X9 500 Evolution Street + Mallossi

Cortez said:
Rijetke situacije.
Ne zelim 8000okr/min pri 20km/h u gradu kao na 50ccm skuteru.
Ok, malo karikiram ali...
pa niti neces imati 8000 okretaja
imat ces normalne okretaje kao i sa serijskim variomatom
neznam vise kako da ti objasnim

ovako
imat ces iste okretaje kao i sa serijskim variomatom samo vrijeme od napucavanja gasa koje je potrebno da se tvoj motor pokrene sa neke odredene brzine pa na dalje odnosno dode u podrucje okretaja gdje ima najvecu snagu ce ti biti visesturko smanjeno u odnosu na serijski...isto se odnosi i pri vecim brzinama gdje malossi nije vise jako dominantan(iako i tu je) u odnosu do sad jer se i serijski vec dovoljno brzo vrti pa mu i malossi iako ima bolje vrijeme reagiranja ne bjezi puno s performansama.najvise se s multivarom dobija do 100 km h sto je vazno kog reginalnih cesta i kod gradskih voznji najvise
valjda ti je sad jasno

stay tuned 8)
 
Piaggissimo said:
Pozdrav grupi!
Novi sam na forumu, nisam se predstavio tamo gdje treba, jer nisam našao gumb gdje da napisem odgovor.
Uglavnom, zanimaju me skuteri, i to maxi krstarice tipa X9.
I sada na posao.
Saznao sam od Nikse iz Splita (mozda je i on na forumu ovdje) da za poboljsanje perfomansi mogu uzeti Mallossi kit.
Pošto ja o tome nemam blage veze, molio bih da mi pojasnite. X9 tvornicki super ide, ali ja bih volio da ide jos bolje.
E sada ako ce se narusiti trajnost motora i povecati puno potrosnja, da odmah odustanem.
I ako ko zna nekog ko vozi X9 500, volio bih da stupim s njim u kontakt jer iz prve ruke je najbolje saznati informacije.
Hvala.

Ne trebaš ga tunirat makar mi ime govori da trebaš ali on dosta dobro ali auspuh bi dobro došao malo jače ubrzanje !
 
TUNER:
Malo si ovo smušeno odgovorio.
Si mislio da X9 dobro ide bez ovih Mallossi dijelova?
Joj kad je ovo kod nas sve bezveze.
Nigdje ne mogu probati motor.
Evo pitanje.
Da li postoji ikakav dućan u Zagrebu koji nudi probnu test vožnju, pa makar to bilo samo da sjednem na motor.
Bez obzira koja marka.Ak da a daj recite da odem probati.Ovako samo na suho trabunjam i zamišljam.
Obišao sam motomondo, moto01, scootercentar, nigdje X9 nije bilo.Damn.
 
Imam ja par pitanja:

Daklje vlasnik sam Beverlya 500 i isto namjeravam staviti te djelove (variomat i auspuh)

sad glasi pitanje; Dal bi mogla ic gljiva gore, il radje neki protocni filter?

Mislim da bi trebalo postelat ventile malo, kaj to rade na servisu na 6000km il trebam zatrazit?

I dal se moze recimo promjenit Injection program da bolju smjesu radi, il da daje vise benzina
ak bi isla gljiva il nekaj ?

:mrgreen:
 
Resca said:
Imam ja par pitanja:

Daklje vlasnik sam Beverlya 500 i isto namjeravam staviti te djelove (variomat i auspuh)

sad glasi pitanje; Dal bi mogla ic gljiva gore, il radje neki protocni filter?

Mislim da bi trebalo postelat ventile malo, kaj to rade na servisu na 6000km il trebam zatrazit?

I dal se moze recimo promjenit Injection program da bolju smjesu radi, il da daje vise benzina
ak bi isla gljiva il nekaj ?

:mrgreen:

Bjezi od gljive...nepotrebno ce ti motor brujati a i imat ce nepravilno nastelanu smjesu..iako to na injectionu ako ima lambda sondu nije problem ali standardni filter pusta manje smeca i otpada unutar masine tako da bi ja na tvom mjestu zadrzao serijski filter eventualno investirao u spuzvu

imas malossijevu zamjensku spuzvu.....
akom imas problema s ventilima odnosno klackalicam ventila(sto nebi trebao imati na tako malom broju okretaja obrati se najblizem piaggio sevisu..
 
Nike je naveo na jednoj web stranici, da je mana X9 remen od variomata.
Da li postoji neki izdržljiviji od serijskog, npr. da je od kevlara i tako nešto.
Ili ako se redovito mijenja onda nema problema :misli:

I još za kraj, u kojem dućanu da kupim ovaj X9 500 (mislim u Zagrebu)

I koji dućan u HR nudi probnu vožnju istog?
 
Piaggissimo said:
Nike je naveo na jednoj web stranici, da je mana X9 remen od variomata.
Da li postoji neki izdržljiviji od serijskog, npr. da je od kevlara i tako nešto.
Ili ako se redovito mijenja onda nema problema :misli:

I još za kraj, u kojem dućanu da kupim ovaj X9 500 (mislim u Zagrebu)

I koji dućan u HR nudi probnu vožnju istog?
Nisam nigdje napisao da je to mana. Svako 12.000 sam ga mjenjao dok mi nije remenica otišla na 50.000, motor i dan danas vozi bez greške, vidim ga po gradu