vožnja u formaciji na cestama u RH

Huncut

New member
Tu i tamo se i na hrvatskim cestama znaju vidjeti grupe motociklista - koji puta i desetak njih ili više - koji voze "u formaciji" (obično - bar kojiko sam ja primjetio - grupe stranih turista). Zanima me zna li tko da li je takva praksa specifično spomenuta u našim cestoredrstvenim zakonima i propisima, smatra li se prekršajem, i ako je tako, da li se u praksi na nju reagira ili se prešutno tolerira?
 
Problem tih formacija je u tome što su jebeno spori, naseru se jedan na drugoga i kao da se zalijepe Neostikom. Teško ih je preticati s autom, s bicikom ide lagano. :mrgreen:
 
LALA3 said:
a sta bi bilo to "formacija",za nas ne upucene..
Jedan za drugim, i tako njih desetak, bez razmaka slobodnog za preticanje drugim sudionicima u prometu, na cesti koja inace nema kontinuiranu kolonu prometa.
 
Pa ljeti imaš i kolone (formacije) auta, što onda protiv toga, jedino vožnja motorom . :mrgreen:
 
Organizirani T-Maxovci su tvrd orah  :mrgreen:
 
Modesty40 said:
Organizirani T-Maxovci su tvrd orah  :mrgreen:

Njih je zaista teško pretjecati. :misli: :LOL:
 
zoki-op said:
Što bi tu trebao bit prekršaj :misli:

Tko misli da ima nešto za reći o tome sto bi trebalo ili ne bi trebalo biti - samo naprijed. Moje je međutim pitanje jednostavno: da li je, ili nije. Vidio sam tu u više navrata postove sa točno citiranim relevantnim tekstom zakona ili uredbe, pa kad već ima među okupljenim poznavalaca zakona, bolje da čujemo od onih koji znaju, nego od onih koji misle ...
 
http://biketourgermany.files.wordpress.com/2010/11/gruppen_2sekunden_abstand.jpg
 
:misli: - jedino ako je nepridržavanje propisanog razmaka prekršaj. Uvijek pričekam malo za priliku da ih prođem odjednom, a ako je nema počnem se ubacivati između. Nikad mi nitko nije pizdio, al da mi nisu jasni, nisu :palacdolje:

Čim vidim motor u retrovizoru dajem desni žmigavac i signal rukom da me prođe, dosta je i auta po cesti pa da još i jedni drugima smetamo :mrgreen:
 
kronik said:
http://biketourgermany.files.wordpress.com/2010/11/gruppen_2sekunden_abstand.jpg
Kod recimo 80 km/h "cvaj sekunden apštand" je razmak od cca 45 metara. Ako je izmedju dva motocikla razmak od 45 metara (skoro pol dužine nogometnog igrališta!) to po meni evidentno nije voznja "u formaciji". 
 
Huncut said:
Tko misli da ima nešto za reći o tome sto bi trebalo ili ne bi trebalo biti - samo naprijed. Moje je međutim pitanje jednostavno: da li je, ili nije. Vidio sam tu u više navrata postove sa točno citiranim relevantnim tekstom zakona ili uredbe, pa kad već ima među okupljenim poznavalaca zakona, bolje da čujemo od onih koji znaju, nego od onih koji misle ...
Gugl ti je prijatelj. Guglaj ZSPC i onda proučavaj.

U rišpekt-formaciji prekršaja kao u priči. :D
 
a ha,..a je,jebada mi je kad naletin na takve..i osjecam se nekako nelagodno kad moran uletit medu njih,ko da su copor vukova..al uden,sta cu,triba ih pric..neda mi se milit za njima..u svakom slucaju,draze mi je naletit na 2,3 slepera,koji bus i par auta u koloni nego njih.  :mrgreen:
 
kolko se sicam,prekrsaj je ako voze jedan do drugog..ono,dva u svakom redu..ako su po jedan u redu i jos svaki iduci na kontra stranu,to nije prekrsaj..
 
Više me živcira kad me autom guzi. Pustim ga i dva km dalje ga nađem kako cmizdri u koloni iza 3-4 auta. I što da radim. Pustim ga da cmizdri i pozdravim ga uredno kad prolazim pokraj njega.
 
Prokleti čobani sa rišpekt lajbecima.Zbog takvih ne podnosim da me neko nazove bajkerom.Hrpa idiota koji su pokupovali kante na 499 rata.Ogavni su.Smetala.