Voznja motorom po kisi: frka ili???

holandez

Member
Znam da vecina bikera mrzi kisu iz poznatog razloga ali kakva su vasa iskustva u tome.Evo gledam kroz prozor ureda ove svoje holandeze oni se motorima voze kroz cijelu godinu a jako puno ljudi koristi svakodnevno motor za odlazak na posao (zbog guzvi skoro najbolje prijevozno sredstavo) bez obzira na vrijeme a vjerujte mi da ovdje cesce pada kisa nego sto ima sunca! Naravno da je ovdje cesta puno kvalitetnija (skoro da i nema razlike izmedu suhe i mokre) ali opet!?? :misli: :misli: Meni kisa ne predstavlja smak svijeta ali isto tako znam da par mojih frendova u hr uopce ne vozi po kisi.
 
Otkad imam Wintexovo kišno odjelo, i mišelinke pilot power, nema beda ako me več ulovi  :mrgreen:.
 
Vozim ali baš kad moram. Na posao mi se svakodnevno ne ide jer se moram presvlačiti-oblačiti pola dana!
 
Samo u posebnim slučajevima vozim po kiši...
Ako nemoram onda rađe ne, ipak sam pal po kiši, p a je iz tog razloga pokušavam izbijeć  :wink:
 
Bed se je voziti po kisi isto kao i sa autom. Grip je manji ali praksa puno znaci jedino sto treba izbjegavati je kocenje ko horizontalnoj signalizaciji. Takodjer je pozeljno probati asfalt nogom i shodno tome se ponasas znaci ako je skisko oprezno sa gasom i kocnicom i sve ce biti ok.
 
Nije frka, samo malo uglađenija vožnja bez puno naglih kočenja i sl. stvari  :mrgreen:

I da kada pada kiša izbjegavati lokalne istarske ceste jer je kvaliteta asfalta nadasve upitna :LOL:
 
maxo said:
I da kada pada kiša izbjegavati lokalne istarske ceste jer je kvaliteta asfalta nadasve upitna :LOL:

Dođi kod nas u Split kad je kiša: onda je kvaliteta asfalta neupitna!  :mrgreen:
 
Veliki problem  :palacdolje: meni je gore voziti iza auta koji dižu  vodenu prašinu zbog koje nevidiš ništa i od koje nema pomoći još ako nemožeš preteći  :misli: ili se ovi u autu zainati    :palacdolje:  o kvaliteti kolnika da nepišem , uglavnom nema vožnje po kiši a još sam na skuteru .

Kotrlj !
 
Ceste u gradovima su uglavnom koma, pogotovo Dalmacija. Nije ni ZG puno bolji. Dodatno oznake na cesti su vrlo opasne i skliske, no dok se vozi normalno i recimo fluidno nema nekih većih problema (osim kvalitetne zaštite vozača). Osobno izbjegavam, ali ako me baš ulovi, bože moj..
 
Ako me ulovi, malo lakše s gasom, kočnicama i izbjegavam bijele oznake po asfaltu (strelice, pješačke,...), i ako se nemre preticat, držim malo veću udaljenost od auta ispred sebe . Ako baš pada danima....ne izlazim s motorom, ali ak je neka proljetna kišica, a u daljini se vidi razvedravanje... :mrgreen: "...ništa mi neće ovaj dan pokvarit'...!!"
 
ja vozim kad me uvati,Mišelinke Anake i nemam problema, po gradu pripazim mada me baci koji put u bok(los asvalt) ipak vozim enduro kojem mokro  nesmeta
 
ja izbjegavam kišu.. ipak su to 12" i 13" točkovi(koje sp i na suhom bez poteškoča provrti) pa bolje ne izazivati vraga 
 
Zapravo mi uopće nije frka, jedini veći problem mi predstavlja vizir kroz koji imam jako smanjenu vidljivost zbog vode.
 
alien said:
Dođi kod nas u Split kad je kiša: onda je kvaliteta asfalta neupitna!  :mrgreen:
kad je ta situacija,ne da je neupitna nego je nenormalno odvratna.Ceste pune rupa sklizave ka led a gume u većini slučajeva ni blizu neodgovaraju cesti i uvjetima na njoj.A gume?!Da imaš neznan kakve nebi pomoglo.... :(
 
Samo počnite malo dalje putovati, naviknut ćete se, bez obzira kaj mislili o kiši.  :wink:
 
Meni kiša uopće ne smeta....  8)

Dakako da moram način vožnje prilagodit kiši, ali osim toga mi je apsolutno svejedno jel kiša ili nije...  (y)
 
hebeš kišu.pet puta gore mi je poslije oćistiti i zglancati motor.malo prigalodiš vožnju i to je to (y)
 
Nema se tu šta puno mudrovat.
Samo gas i pićiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !  8)

Ali poslije treba motor i očistit.
A to mi je veća muka nego vožnja po kiši.
Tak da mokre vožnje pokušavam u što većoj mjeri izbjeć.