Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

Ljudi su se vozili sa ne atestiranim auspuhom godinama i nisu dobili kaznu a ti si odlučio atestirati svoj auspuh,i šta sad. Poštuj tuđe odluke kao i svoje

Al nisam pionir na tom podrucju, ima ljudi na forumu koji su to odradili prije mene, samo kaj sam ja napisao koji je postupak. Al nema veze, taj križ mi nije problem nositi, zabavno je, iako fali malo originalnosti u zadnje vrijeme pa bi molio da se poradi na tome (ne mislim na tebe sad konkretno, nego opcenito) :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Dene
Morate priznati makar to bilo teska srca da su veca smetnja u prometu i svakodnevnom zivotu motori sa aliexpres supljim cijevima nego ovi bez tablica....ako su se oba parametra poklopila u pojedinom slucaju jbg sta da kazem....
 
Al nisam pionir na tom podrucju, ima ljudi na forumu koji su to odradili prije mene, samo kaj sam ja napisao koji je postupak. Al nema veze, taj križ mi nije problem nositi, zabavno je, iako fali malo originalnosti u zadnje vrijeme pa bi molio da se poradi na tome (ne mislim na tebe sad konkretno, nego opcenito) :mrgreen:
Ja te ne zajebavam za to ni inače a ni sad,samo sam ti htio pokazati na tvom primjeru. Isto kao što si ti napisao da nisi dobio kaznu pa ne vidiš razlog za skidanje tablice tako su i tebi mogli napisati da nisu dobili kaznu zbog auspuha pa nema razloga za atest. Da sa tim skidanjem tablice ugrožavaš nekoga u prometu,ja bi razumio tu raspravu ovako to stvarno nema smisla. Tko hoće neka skida tko neće neka ne skida. Vrijedi za sve ostalo što ne ugrožava druge, registriran i tehnički ispravan motor i vozačka i to je to.
 
Ja te ne zajebavam za to ni inače a ni sad,samo sam ti htio pokazati na tvom primjeru. Isto kao što si ti napisao da nisi dobio kaznu pa ne vidiš razlog za skidanje tablice tako su i tebi mogli napisati da nisu dobili kaznu zbog auspuha pa nema razloga za atest. Da sa tim skidanjem tablice ugrožavaš nekoga u prometu,ja bi razumio tu raspravu ovako to stvarno nema smisla. Tko hoće neka skida tko neće neka ne skida

Stvar je jednostavna da ne moze biti jednostavnija: kad ides protiv zakona, budi spreman na sankcije. Brzina, tablica, aupuh, svejedno.
A sto se skidanja tablice tice.... nitko to ne radi iz estetskih razloga, nego s namjerom da bude u prekrsaju i ne kaznjen. Dokle god zbog toga ne najebe neko neduzan, nemam bas nikakav problem s tim (ne opcenito, nego u pojedinacnim slucajevima). Pa i mi koji uvijek vozimo s tablicama smo u prekrsaju 99% vremena, jedino sto pazimo na kamere. a onak objektivno, nebi se dobro proveo u ZG da vozim bez tablice..... To bi mi donijelo probleme puno cesce nego ih otklonilo zbog kamera.
 
Last edited:
A koji su to? Ne pitam tebe, nego općenito...

Možda pokazivanje cijelom svijetu da bi taj bez tablice htio biti dio nekog kruga ljudi, samo ga jebe to što nema novaca za to, pa je na djelu filozofija "jeben i pošten" kroz glumatanje frajera?

Ili pokazati ljudima sa kojima se vozi i svima ostalima kako misli da su glupi jer su, eto, platili registraciju svojeg motocikla, na to potrošili lovu, a on to ne želi jer je pametniji i bolji od njih?

Ne znam, ali ako nema love, onda nek se ne jebe jer će mu škoditi, neka odaberi neki drugi, jeftiniji sport... a ako ima love, a prodaje tu neke nezrele infantilne filozofije i mjerila "frajerstva" (koje neće nikada imati muda pokazati tamo gdje je tome mjesto - na stazi), onda je glup. Jer registracija ne služi samo kao stavka troška, nego i kao sredstvo za slučaj lošeg ishoda neke vožnje da pokriješ i sebe i druge i drugi tebe...

Ma nije tu niko govorio o voznji neregistriranog motora, nego registriranig uredno al bez plocice zada


S obzirom koliko su kamera napenderili okolo naokolo velika vjerojatnost da kad ides na djir u nepoznato da ces na jednu minu naletiti... jer ne treba nesto pretjerano juriti da te opletu po djepu
 
Ma nije tu niko govorio o voznji neregistriranog motora, nego registriranig uredno al bez plocice zada


S obzirom koliko su kamera napenderili okolo naokolo velika vjerojatnost da kad ides na djir u nepoznato da ces na jednu minu naletiti... jer ne treba nesto pretjerano juriti da te opletu po djepu
Sa skuterom od 50 kubika si u prekršaju, a kamo li s nečim jačim.

Sakriven auto + kamera, pa se misli kad dođe uplatnica nakon koji tjedan.
 
I ti voziš brže od dozvoljenog,zašto se poslje svake vožnje ne prijaviš na policiju?

A sad si pretjerao. Ja sam sve svoje kazne uredno platio. Niej ih bilo puno, ali sve je placeno u najkracem roku. Samo u jednom slucaju se radilo o fiksnoj kameri, ostalo je bilo na laser/radar iz ruke/stativa drota. Neces valjda rec da bi ako nemas tablicu bjezao u tom slucaju?
 
Mene zapravo cudi da je u HR voznja bez tablice (tablica) jos uvijek smijesno jeftina. Jednom ce se i to promijenit, a mislim da ce razlika biti drasticna, tipa: 10x ako ne i vise. Kako bilo, nisam zainteresirana stranka, nikad nisam vozio bez tablice pa je velika vjerojatnost da necu ni ubuduce. Kad pogledam kazne koje sam platio zbog prebrze voznje (2x s autom, 1x sa skuterom, 2x s motorom) a dozvolu imam vec preko 30 godina, mogu mirne duse rec da sam prosao odlicno, dapace, nikad u zivotu ostao bez dozvole, cak niti zaradio i jedan bod (a bogami, vjerovali ili ne, nikad ni podmitio drota koji me zaustavio). E sad kad sam zacoprao, moguce da se uskoro pojadam kako su me oderali, svakako necu presutit :D
Kad skuže promjenit će. Ne brini.
Tako je davno prije bilo sa nezaustavljanjem patroli (raciji).
Staneš-napušeš- i dobiješ tri boda, 1500 kuna i vozačka 3 mjeseca.
Pobjegneš- 1 bod, 500 kuna i 1 mjesec vozačka.
BIla i kaciga 50 kuna, pa je niko nije nosio (po gradu) i kad te uhvati jedan dva puta mjesečno, hladno platiš. Stavili 1000 kuna, pa je svi sada nosimo.
 
A sad si pretjerao. Ja sam sve svoje kazne uredno platio. Niej ih bilo puno, ali sve je placeno u najkracem roku. Samo u jednom slucaju se radilo o fiksnoj kameri, ostalo je bilo na laser/radar iz ruke/stativa drota. Neces valjda rec da bi ako nemas tablicu bjezao u tom slucaju?
I ja sam sve svoje kazne uredno platio i platiti ću svaku iduću kad i ako dođe
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Ako si skinuo registracijsku pločicu, učinio si to svjesno.
Rijetko kad otpadne sama. Mada sam vidio i to, šlampavosti radi.
Dakle, izbjegavaš zakonsku regulativu.
Drugo, čemu skinuti tablicu. Bježiš od nečega. Čega. Prekoračuješ brzinu, pa nek se ne zna tko si.
Treće, kakvu poruku odašilješ takvim stavom i načinom ponašanja.
I onda se čudimo što je tako kako je. Generalno.😏
 
Nije moraliziranje ali neki će samo ubrzati proces rigoroznijih kazni. Dosta ekipe je prešlo sa asfalta u šumu i makadam pa sada sve više niču zabrane, znači već viđeno po I i A, a slijedom toga i kazne.
 
osobno sam valjda 10 puta u životu skinuo tablicu, od toga 7 puta dok su bile korona blokade, a meni se vozilo, ali samo zato jer sam lijen

a i kod nas skoro pa nema milicije i na 30 kutija su 2 kamere, ali da živim na moru i da se više vozim..

što se tiče kazni, one i moraju biti rigoroznije, a pogotovo za recidiviste

što se tiče kazni za tablice, da ih dignu i 10 put kao što neki zazivaju, opet se isplati