Vožnja bez tablice uskoro znači isključivanje iz prometa

Kolika je kazna voznje motocikla bez tablica, naravno registiranog.pitam za frenda

Edit:moram prenijet frendu u dalje 300 kn

 
Last edited:
  • Like
Reactions: JosipS
da, ali ta kazna prolazi samo uz uvjet da je sve ostalo na motoru ispravno, a znamo da je takvih jako malo
 
Kaže ovaj novinar ovako ---- "Time onemogućuju policiju da ih prepozna te ih prekršajno, odnosno kazneno procesuira nakon počinjenja najtežih prometnih propisa."
Oće ti motoristi počinit propise. Pokvareni i zli.

EDIT -- i ovo sa "probijanjem" između kolona. Pa je li tim likovima jasno, kad bi jedan motor (skuter) stao iza drugog u koloni, pogotov liti, koje bi to zastoje izazvalo? Trebalo bi se jednom dogovorit pa 200-300 motora i skutera jedan za drugim na svaki semafor.
 
Ma hoće svi... i lako se pravdati i misliti da je to sloboda, dok ti takav ne zgazi dijete ili ošteti auto i pobjegne, onda odjednom takovi postanu najveći borci za zakonitost i najveći upitnici na temu "što je radila policija, gdje su bili"...
 
Oštete i meni motor na parkingu, oštete mi auto na semaforu jer idioti/tkinje gledaju u mobitel umisto di voze. Puno veći problem nego prolazak ispred na semaforu. Kakvo sad gaženje? Više se bojim ovih mobitel kretena nego ne znam kakvog motora.
 
EDIT -- i ovo sa "probijanjem" između kolona. Pa je li tim likovima jasno, kad bi jedan motor (skuter) stao iza drugog u koloni, pogotov liti, koje bi to zastoje izazvalo? Trebalo bi se jednom dogovorit pa 200-300 motora i skutera jedan za drugim na svaki semafor.

Volio bi vidjeti ljeti promet u recimo Dubrovniku, npr oko Starog Grada, kad bi svi dvokotači vozili jedan po jedan, u redu, bez probijana na semarofu sukladno Zakonu. Zapravo bih platio da to vidim, samo da gledam ukiseljene face dušebrižnika kako gube novac i vrijeme. Kasne busevi, kasne taksiji, transferi na aerodrom/s aerodoma, recepcije u hotelima, dogovorene ture, večere.... apsolutni prometni, društevni i ekonomski kolaps.
 
Kolika je kazna voznje motocikla bez tablica, naravno registiranog.pitam za frenda

Edit:moram prenijet frendu u dalje 300 kn

Ja bi ovima "bez" tablice naplatio 3000 kn pa nek se onda prce frajeri
 
  • Like
Reactions: diesel power
Kolika je kazna voznje motocikla bez tablica, naravno registiranog.pitam za frenda

Edit:moram prenijet frendu u dalje 300 kn

Bitno da je u pozadini teksta opet idiot. :mrgreen:
 
Volio bi vidjeti ljeti promet u recimo Dubrovniku, npr oko Starog Grada, kad bi svi dvokotači vozili jedan po jedan, u redu, bez probijana na semarofu sukladno Zakonu. Zapravo bih platio da to vidim, samo da gledam ukiseljene face dušebrižnika kako gube novac i vrijeme. Kasne busevi, kasne taksiji, transferi na aerodrom/s aerodoma, recepcije u hotelima, dogovorene ture, večere.... apsolutni prometni, društevni i ekonomski kolaps.
Možda se u vas u Švedskoj zove "Srari Grad". U nas se to zove "Grad".
 
A kaj sa nama kojima je slucajno u voznji pao lanac za vezivanje preko tablice?meni osobno je pao tako prije 7,8 godina,i isto izvodi kad promijenim motor...
 
Za tablice: Konačno da se zategne davilica.

Za lane split i probijanje naprijed:
Ok da se nastavi, ako ne smeta pojedinim autima.
Neki se sami miču, neki se baš namjeste za blok, nema ljutnje, stanem iza, biti će prijeđeni ionako kasnije.
 
Oštete i meni motor na parkingu, oštete mi auto na semaforu jer idioti/tkinje gledaju u mobitel umisto di voze. Puno veći problem nego prolazak ispred na semaforu. Kakvo sad gaženje? Više se bojim ovih mobitel kretena nego ne znam kakvog motora.

Sve što navodiš jesu problemi, nebitno koji je gdje na tvojoj listi prioriteta.

Samo velim da je tablica potrebna i da pametan nema što skrivati.

"...oduzimanje prednosti, prolasci kroz crveno svjetlo..."

Je, zbilja nema dana a da motorom ne izguram nekog preplašenog jadnika u SUV-u od 2ipo tone :mrgreen:

Kakve to veze ima sa oduzimanjem prednosti?
 
Last edited:
Deneeeeee,...
Bilo bi najbolje kada bi ljudi gledali svoja posla i pustili druge da žive. Ja pod broj 1 uvijek kroz naselje usporim,pod 2 kad naletim na druga vozila isto tako usporim,pod 3 nikad ne prestižem kroz zavoje niti ih ne kratim niti na ulasku u iste ne prelazim na drugu stranu radi boljeg prolaska kroz zavoj,znači držim se svoje trake i pod broj 4 nikad se ne trkam po cesti. Mislim da su to veći problemi koje radi i puno njih sa tablicama. Po meni neka svatko radi šta želi dok time ne ugrožava druge. A policija neka se brine dali je nešto po zakonu ili nije i neka kažnjava
 
Evo ovo ljeto su me zaustavili jedno 5-6 puta bez tablice uredno se pozdravili, neki su me zaustavili jer je Aprilia, al uvijek im kažem da ja ne nosim tablicu jer mi je ljepsi motor bez i prode. Po meni je glupo imati na velikom motoru tablicu, ne radi divljanja i oduzimanja prednosti, vec radi svakakvih kamerica i susjeda baba. Nikad problema s policijom nisam imao jer nisam imao tablicu. Kad sam prije vozio sa tablicom ispod repa dva puta su mi kaznu zakeljili
 
Evo i ja vozim bez tablice i ne kuzim sta koga briga hocu li dobiti 300 kn kazne ako stanem,a u slucaju da stanem platim odmah 150...Stvarno mi nisu jasni dusebriznici koji brinu o mojem novcaniku,ali hvala im.... mislim da je najgore kad postanes Karen,boli koga k taman da se vozim bez zadnjeg kotaca... jbt svi neki drotovi u dusi....fascinantno :mrgreen: