Windstopperi, cold killeri

mate said:
Kriva formulacija :mrgreen: , imaš vrhunsku opremu koja pušta zrak bez obzira što nije perforirana. U biti, perforirana oprema po mom mišljenju uopće nije za našu klimu, to je samo za Kaliforniju i vlažni tropski pojas. :mrgreen: Iznimka su jednodjelni kombinezoni koji se koriste samo za stazu.


al me cimas.....
Sad opet u razmisljanju, a vec odlucio.
Malo sam neodlucan. Ili nisam?  :mrgreen:


S druge strane, cizme su mi perforirane. Tanke ljetne carape, vani 10C, relativno hladno za tijelo i noge, ali noge u cizmama sasvim OK  :misli:
 
Kažem iz iskustva, raspon moguće upotrebe je ogroman i mislim da treba imati jedan set.

Perforirano ili ne, stvar je osobnog odabira. Ovo gore je samo moje mišljenje. :jesus: Kad si na stazi, izađeš van i presvučeš se za minutu, kad si negdje u pripizdini, ulovi te mrak i padne temperatura... jebiga, onda misliš da ti netko iglama bode direktno u pluća. :mrgreen:
 
A bankrotirat necu na jednom setu, to je istina....
Barem za mesh kombinaciju ako se pokaze losim za kozu....

Nac neki lijepi dan u proljece pa motorom do louisa da spojim ugodno s korisnim  :mrgreen:
 
Netko je davnih dana u Zagrebu, mislim Rudeš ili tamo negdje, prodavao windstopere. Uzeo sam bio gornji dio i potkapu. Kroz to ni metak ne prolazi  :mrgreen: ali je jedini bed što je stražnja strana pamučna i naravno da se smoči od znoja. Potkapa je isto heavy duty, stvarno za najgoru zimu. :mrgreen: Ima to još uvijek u garaži ako netko želi probati old school tehnologiju. :LOL:
 
Ima jedno 10 godina da konstantno koristim pododjela , jednodjelna i dvodjelna . Uvik mi je bilo ladno dok njih nisam pocea koristit ovako za svaki dan , za mene je to bilo otkrice  :mrgreen: iz mog iskustva dvodjelno mi je draze jel mogu kombinirat razne vrste pododjela i prakticnije , Vindstoper mi se nesvidja , nisam siguran koliko ti to treba ispod jakete koja je nepropusna jedino ako nosis rebe priko toga i vozis se tako , onda su ti jajca zasticena  :D a inace taj materijal mi nije drag ko neka fina cerada . Ruku imam kombinezon i dvodjelno ne vridi te novce znaci 2 x je skuplji od recimo luisovog srednje cjene a nece trajat 2 x duze niti bolje grije a da je finije napravljen i da lipse lezi uz tilo to je .
 
sto se RUKKA-e tice, ja sam je spomenuo u kontekstu ljetne varijante. Imaju oni i zimske, naravno...
 
U slucajevima kad je vrlo hladno i moram se debelo obući, a znam da cu se oznojiti.. koristim nekoliko slojeva dry fit odjece. Obucem dry fit majcu kratkih rukava pa dugih rukava, pamucnu dolcevitu te skijasku jaknu. Tijelo mi ostane toplo i relativno suho a vecinu znoja upije pamucna dolcevita. Ta mi je opcija za trcanje idealna.
 
Cuo sam da u konzuma imaju skijaska pododjela,jel tko kupio?
 
54 said:
Ima jedno 10 godina da konstantno koristim pododjela , jednodjelna i dvodjelna . Uvik mi je bilo ladno dok njih nisam pocea koristit ovako za svaki dan , za mene je to bilo otkrice  :mrgreen: iz mog iskustva dvodjelno mi je draze jel mogu kombinirat razne vrste pododjela i prakticnije ,

Koliko sam pratio, mislim da više niti nema jednodjelnih.
 
