Voznja motorom po kisi: frka ili???

vožnja po kisi mi nije neki problem ali novi mi problem se postavio kao vožnja odmah poslje kise, kostala me retrovizora i prednje kocnice kisa i tracnice su losa kombinacija  :cry:
 
Ne volim vozit po kisi ili cak iza kise jer nikad neznam sto me ceka iza okuke,jedino zato ; kamenje,lisce,soder itd... To mi je i s autom isti problem,voda kao voda je najmanja stvar sta me brine,znao sam u 30 kilometara naic na 30 kamenja velicine nogomentne lopte na pozicijama koje ne dopustaju trzanje motorom,pa ni po suhom...
Dalmacija je po tom pitanju zafrknuta jer je vecina ceste usjecena u neko brdo,sta vjerovatno i znate,pa su odroni cesti a vidis ceste koliko i debeljko svog piša,bogen na bogen,toliki rizik ne prihvacam.

A za vuc kisnu opremu neznam, potrosis 4-5 tisuca kuna i imas univerzalnu opremu koja ne izgleda supermoto-gp-xtreme-turbomega bezinac, vec opremu u kojoj mozes i na sud prakticki,a ne prokisnjava. Potrosio sam jednom i imam je vec 5-6 godina,uvijek suh i zgodan  :wink: samo ne rukavice preko jakne nego u jaknu,podkapu da ide do pleksusa s vanjske strane a isto tako sa zadnje strane.
Na hlacama patent (slic ili kako se vec rece) mora biti sa vanjske strane sa visokim pasom (meni idu do pupka) a cipele gortex visoke,moze i puma jbg... Ukupno : hlace Held 1300 kn,jakna ixs 1500 kn,duga held potkapa (donji dio je od poliestera) 350 kn i cipele puma gortex 1300 kn,held rukavice 500 kn,moze koliko hoces trajat,samo se otreses od vode...