Yamaha dt - kolko nas ima (general topic)

clox said:
Ubacit ću se ovdje, a ako nije primjereno, molim moderatora da premjesti...

Napravio sam (s DTjkom) napokon kilometražu da mogu nešto reći i pitati.
Koliko mi je potrošila na terenu ne znam i nije relevantno.
Na cesti uz solidno ganjanje, potrošnja je oko 7l (mjereno na 200 pređenih) i
to me veseli, jer mi je bivši vlasnik rekao da je potrošnja oko 10l kad pazi.
Ono što mi se ne sviđa (kad gledam tuđa iskustva) je krajnja brzina, a to je nešto preko 100km/h
Pri tome se vrti oko 8000rpm, a 'crveno' mu je označeno daleko više.
Čini se da niti u nižim brzinama baš ne ide puno preko 8000rpm.
S obzirom da povuče tek na 6000, ispada da je upotrebljivo radno područje 6-8 krpm

Godina proizvodnje 1992. (model s ventilom), nedavno napravljena generalka, auspuh mi se čini originalnim, ali nisam siguran.
Ono kaj sam siguran je da je bučan do bola.

Vaša mišljenja i sugestije?
U principu nisam nezadovoljan motorom, ali kad vidim da bi trebao iči 130km/h i da nikako ne
dostiže 'crveno' područje ...

Slika s prvog đira


pretpostavljan da ti  je blokada na okretajima...
 
H@k said:
pretpostavljan da ti  je blokada na okretajima...

to je i meni jedna od logičnih pretpostavki
a kako se to izvodi i opoziva? (nešto s CDI-em?)
 
clox said:
to je i meni jedna od logičnih pretpostavki
a kako se to izvodi i opoziva? (nešto s CDI-em?)

Neznan sa tim starijim dt-ima... triba bi ti se javit neko ko ima iskustva s njima...
 
clox said:
Vaša mišljenja i sugestije?
U principu nisam nezadovoljan motorom, ali kad vidim da bi trebao iči 130km/h i da nikako ne
dostiže 'crveno' područje ...

Ima neku blokadu, definitivno. Sjećam se početka 90-ih kad sam vozio
KMX 125 koji je imaš špicu po cageru oko 135 km/h, da me "susjed" iz
Dugava obilazio sa DT125R, motor mu je bio mislim 1991 godište... Bash
smo jednom vozili po ZG obilaznici i bio je brži, možda 10-ak km...
 
AnteK said:
Ima neku blokadu, definitivno. Sjećam se početka 90-ih kad sam vozio
KMX 125 koji je imaš špicu po cageru oko 135 km/h, da me "susjed" iz
Dugava obilazio sa DT125R, motor mu je bio mislim 1991 godište... Bash
smo jednom vozili po ZG obilaznici i bio je brži, možda 10-ak km...

problem privremeno riješen,
stavio sam opakoblatnu prednju kros gumu, pa mu je i 80 previše  :mrgreen:
 
bilo je sve super objašnjeno na ovoj stranici http://www.dtr125.co.uk/ koja ne radi trenutno  :? , skoro sam ziher da imaš blokadu u auspuhu, odmah na početku kod kanala, blokada je u obliku tuljca, to izvadi van, mislim da još trebaš i ventil naštelat jel ne otvara dobro al to nisam ziher  (y)
 
fico_199 said:
skoro sam ziher da imaš blokadu u auspuhu, odmah na početku kod kanala, blokada je u obliku tuljca, to izvadi van

uz glavu?

fico_199 said:
mislim da još trebaš i ventil naštelat jel ne otvara dobro al to nisam ziher

na koliko bi se ventil trebao otvarati?
danas sam malo pažljivije pratio, kad je hladan otvara se na 6krpm, a kad se ugrije bliže 5krpm
 
da, skini auspuh i pogledaj ak imaš volje, trebao bi bit taj tuljac
za ventil neznam, budem pitao frenda pa javim
 
MA-Zvone said:
Treba mi neka preporuka za kit za DT-a 125 99.g i okvirne cijene ?