Vez said:
Dakle, zanima me kakva su vaša iskustva sa opremom za zimu i hladna vremena. Govorim o tajicama i majicama koje idu ispod hlača i jakne takozvani base layeri. Imam hlače iz lidla, dobre su ali samo za bicikl.
Što dobro zaustavlja vjetar odnosno hladnoću? Treba li pljusnuti preko 100 eura da bi se kupio dobar komplet ili ima nekih skrivenih aduta po netu za pristojnu cijenu a isto odrade posao?

Evo npr, kolegica sa posla mi se kune da joj muž na skijanju koristi ove podgaće i istu takvu majicu i da je super zadovoljan, veli isto da mu je alat nakon cijelodnevnog ganjanja po snijegu u potpunosti funkcionalan (po širini njenog osmjeha čovjek joj ne može ne vjerovati  :mrgreen:):

http://www.ebay.co.uk/itm/Take-Five-Mens-Winter-Compression-025-Sports-Pants-/270508576463?pt=UK_Men_s_Activewear&var=&hash=item3efb914ecf

Ako imate kakve bolje ideje i prijedloge samo pucajte....

Teško da ćeš proći ispod 100 eura ako se hoćeš skroz obući.

S druge strane, ta plastika jako dugo traje i nevjerojatno je praktična na motoru ali i u svakodnevnici. Evo, baš gledam kako snijeg pada i znam da ću sutra izvaditi deset godina stare Rukkine duge hlače koje koristim i ljeti ispod kožnih hlača.

Inače, za noge ti je dobra slijedeća (ili slična) stvar:

3alfa3 said:
Kuzim da bi ispod mesh jakne u "coolmax" ljetnom vesu trebalo bit ugodno jer bi zrak puhao preko vlaznog vanjskog dijela vesa, ali kaj ak nema dovoljnog dotoka zraka koji bi to susio u voznji, na primjer, neperforirana kozna jakna i hlace? Jel i u takvom slucaju ima smisla to nosit po toplijem vremenu?

Ima smisla. Gore spomenute Rukkine hlače koristim ljeti ispod IXSovih (neperforiranih) kožnih hlača.
 
3alfa3 said:
Nike, cijena za oxygen majcu i hlace?
Mislim da su bile po oko 350 - 30% trenutni popust
Nazovi me u ponedjeljak
021 540 715
098 202 894
 
ja imam ove od oxforda i bomba su.... na 2 stupnja nije hladno na 30 nije vruče u njima..
.
http://ebay.eu/1taJwSb
 
kawahrva said:
Cuo sam da u konzuma imaju skijaska pododjela,jel tko kupio?

Uzeja san ja gornji i donji dija , svaki nekih 55 kn ... proba san doma i čini mi se dobro .

http://www.amazon.de/Funktionsw%C3%A4sche-Langarm-Seamless-celodoro-schwarz/dp/B006JN0JRQ/ref=sr_1_5/278-6752893-0990862?s=apparel&ie=UTF8&qid=1419762163&sr=1-5



(Powered by frubar.net)
 
Ne znam što je nosio jutrošnji junak negdje oko 07:30 u Zagorskoj ulici, ali nešto opako. Lik na skuteru, nije dostava, dekica. Stao pored mene na semaforu. Meni na displeju -8 i smrzavam se u još hladnom autu, a on podignutog vizira hrabro kliže dalje. Bravo.  (y) :021:
 
zokx said:
Ne znam što je nosio jutrošnji junak negdje oko 07:30 u Zagorskoj ulici, ali nešto opako. Lik na skuteru, nije dostava, dekica. Stao pored mene na semaforu. Meni na displeju -8 i smrzavam se u još hladnom autu, a on podignutog vizira hrabro kliže dalje. Bravo.  (y) :021:
Ovo me podsjetilo na mladost  :mrgreen:
prije 10-15god  :shock: šta vrime leti
Sidimo isprid cityex-a i čekamo prvu dostavu
i prolazi stariji čovik i govori jel vam danas plaća veća 14%
mi ga u čudu gledamo šta 14%
a on govori al niste vidili temperaturu -14 je  :LOL:
Do firme sam vozija i nije mi bilo toliko ladno al posli tog saznanja sam se smrza  :LOL:
 
