Windstopperi, cold killeri

Vez

Active member
Dakle, zanima me kakva su vaša iskustva sa opremom za zimu i hladna vremena. Govorim o tajicama i majicama koje idu ispod hlača i jakne takozvani base layeri. Imam hlače iz lidla, dobre su ali samo za bicikl.
Što dobro zaustavlja vjetar odnosno hladnoću? Treba li pljusnuti preko 100 eura da bi se kupio dobar komplet ili ima nekih skrivenih aduta po netu za pristojnu cijenu a isto odrade posao?

Evo npr, kolegica sa posla mi se kune da joj muž na skijanju koristi ove podgaće i istu takvu majicu i da je super zadovoljan, veli isto da mu je alat nakon cijelodnevnog ganjanja po snijegu u potpunosti funkcionalan (po širini njenog osmjeha čovjek joj ne može ne vjerovati  :mrgreen:):

http://www.ebay.co.uk/itm/Take-Five-Mens-Winter-Compression-025-Sports-Pants-/270508576463?pt=UK_Men_s_Activewear&var=&hash=item3efb914ecf

Ako imate kakve bolje ideje i prijedloge samo pucajte....
 
Pogledaj ovo :
https://www.louis.de/en/produktkategorie/motorcycle-functional-underwear/175
Možda nađeš koju korisnu informaciju
 
Imam nekoliko raznih windstopera i ne mogu reći da ne rade ali skijanje i motor nemaju puno veze. Čak niti enduro, jer na skijanju imati windstoper nema smisla jer mi je i na -20 dovoljna IXS jakna bez termo podstave. Iz nekog iskustva mogu reći da je ključno pitanje znoj odnosno mokra odjeća uz tijelo ili da sjedneš na motor "ugrijan" tj. toplih ruku i nogu. Tad većina drži temeperaturu dok na mokru majicu rijetko šta pomaže.
 
A kaj je sa toplim vremenom (ispod kozne opreme)?
Nisam nikad koristio base layere.... Trebao bi nesto za toplije vrijeme
Jel ovo OK? Ima li smisla davat tolike novce ili kupit nesto bitno jeftinije, a nazivno iste funkcije?

https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-pants-black/209569?list=31407159
https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-shirt-black/209568?list=31407159
 
U Iglu športu imaš sportskog donjeg veša, konkretno firma Karibu koji se meni pokazao više nego dobar, istina koštao je gornji i donji dio oko 500kuna prije nekoliko godina ali vrijedi jer kao prvo nemaš osjećaj da imaš išta na sebi (lagan i podatan materijal), drugo stvarno brzo isušuje znoj sa tebe i brzo se suši kao na tebi tako i na štriku pa ti samim time smanjuje potrebu za nošenjem puno donjeg veša na nekom višednevnom putovanju, a ako ga baš i ne opereš svaku veće ima u sebi onih antibakterijskih điđa od srebra pa baš ne zaudaraš na kilometar. Nosim ga i po hladnijem vremenu (nije da baš nešto grije) ali ono zahtjeva ipak nekakve windstopere. Ona oblekica iz Lidla koliko got bila dobra daleko zaostaje za Karibu ali to i cijena govori. :wink:

www.iglusport.hr/katalog/84IG%201206/Majica-Crew-Fit-13-Bio
 
Imam i toga. :mrgreen: U biti, sve se vodi na sintetiku koja propušta znoj, i to radi, ali onda je slijedeći sloj mokar no činjenica je da je prozračno i hladi. :mrgreen: Nisam stručnjak da bi ocjenio sve što se nudi jer je raspon cijena poprilično velik ali generalno nisam protiv jednog seta za hladnije i za toplije dane. E da, u kombinaciji sa bodyarmorom proizvodi takav smrad za koji ne bi vjerovao da čuči u tebi. :mrgreen:
 
Jedan poznanik ovo hvali do neba i takva je cijena www.louis.de/artikel/x-bionic-moto-herrenshirt-langarm/210353?list=35050401 meni je to ipak malo preskupo pa ipak kombiniram oblekicu za razne vremenske uvjete, j..i ga nakupilo se godinama jedan solidan regal  :mrgreen: jedan dobar dio života sam se intenzivno družio sa puno muškaraca, ponekad u vrlo niskim higijenskim uvjetima tak da mi pojam muškog mirisa vrlo poznat  :LOL:
 
Kuzim da bi ispod mesh jakne u "coolmax" ljetnom vesu trebalo bit ugodno jer bi zrak puhao preko vlaznog vanjskog dijela vesa, ali kaj ak nema dovoljnog dotoka zraka koji bi to susio u voznji, na primjer, neperforirana kozna jakna i hlace? Jel i u takvom slucaju ima smisla to nosit po toplijem vremenu?
 
Ne znam da li u ovoj temi, ali negdje sam napisao da 80% vožnji do mora, u ljetnom periodu, vozim u takvoj majici, mesh jakni i cross (mesh) rukavicama. Na +30 nema ni kapi znoja a u Korenici na pumpi se ne moram ni skidat dok jedem sladoled. :mrgreen: Po meni, ima smisla ispod kožnih jakni jer i malo zraka što uđe ohladi prilično kvalitetno. Čak i bez toga, osjećaj kad skidaš a nije sljepljeno je već super stvar. :mrgreen:
 
Vjerujem da bi trebalo pomoći jer ta odjeća ''izvlači'' znoj na površinu i čini te ''suhljim'' za razliku od pamučnih majci koje te čine ''mokrijim''. Po nekim testovima taj sportski veš se suši oko 6 puta brže nego od pamuka, e sada jeli  to tako nemam pojma al' da se suši brže to stoji i  da je puno ugodnije u njemu i to stoji, naravno to je moje iskustvo. Meni je  nezamislivo obući gore tex materijal na golo tijelo, a sada kak ide u kombinaciji sa kožom bi mogao netko drugi dati nekakvo iskustvo.  :wink:
 
mate said:
Po meni, ima smisla ispod kožnih jakni jer i malo zraka što uđe ohladi prilično kvalitetno.

Tome sam se nadao  :D

mate said:
Čak i bez toga, osjećaj kad skidaš a nije sljepljeno je već super stvar. :mrgreen:

I tome isto, zapravo, to bi i ocekivao  :mrgreen:



Nista, malo citao misljenja korisnika na Louisu i po netu i ispalo je da je ta Rukka OK, dok su ove jeftine varijante relativno lose jer osim sto nisu preudobne, nakon par pranja pocinju smrdit vec nakon krace voznje.
 
@lolo: u iglu sporta sam kupio 5-6 komda bokserica karibu, odlične jedino što je u splitu zatvorio pa moram do zagreba potegnuti..

mate fala na na infu iz prve ruke o smradu... izgleda da bi mogao smrditi ko oni predratni srbijanci što su u zastavama i tamicima vozali okolo i prodavali prasce....

Mene primarno zanima zimska odjeća. živim u dalmaciji i vozim cijelu godinu, nije toliko teško po danu i po suncu ali obično negdi zaglibim do mraka pa se vraćam po mraku i ledu i što god obukao jajca mi se smrznu i navučen prehladu...

Izgleda da je rukka top ponuda! Samo okrugli 110 eura mi je poprilična svota, mada je to direktna investicija u vlastito zdravlje, ali ako neko more preporučiti nešto što se pokazalo jednako dobro a za manju cijenu, odlično!
 
U www.hein-gericke.de/ sam svojevremeno kupio windstopper majicu (cca 60€) i ona se pokazala više nego dobra do nekih 10 stupnjeva dugotrajnije vožnje po otvorenoj cesti, a sve ispod toga je zahtijevalo još poneki komad odjeće što te onda sputavalo jer jednostavno nisi komotan. Vjetrobranska zaštita je isto tako vrlo bitna jer na Dakaru se znam katkada smrznuti dok se na velikom GS-u osjećam čist ugodno, LT ili GT klasa su opet priča za sebe. Naravno i teren utječe jer na cesti zna biti prilično hladno dok kada siđeš na makadam znaš vrlo brzo prokuhati jer se jednostavno više ''gibaš'' . Rukka je općenito dobar izbor, a sada jel' cijena prati kvalitetu to ne bih znao. Imam jednu njihovu jaknu i nisam baš nešto oduševljen, istina ta je bila za 70 godišnjicu Louis i u nižem cjenovnom razredu.  :wink:
 
Mi imamo u ponudi od Revit-a 4-5 vrsta termo odjeće, ljetne i zimske, baselayer i midlayer
Tanke, debele, kombinacija prednji windbarrier, stražnji dio pamučni i tako...

http://www.revit.eu/en/#/products
Klikni dole pri dnu na functional underwear, pa listaj na stranicama 1-4

coolmax, polartech, windstoper, windbarrier... Sve što postoji

revit-shirt-frontier-2-wb-windbarrier.jpg


Revit-Oxygen-Shirt-Round-Knit-Summer.jpg


Modeli zimskih hlača su Gamma 2, Frost i Glacier.
Modeli zimskih majica su Glacier, Frontier i Polaris.
Oxygen je ljetni a Trinity ženski
 
nisam siguran kako se zove,al imas u gradu kraj Kantun Pauline ducan sportsko-planinarske opreme..moze bit da je iglu sport u pitanju..dobro su opremljeni.. (y)
 
2 sata sad citao o ljetnim pododijelima. Procitao barem 30-40 "svjedocenja", raznih marki i cjenovnih razreda pododijela.
Ovo su zakljucci:

+
1. ako se koristi oprema na takvim pododijelima koja propusta zrak, stvar je OBAVEZNA za toplije vrijeme jer cuda radi - Mate je napisao da ispod mesh jakne na 30+C ima ugodni osjecaj - isto sam procitao kod svi drugih koji su pisali o tome. Vec i perforirana koza pruza dovoljno strujanja zraka da bi voznju cinilo ugodnijom
2. ulazak i izlazak iz kozne opreme je djecja igra jer samo klizne preko toga.


-
1. Oprema koja nije perforirana, odnosno, koja ne osigurava strujanje zraka na pododijelo voznju cini manje ugodnom nego bez takvog pododijela. Pododijelo se brzo natopi znojem koji ne moze isparit provjetravanjem i osjecaj je ljepljiv - ne ljepljiv izmedju pododijela i opreme, nego pododijela i tijela. Ujedno je i nesto topliji osjecaj. Jedina prednost je i dalje lakse skidanje kozne opreme sa sebe, ali sama voznja je neugodnija i osjecaj topline je jace izrazen.


*
strujanje vjetra preko pododijela koje je mokro sa vanjske strane (takva pododijela odvlace znoj od koze i "spremaju" ga na vanjski sloj pododijela) djeluje "ko klima uredjaj" - osjet hladjenja je prilicno izrazen. Ako je skroz suho, onda nema osjeta hladjenja, a on zapravo onda nije ni potreban
 
Odlucio da to nije za mene jer mi je kozna oprema neperforirana. Ako mi je prevruce za koznu opremu - imam mesh. Ako je prevruce za mesh - ne vozim  :mrgreen:
Zapravo, mozda nabavim samo takvu majcu dugih rukava za kombinaciju sa mesh jaknom, al ima vremena do ljeta
 
mate said:
u kombinaciji sa bodyarmorom proizvodi takav smrad za koji ne bi vjerovao da čuči u tebi. :mrgreen:

očito nikad nisi bio u hokejaškoj svlačionici :LOL: :mrgreen:

ja imam windstoper od Oxforda koji je ok po pitanju zaustavljanja vjetra, jedino njesra je da ak se u njemu oznojiš prije vožnje onda zna bit malo hladnjikavo :mrgreen:

za ljeto mi je odlična ona oblekica iz Lidla, koju u principu nosim samo zato da lakše navučem i skinem kombinezon :LOL:
 
3alfa3 said:
Odlucio da to nije za mene jer mi je kozna oprema neperforirana.

Kriva formulacija :mrgreen: , imaš vrhunsku opremu koja pušta zrak bez obzira što nije perforirana. U biti, perforirana oprema po mom mišljenju uopće nije za našu klimu, to je samo za Kaliforniju i vlažni tropski pojas. :mrgreen: Iznimka su jednodjelni kombinezoni koji se koriste samo za stazu.

Uzmi neki komplet ili barem gornji dio u srednjem cjenovnom razredu za probu. Ako ne bude dobro za motor biti će za skijanje, bicikl, planinarenje, šetnje... U najgorem slučaju, sa mesh jaknom se slaže izvrsno. Ne možeš promašiti nikako.


Vez said:
Izgleda da je rukka top ponuda!

Kad smo bili na utrci 24 sata u Oscherslebenu svi smo kupili neke jeftine Rukka podkombinezone. Tad smo prvi put i čuli za firmu. :mrgreen: Za tu lovu su bili ok iako ništa posebno. Imam ga i danas a služi za lakše skidanje kombinezona.

tibor_zg said:
očito nikad nisi bio u hokejaškoj svlačionici :LOL: :mrgreen:

Kćer se bavi klizanjem godinama i ne možeš ne proći pored njihovih svlačionica. Slažem se da prilično smrde ali ovo je nešto drugo, kao da čisti amonijak izlazi iz tebe. :mrgreen:

3alfa3 said:
strujanje vjetra preko pododijela koje je mokro sa vanjske strane (takva pododijela odvlace znoj od koze i "spremaju" ga na vanjski sloj pododijela) djeluje "ko klima uredjaj" - osjet hladjenja je prilicno izrazen. Ako je skroz suho, onda nema osjeta hladjenja, a on zapravo onda nije ni potreban

Ovo je najveći problem na enduru, rikneš na nekom teškom dijelu i potpuno si mokar a onda dolazi ravni dio koji te sledi. Dobitna kombinacija nije nađena. :mrgreen: Ja sam čak probao sa tankim neoprenskim ronilačkim odijelom ali ni to ne funkcionira. Za sad je neko polurješenje šuškavac koji stane u džep pa ga lako navučeš i skineš.

Vez said:
Mene primarno zanima zimska odjeća. živim u dalmaciji i vozim cijelu godinu, nije toliko teško po danu i po suncu ali obično negdi zaglibim do mraka pa se vraćam po mraku i ledu i što god obukao jajca mi se smrznu i navučen prehladu...

Ne vjerujem baš da ćeš stati pored ceste i skinut se do gola da bio onda navlačio termo pododijelo pa ponovo hlače, čizme... :mrgreen: Da si na skuteru preporučio bi dekicu, ovako razmišljaj o nadodijelu ili nepropusnom šuškavcu. :jesus: