Ne zelim zajebati nekoga kao sto je on mene, zato ovdje ovo i pisem. Ako netko hoce imati posla sa motorom (uzeo sam jos jedan, malo ulubljeni, ispravni tank danas), moze me nazvati i sve cemo se dogovoriti. Nakon ovog incidenta i toliko truda i para ne mogu vise vidjeti taj jebeni motor. Ljudi, svijet je pun govana, nemojte vjerovati NIKOME!!!!

095/905-2231, Matej

P.S. Molim, komentirajte  :LOL:...
 
Ima puno gorih stvari vjeruj.....
A ti si dosta naivno kupoval taj motor........
Prvo se gledaju papiri a onda motor, zamisli kaj bi bilo da nisi mogel regati motor???  :shock:
 
Faking nevjerojatno! :shock: :shock: :x :x :x
Kupnje rabljenih inače znaju bit riskantne ali ovako baš....za poludit!
Pa jesi se vratio do tog lika što ti je prodao motor,što on kaže,jesi probao tražit lovu nazad?
 
ja sam iskreno zaprepašten ...  :shock:

A što je najgore, motor je stvarno izgledao kao da je u savršenom stanju ...  :misli:
 
kad ovo citam jednostavno zalim kaj sam kupil novi motor

jednostavno mi fali šarafljenje  :mrgreen:




strasilo said:
ja sam iskreno zaprepašten ...  :shock:

A što je najgore, motor je stvarno izgledao kao da je u savršenom stanju ...  :misli:
znaci ti si taj koji je pregledao motor  :vidiga:
 
strasilo said:
A što je najgore, motor je stvarno izgledao kao da je u savršenom stanju ...  :misli:

e baš to...evo i ja gledam sliku,reko bi čovjek da je motor skoro pa salonsko stanje... :?
 
strasilo said:
ja sam iskreno zaprepašten ...  :shock:

A što je najgore, motor je stvarno izgledao kao da je u savršenom stanju ...  :misli:


Pa jel ste ga probali voziti ili samo gledali u njega....?

 
kober said:
Pa jel ste ga probali voziti ili samo gledali u njega....?
ja ga nisam vozio ... ali znam čiji je motor bio ..  :misli:
 
Stršljen said:
e baš to...evo i ja gledam sliku,reko bi čovjek da je motor skoro pa salonsko stanje... :?



Po slici se vidi da nema ni jedne naljepnice...............
Znaci odmah znas da je bil farban...
 
Tarzan said:
I tako ja trazim po oglasnicima i nadjem jedan cb 450 s u Pozegi. Nazovem covjeka i pitam sto sve treba na motoru napraviti, da li je prva boja i je li ikada padano i covjek lijepo kaze da je sve tip top i da je motor u, pazi, savrsenom stanju te da su gume kao nove. Zamolim neke ljude s foruma da se raspitaju i pogledaju motor i svi kazu da je lik OK i da je motor u dobrom stanju. Jos jednom ozbiljno pitam covjeka sto ne valja i on se uvrijedi, pocne o tome kako je invalid iz rata, kako on nikad nikoga nije prevario i ja popusim spiku.

eto toliko o poznatom krntijaškom poštenju i gostoprimstvu (y) :LOL:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,40599.msg996094.html#msg996094





p.s. Straško nemoj ovo obrisati :wink: :mrgreen:
 
Prijatelju, ti si iz Zaprešića?
Ja još gledam taj motor svaki dan, tu di je slikan i mislim si zakaj se niko ne vozi na njemu.

U svakom slučaju, sretno u budućnosti.
 
novo je novo
a znaš kako kazu,pošteno pa u zatvor
pa ti vjeruj i drugi put nekom koga nisi vidio
mislim da si naučio nešto od toga,nazalost na svojoj kozi
 
Napisi ime i prezime postenjaka, tak da i drugi znaju izbjegavati doticnog  :palacdolje:
 
sid said:
Napisi ime i prezime postenjaka, tak da i drugi znaju izbjegavati doticnog  :palacdolje:

Straško Strašić poznatiji na forumu kao Strašilo  :mrgreen:

evidentno je da je išao pregledati motor te je za par sto eura prešutio par detaljčića o motoru  :LOL: - ko bi mu zamjerio ipak treba tankat i servisirat k87  :mrgreen:


nego tarzane...ak si našo rezervar u dobrom stanju onda si sad stvarno izmjenio gotovo sve na tom motoru tak da bi te mogao početi služiti  :wink:
 
Ajme šta te nataklo. Ja bi to doveja malo u red i proda.Bolje popušit malo eura nego se zajebavat sa škovacom godinama.Ako trenutno ne možeš uzet dobar motor,uzmeš dobar skuter i miran.Ne možeš od govna paštu napravit,zamisli u kakvom je stanju mašina kad ništa drugo ne valja.
A to šta su ti ljudi sa foruma pogledali motor :LOL:...ne viruj nikome,samo čači i materi.
 
A ja sam baš jučer gledao u oglasniku taj motor i mislim si kak lijepo izgleda, i da mi je imati 2000€ za njega ,a danas pročitam na forumu to.
 
Baš mi te je žao, no bio si vrlo naivan i ovo ti je nažalost, skupa škola. No ja bih na tvom mjestu svakako porazgovarao s nekim advokatom, mislim da je to utuživo .. Ovo je klasična prijevara.
 
dinamo94 said:
Baš mi te je žao, no bio si vrlo naivan i ovo ti je nažalost, skupa škola. No ja bih na tvom mjestu svakako porazgovarao s nekim advokatom, mislim da je to utuživo .. Ovo je klasična prijevara.



Nema tu prijevare nikakve....
Bili su naivni i gotovo.....Ljepo sve pise u ugovoru.....
 
Ja sam nakon 2 dana skuzio da mi piša benzin....skinuo rezervoar.....a kad on "zakrpan" sa silikonom :nasilni: Dobro da ga nije sa selotejpom zaljepio :palacdolje:
Hebi ga, kad nemamo pare za novo ili novije :(
Skinuo to sve dolje, pošmirglao, pokrpao.....i eto ga, drži (da kucnem u drvo).
 
Status
Not open for further replies.