Yamaha Fazer 8 vs Kawasaki Z1000SX

shegyman

Member
Pozdrav ekipa.
Nakon par godina stanke vrime je da kupin nesto motora sebi. Prije san ima Fazer 6 S2 i bija san prezadovoljan s njim. Lagan i udoban za vozit, ne trosi puno itd

Zadnji pola godine i vise stalno pratim njemacke oglasnike. Pikirao sam tocno jednu boju Fazera i mogu ga nac za cca 6000E (vise manje).
Eh sad. Ne bi to bilo to da sam sebi ne zakompliciram.

Zapeo mi je za oko Kawasaki Z1000SX. Nisan ga imao priliku vozit i nisan nesto ima kontakta s Kawama

Moze li mi itko usporedit ova 2? Mane i prednosti.  Znam da nisu ista klasa al eto (bolja bi bila usporedba FZ1 i Z1000sx)

Zahvaljujem
 
kawa..prednost milion put bolji u svemu, mana skuplji od klavijature..e da kawa je muski motor a yamaha za curice :mrgreen:
 
Z je puno ozbiljniji i konkretniji motor, pogotovo kasnija godišta s integriranom prtljagom. Nabaciš kuferere, prišarafiš touring vizir i možeš s nijm na kraj svijeta. Otrprilike u večini parametara je klasu-dvije bolji motor. Mane su redom od najveće; nije ga gušt vozit lagano, težina, trapav hendling na malim brzina, potrošnja, trzav gas na on-off (dok se ne privikneš), ground clearance kod živahnije vožnje.  Za lokalne đireve i pretežno gradsku vožnju je FZ8 vjerovatno bolji izbor.
 
gvo said:
Z je puno ozbiljniji i konkretniji motor, pogotovo kasnija godišta s integriranom prtljagom. Nabaciš kuferere, prišarafiš touring vizir i možeš s nijm na kraj svijeta. Otrprilike u večini parametara je klasu-dvije bolji motor. Mane su redom od najveće; nije ga gušt vozit lagano, težina, trapav hendling na malim brzina, potrošnja, trzav gas na on-off (dok se ne privikneš), ground clearance kod živahnije vožnje.  Za lokalne đireve i pretežno gradsku vožnju je FZ8 vjerovatno bolji izbor.
E to san malo i proucio za handling. Da je tezak i sporo obara u zavojima, da counter steering pomaze. A radi tezine i agregata pretpostavljam da ne ide potrosnja ispod 7. Usporedjuju Z sa nekom stepenicom prije pravih touring motora tipa FJR. Pitanje je ocu li ga uopce imat vrimena koristit za udaljenija putovanja. Svidja mi se robusnost. Komad motora. Dizajn. Uzea bi ja GS-a al neman para🤣
 
Jedina mana SXu od koje proizlaze onda ove gore spomenute po pitanju trapavosti na niskim brzinama i obaranja je po meni kut volana. I općenito jedina mana koju mu mogu direktno uputiti nakon kaj se nas par složilo s tim. Preuzak je i malo čudan kut ima, zbog čega ne savija ruke u laktovima nego diktira malo čudan i meni nepovoljan položaj. Smještaj nogu odličan. (190cm sam visok). Dokraja mjeseca se planira prerada po tom pitanju pa možda otkrijemo nekaj zanimljivo. Po svemu ostalome meni odlično pogođen motor Potrošnja 7-9 l/100km. Na taj početni gas kak je kolega spomenuo sam se priviknuo nakon parsto km. Ovjes se da fino podesiti, kočnica je konkretna. Sic suvozača nije neka sreća, može odraditi jednodnevne ture. Conti roadattack 3 su trenutno gore, odlične gume s kojima se lijepo vozi u svim uvjetima, i budu išle opet gore bez obzira na malo jaču cijenu  (y)
 
Jako je osjetljiv na istrošenost guma. Čim se zadnja malo potroši u odnosu na prednju totalno naruši hendling motora. Doduše to bi se možda moglo s 55icom promijenit, nisam probao. Stavljam uvijek tvorničku 50 iza.
 
Volim ovako cut iskustva iskusnijih vozaca. Na kraju ce bit  "papir u ruke" i zapisat pluseve i minuse.
 
vozio sam sva tri, ali da ne idem u dubioze;  :mrgreen:
oba su dobra motora,  8) a pogotovo kako si napisao uvodni post teme, (ništa loše  (y) )

8cu ćeš kupiti samo ako budeš gledao proći jeftinije, a u svakom
slučaju SX (y)

shegyman said:
Pozdrav ekipa.
Nakon par godina stanke vrime je da kupin nesto motora sebi. Prije san ima Fazer 6 S2 i bija san prezadovoljan s njim. Lagan i udoban za vozit, ne trosi puno itd

Zadnji pola godine i vise stalno pratim njemacke oglasnike. Pikirao sam tocno jednu boju Fazera i mogu ga nac za cca 6000E (vise manje).
Eh sad. Ne bi to bilo to da sam sebi ne zakompliciram.

Zapeo mi je za oko Kawasaki Z1000SX...
 