Bocojaki mi danas dofuro iz Louisa Rukka duge gace i majcu dugih rukava (Coolmax, za toplo vrijeme). Velicina pogodjena, osjecaj u tome je OK. Kozna jakna i pogotovo hlace se sad navuku i skinu ko od sale.
Kad sam raspakirao, mislio sam da je to djeji model. Al rastezljivo da je cudo jedno, kad obucem, taman kak treba bit - duljina odlicna, skroz uz tijelo ko "druga koza". Ne sputava nimalo u kretanju.

https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-pants-black/209569?list=31407159
https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-shirt-black/209568?list=31407159


Cekam proljece da isprobam u voznji  :LOL:
 
3alfa3 said:
Bocojaki mi danas dofuro iz Louisa Rukka duge gace i majcu dugih rukava (Coolmax, za toplo vrijeme). Velicina pogodjena, osjecaj u tome je OK. Kozna jakna i pogotovo hlace se sad navuku i skinu ko od sale.
Kad sam raspakirao, mislio sam da je to djeji model. Al rastezljivo da je cudo jedno, kad obucem, taman kak treba bit - duljina odlicna, skroz uz tijelo ko "druga koza". Ne sputava nimalo u kretanju.

https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-pants-black/209569?list=31407159
https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-shirt-black/209568?list=31407159


Cekam proljece da isprobam u voznji  :LOL:

je bez tog kozu nisam ni navuko  :LOL:  :shock:
 
3alfa3 said:
Bocojaki mi danas dofuro iz Louisa Rukka duge gace i majcu dugih rukava (Coolmax, za toplo vrijeme). Velicina pogodjena, osjecaj u tome je OK. Kozna jakna i pogotovo hlace se sad navuku i skinu ko od sale.
Kad sam raspakirao, mislio sam da je to djeji model. Al rastezljivo da je cudo jedno, kad obucem, taman kak treba bit - duljina odlicna, skroz uz tijelo ko "druga koza". Ne sputava nimalo u kretanju.

https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-pants-black/209569?list=31407159
https://www.louis.de/en/artikel/rukka-seamless-max-shirt-black/209568?list=31407159


Cekam proljece da isprobam u voznji  :LOL:


UPDATE:

Nosim tu Rukku vec neko vrijeme. Jucer sam vozio u full kozi na 25-26C i bilo je ugodno. Stanem u gradu na par semafora, malo se uznojim, kad krenem hladi ko klima uredjaj - ocito jakna (Dainese Super Speed) ventilira kako treba. Zanimljivo, najjace hladjenje sam osjetio na ledjima, a jakna mi je prilicno uska - podstava jakne je tako dizajnirana da radi zracni djep u kojeg se ocito zrak zavlaci.

Jako zadovoljan
 
3alfa3 said:
UPDATE:

Nosim tu Rukku vec neko vrijeme. Jucer sam vozio u full kozi na 25-26C i bilo je ugodno. Stanem u gradu na par semafora, malo se uznojim, kad krenem hladi ko klima uredjaj - ocito jakna (Dainese Super Speed) ventilira kako treba. Zanimljivo, najjace hladjenje sam osjetio na ledjima, a jakna mi je prilicno uska - podstava jakne je tako dizajnirana da radi zracni djep u kojeg se ocito zrak zavlaci.

Jako zadovoljan

Znam da vjerojatno ta Rukka bolje funkcionira, ali i Crivit-ovi underlayeri iz Lidla odlicno odradjuju posao. Prosle godine sam preko ljeta po najjacem suncu nosio gornji i donji dio direkt na kozu ispod jakne/hlaca, i u voznji mi nikad nije bilo vruce.

Doduse ja ih nisam nosio ispod koze nego tekstila/trapera.