Vozačka A/A2 i epilepsija

jednostavno, epil. napad traje puno više nego par sekundi, i sve je osim bezopasan. vidim da nikad nisi bio svjedok ili da si pomogao, ja više puta kod različitih ljudi, i svaki put me prilično koštalo živaca (više stresa nego pružanje pomoći unesrećenima kod prometnih udesa). nitko od njih ne bi imao šanse da je bio za bilo kakvim volanom. svako relativiziranje epil. napada u prometu je opasno, neznanje ne može bit nikakvo "mišljenje".

lp
Nisam niti u jednom trenutku dovodio u pitanje ozbiljnost napada epilepsije, dapace, nego dovodim u pitanje objasnjenja kako potencijalni napad nije prepreka za voziti automobil, a jest za voziti motor. Ono sto je moje misljenje, a ne moze se znanstveno utvrditi jesam li u pravu ili ne, jest to da je potencijalna opasnost za druge veca ako se dogodi kada osoba u trenutku napada upravlja automobilom, nego kada upravlja motociklom. Automobil, vozilo puno vece mase i stabilnosti, ce se nekontrolirano kretati puno dulje i dalje nego motor. Kao sto i sami zagovornici toga da je u redu da vozi auto, ali nikako motor, past ce s motora u roku par sekundi, dok bi se u automobilu nastavo jos dugo kretati, a mozda bi od grcenja i stisnuo gas do poda.
Samo toliko.
 
  • Like
Reactions: vespinjo