DADO+ said:
vozio sam sva tri, ali da ne idem u dubioze;  :mrgreen:
oba su dobra motora,  8) a pogotovo kako si napisao uvodni post teme, (ništa loše  (y) )

8cu ćeš kupiti samo ako budeš gledao proći jeftinije, a u svakom
slučaju SX (y)
Sad si mi tek odmoga  :LOL:
Fazer je moja stara ljubav. Najbolje bi bilo da ih iman za usporedit jedan do drugog. Iman jos par miseci za odluku. Dok se granice ne otvore.
 
baš tako  (y)
ako si u prilici probaj oba,

tebe zanima polu-naked i ST i što
se tiče zaštite od vjetra oba su
tu negdje, i ako ideš "razumom" (tvoja pauza, prethodno iskustvo, porez, cijena, itd.) biti ćeš presretan na jednom,  8) ali ako nisi previše racionalan, SX je ipak nešto drugo  :mrgreen:  (y)


EDIT
evo ti ipak jedan mig;
osobno nikad nisam kupio motor
iz praktičnih razloga, nego ono što sam htio  :mrgreen:  :D
 
DADO+ said:
baš tako  (y)
ako si u prilici probaj oba,

tebe zanima polu-naked i ST i što
se tiče zaštite od vjetra oba su
tu negdje, i ako ideš "razumom" (tvoja pauza, prethodno iskustvo, porez, cijena, itd.) biti ćeš presretan na jednom,  8) ali ako nisi previše racionalan, SX je ipak nešto drugo  :mrgreen:  (y)


EDIT
evo ti ipak jedan mig;
osobno nikad nisam kupio motor
iz praktičnih razloga, nego ono što sam htio  :mrgreen:  :D
Oces rec, sta ti se svidilo to si i uzea? :LOL:
 
Teoretski
Yamaha fazer 800 kostao novi cca 75000kn, sx preko 100 000. To u startu nesto govori.
Rekao si i sam da to nisu iste klase motora i tu si u pravu.
Osobno mi se sx vise svida jel sam ljubitelj R motora, a posto vozim cilu godinu i radim ok kilometre sport tuoring je najbolja opcija.
E sad, sx je jaci i brzi, neznam koliko ti je to bitno. Fazer bi triba biti udobniji.
Fazer  2011g. Cca 5500-6000e
Sx  2011.g. 7500e
Danas, sutra kad bi minja motor
Tracer 900gt 2018g
Sx 1000 2014.g.
2011.g sx-a bi rade priskocija


 
Dragon Racing said:
Teoretski
Yamaha fazer 800 kostao novi cca 75000kn, sx preko 100 000. To u startu nesto govori.
Rekao si i sam da to nisu iste klase motora i tu si u pravu.
Osobno mi se sx vise svida jel sam ljubitelj R motora, a posto vozim cilu godinu i radim ok kilometre sport tuoring je najbolja opcija.
E sad, sx je jaci i brzi, neznam koliko ti je to bitno. Fazer bi triba biti udobniji.
Fazer  2011g. Cca 5500-6000e
Sx  2011.g. 7500e
Danas, sutra kad bi minja motor
Tracer 900gt 2018g
Sx 1000 2014.g.
2011.g sx-a bi rade priskocija
Zivotna mi je greska sta san proda fazera. (proda ga u sibenik ima 5,6 god)
Tako da mi je 8ica ono stepenica vise.
Tracer mi je dobar. prijatelj mi ga je ima. kaze da je dobar osim sta trese volan dosta (to smo rjesili tako sta san mu narucija sa ebaya amortizer volana).

Koliko si nagnut prema naprid na SX-u? Manje ili vise od fazera 6?

 
shegyman said:
Zivotna mi je greska sta san proda fazera. (proda ga u sibenik ima 5,6 god)
Tako da mi je 8ica ono stepenica vise.
Tracer mi je dobar. prijatelj mi ga je ima. kaze da je dobar osim sta trese volan dosta (to smo rjesili tako sta san mu narucija sa ebaya amortizer volana).

Koliko si nagnut prema naprid na SX-u? Manje ili vise od fazera 6?

manje na sx..ako ti dvojica kazu da si pijan lezl i valjaj se po zemlji...ovde ti je vise puta receno uzmi sx ako imas pare..a ti opet pricas o klavijaturama..na kraju ces vjerovatno ko i 99% takvih sto zajebaju posten narod odustat od kupovine ili kupit nesto sasvim trece :mrgreen: :mrgreen:
 
Izgleda da bi kolega bio sretniji s klavijaturom, kawa je ipak nepoznati teren pa ako nešto bude falilo, proklet će dan i forum što ga je uzeo .
 
Ljubitelj sam Kawca,nisam vozio SX-a, a ni Fazera,al sam sjedio na Fazeru i to sa ful oklopom,bjeli , zlatne felne, i pošto sam ja nizak oduševio me kako je lagan ma prvu! Kao i kod svakog od nas motorista,motor se najčešće uzima na prvu,srcem,a ne glavom.
Tako da sam se oduševio FZ8- icom. A ni probao je nisam. Samo sjeo!! A nedo bog da sam đir napravio!!

Savjet,nađeš nekog,probaš oba!! Šta ti herc kaže uzmeš!

poslato sa nove rupovke kurblom
 
Morat cu onda po splitu zaustavit nekoga sa SXom da mi da djir🤣
Nisan vidija skoro ni jednog SXa u ST. Mozda nisan dobro gleda. 
 
Vozia sam S2 i isto sam bia u potrazi za nasljednikom i evo Fazer 8 Raceblue 2014 ga je nasljedia i prezadovoljan motorom u svim segmentima. Neznam za Kawu al Fazeri dobro drze cijene. Ja sam 2014. S2 sa 18tkm proda za 4500e a i sad se za toliko prodaju ocuvaniji primjerci.