Vinjete

nema provizije (ako uzimas lovu na bankomatima banaka koje su u dealu sa tvojom maticnom) samo je caka u tecaju.

npr ako imas PBZ onda sev banke na kojima pise INTENSA nesto te su u dealu i tamo nema provizije za dizanje love na bankomatu
 
Eventualno ces platit neku proviziju ako dizes lovu sa bankomata...sva ostala placanja karticom (priko posa) kad je "peglas" nemaju naplatu provizije za korisnika....znaci samo peglaj (y)
 
Evo da podjelim sa svima,danas išao u austriju,dođemo na granicu da kupimo vinjete kažu da nemaju za motor,pa me pošalju na prvu benzinsku tamo imaju ali samo na 6 mjeseci ili godinu dana kao :misli:kraj je sezone pa su sve potrošili,a meni treba najkraća pa na kraju kupio u ptuju na benzinskoj,da oni nisu imali produžio bih lokalnim cestama ali još mi treba za ljubljanu pa kupio.Tako da ako netko krene ovih dana da ima i toga.Cijene znate slovenska 7,50 tjedan dana,austrijska 10 dana 4,60 Eur...
 
kitomir said:
Evo da podjelim sa svima,danas išao u austriju,dođemo na granicu da kupimo vinjete kažu da nemaju za motor,pa me pošalju na prvu benzinsku tamo imaju ali samo na 6 mjeseci ili godinu dana kao :misli:kraj je sezone pa su sve potrošili,a meni treba najkraća pa na kraju kupio u ptuju na benzinskoj,da oni nisu imali produžio bih lokalnim cestama ali još mi treba za ljubljanu pa kupio.Tako da ako netko krene ovih dana da ima i toga.Cijene znate slovenska 7,50 tjedan dana,austrijska 10 dana 4,60 Eur...
plavi fazer?bio u luisu oko 1?
 
zato i pita,bilo je hladno ujutro,mi isli ipak sa autom,vidjeli vas u luisu
 
Direktor said:
2 BillyTheKid
Ne znam možda ti se baš potrefilo da ti plaćanja nisu išla. Ne znam zake. Eto, ja npr. u 6-om odradio Sloveniju, Austriju, Češku, Poljsku (i pumpe na autocestama i hotelu) i Slovačku i Mađarsku sve sa AMEX-om i to svojim privatnim i nikad problema. Fakat čudno. Jebiga, možda si jeo i odjedao u nekim šugavim rupama di i ne znaju za kartice. Šala!
Inače imam i Bussiness AMEX, nema te rupe od Kanala do Velike Srbije di je nisu primili. Pa ubil bi se da moram na sl. put vuć sa sobom par soma ojra svaki puta, a kamoli da sjedneš negdje za večeru sa posl. partnerima pa ti kaže bolan sori :shock:

Nisam izmislio, dajem prijateljski savjet. Svaki put dobijem slom živaca ako ne primaju Amex pa vadim MasterCard jer ne nosim puno gotovine sa sobom. Benzinske, prenoćišta (tzv. hoteli), ali čak i dućani i to i u Italiji. A možda najpoznatiji primjer: IKEA!
 
rodorodo said:
A Crna-Gora. Nije vinjeta nego Eko porez isti vrag. Prošle godine sam bio u Crnoj Gori ali se više ne sječam dali sam uopće platio taj Eko porez. A i švicarci su jako bezobrazni sa vinjetama, nemožeš kupiti za par dana nego moraš kupiti cjelogodišnju. I to plačaš 33€. cjelogodišnju vinjetu kao i auti. Grom ih ubio bezobraznu.

Od 01.01.2012. ukinute SVE vinjete za C. Goru
Bio neki dan i pitam za kupiti vinjetu, no veli pandur........ ukinute (y)
 
VAZNO
Od 1.11 Do 1.3 imate sezonski ENC za aute...
22.5 % popust..
Nije vezano za vinjete ali korisna inf tko
Ze vozi autom.
 
Za spediciju.. Madjari cigani od 1. Ukinuli vinjete i uveli obveznu naplatu SVIH cesta za teretna vozila.. Km autoputa 2,20 , lokalne ceste 1,35 kn/km . Brutalno... :palacdolje:
 
mali_bandit said:
ima kakvih novih informacija za vinjete dali su potrebne, Poljska, Češka, Slovačka  :misli:
Prošlo ljeto nisu trebale, sumnjam da se nešto mjenjalo.
 
Crash said:
Prošlo ljeto nisu trebale, sumnjam da se nešto mjenjalo.

(y)

jedino koliko znam u Mađarskoj treba imati,
prije koju godinu naguzili nas u Slovačkoj, prodali nam a nije trebalo  :mrgreen:
 
dovla said:
Za spediciju.. Madjari cigani od 1. Ukinuli vinjete i uveli obveznu naplatu SVIH cesta za teretna vozila.. Km autoputa 2,20 , lokalne ceste 1,35 kn/km . Brutalno... :palacdolje:

Možda se sada dio kamionskog tranzita vrati u HR.
 
mali_bandit said:
(y)

jedino koliko znam u Mađarskoj treba imati,
prije koju godinu naguzili nas u Slovačkoj, prodali nam a nije trebalo  :mrgreen:
Da u Madji obavezno. Kod mene sa Slovačkom obrnuta situacija, htio kupiti vinjetu al teta u onom kiosku nije htjela prodati, kao ne netreba za motore.