Athena kit 170ccm, nemam iskustva s njim al mislim da je on jedini (ili ga bar uvijek svi spominju pa je valjda i najbolji )
Mislin da su cijene oko 400-500 eur
 
Moj rodjak ima dt-a, 93 godiste...kilometara kišu, proxova 6 specijala, nije ni cudo da ide ko sumanit...
stvar je ovakva, pitao sam google ali i on se pokvario s pustim reklamnim sranjima...treba mi za download dt-ov service manual jer bi trebalo promijenit ulje u prednjim vilicama...Ako netko zna koliko tocno upadne u njih???
 
Anthony@dj-on-line said:
Moj rodjak ima dt-a, 93 godiste...kilometara kišu, proxova 6 specijala, nije ni cudo da ide ko sumanit...
stvar je ovakva, pitao sam google ali i on se pokvario s pustim reklamnim sranjima...treba mi za download dt-ov service manual jer bi trebalo promijenit ulje u prednjim vilicama...Ako netko zna koliko tocno upadne u njih???

koliko smo samo cehinja i poljakinja sa tim dt-om priveli :mrgreen: :misli:
pozdrav tucepskoj DT-mafiji (y)
 
e pozdrav ljudi...
bi mi neko znao rec nest vise od modelu iz 2001g,ova r verzija.... (y)
 
ja imam dt iz 91´
prije sam ima zadnju gumu t63 i onda sam se zajeba i uzea neku pirellijevu tanku koja je katastrofa za šljunak al je dobra za po cesti.. sad gledam nešto mitas e09 uzea bi i zadnju i prednju, di mogu najpovoljnije nači.. i jel mogu koji broj širu zadnju gumu staviti nego što piše u specifikacijama..?
 
triba mi novi prednji blatobran za dt-a..
jel bi pasalo ovo na njega http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Front-Fender-Black-KTM-450-EXC-4-Stroke-2003-2007-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45f51d77a1QQitemZ300465092513QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
 
šaman said:
ja imam dt iz 91´
prije sam ima zadnju gumu t63 i onda sam se zajeba i uzea neku pirellijevu tanku koja je katastrofa za šljunak al je dobra za po cesti.. sad gledam nešto mitas e09 uzea bi i zadnju i prednju, di mogu najpovoljnije nači.. i jel mogu koji broj širu zadnju gumu staviti nego što piše u specifikacijama..?

Stavi original dimenzije !
 
šaman said:
triba mi novi prednji blatobran za dt-a..
jel bi pasalo ovo na njega http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Front-Fender-Black-KTM-450-EXC-4-Stroke-2003-2007-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45f51d77a1QQitemZ300465092513QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

Ja ti iman blatobran original sa moga crni... par ogrebotina...

A za toga moras provjerit rupe koliko ih ima... tesko ti je ovako rec...
Najbolje otic do Yamahine trgovine i kupit blatobran u Hrv..
 
šaman said:
triba mi novi prednji blatobran za dt-a..
jel bi pasalo ovo na njega http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Front-Fender-Black-KTM-450-EXC-4-Stroke-2003-2007-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45f51d77a1QQitemZ300465092513QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

Imam ti isti takav KTM org crni, dam ti ga za 150kn. Nekorišten, bez ikakvih oštećenja (slike su sa mob pa i nisu nešto)
 
H@k said:
Ja ti iman blatobran original sa moga crni... par ogrebotina...

A za toga moras provjerit rupe koliko ih ima... tesko ti je ovako rec...
Najbolje otic do Yamahine trgovine i kupit blatobran u Hrv..

prodaješ svoga..?
znam da je najbolja opcija otic do yamahine trgovine, ali je ujedno i najskuplja opcija..
 
Frane said:
Imam ti isti takav KTM org crni, dam ti ga za 150kn. Nekorišten, bez ikakvih oštećenja (slike su sa mob pa i nisu nešto)

jel moreš izmiriti dužinu razmaka između rupa.. te jel ti natpis naljepnica ili farba..?