Vožnja bez matice lančanika...

123u000.jpg
 
dskurinje said:
Probaj u Sloveniji, ja za svoj motor kupujem u Ilirskoj Bistrici. Naručeni dijelovi su drugi dan u dućanu jer zastupnik za Sloveniju ima uglavnom sve na lageru. Hyosungsource je jeftiniji ali kad uzmeš poštarinu i carinu u obzir tu su negdje (u Sloveniji dobiješ i povrat poreza). Zastupnik za Sloveniju je Saplex iz Rače ali ima dućana po cijeloj Sloveniji koji rade sa njim. Pogledaj na www.saplex.si

Znam za Saplex, bio sam čak i kod njega doma, u mjestu Rače blizu Maribora. S njime se sve može dogovoriti preko e-maila, naručiti dijelove, on čak pripremi i račun za povrđivanje na granici.

Iz Koreje se isplati naručivati ako se odjednom uzima više potrošnih dijelova, a ova matica (koja mi je sad trebala) stigla mi je prošli tjedan, za svega par dana iz Koreje. Sad ispada da je matica (koja je imala lufta) lagano stukla navoj na osovini. Ništa jako, ali osjeća se otpor, dok sam je pokušavao našarafiti gore.

Sad ne znam gdje bih to dao popraviti, koji majstor ima potrebne nareznice za popravak navoja M16 X 1.5 ? Najbolje bi bilo ovako nešto, tu se mogu koristiti i gedore nastavci:

thumbnail.asp


 
BikerHR said:
Još kad bih znao kakva je to podloška, bilo bi bolje.. Jel to nazubljena podloška, ili nešto treće?  :misli:

69123.jpg


ovo mi se nikada nije sviđalo, uvijek se s ovom maticom otpustilo, bolje se pokazao elastični prsten---->podloška s procjepom, i nebudeš imao problema.....dođe 2-3 kune......