Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

Vidio danas ovu temu i brze u garazu montirat original nosac tablice... 😁

9B170F11-633B-474C-953D-D79F7A6B2980.jpeg
 
Ne znam zasto bi itko vozio bez tablica. Ak si mudonja i krsis propise, budi mudonja pa pkati kaznu kada te cope. Jebes ove placipicke koje krse propise pa su im onda krivi propisi i jebena vlada kada ih cope
 
  • Haha
Reactions: Octane
 
ima tu materijala i za našeg ćelavog prometnog stručljaka
 
Ček, ako mi je tablica u torbi, a sve ostalo je standard na motoru, onda je kazna 15 Eur?
A koja je kazna ako je tablica djelomično, ili skroz prekrivena ?

znaci ako nemas tablice na motoru, a imas je u torbi je kazna 15 eura? stvarno?
 
Provjerio sam u ZSPC. Članak 244, točka 7 kaže:

"Novčanom kaznom u iznosu 30 Eur, kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisani broj pločica, ili na kojem su te pločice postavljene postavljene tako da se dobro ne vide, ili nisu čitljive."

Po tome bi i kad ju nemaš i kad si ju napravio nečitljivom, kazna trebala biti 30 Eur. (Ako motor nije na firmu, ili obrt, jer su u tom slučaju kazne puno veće i za firmu i za odgovornu osobu u njoj).
 
  • Like
Reactions: JosipS
Provjerio sam u ZSPC. Članak 244, točka 7 kaže:

"Novčanom kaznom u iznosu 30 Eur, kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisani broj pločica, ili na kojem su te pločice postavljene postavljene tako da se dobro ne vide, ili nisu čitljive."

Po tome bi i kad ju nemaš i kad si ju napravio nečitljivom, kazna trebala biti 30 Eur. (Ako motor nije na firmu, ili obrt, jer su u tom slučaju kazne puno veće i za firmu i za odgovornu osobu u njoj).

pod nisu čitljive spadaju gaćice, lanci i sl. preko tablice ?