Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Ljubo_051 said:
Nije ti baš neka slika, ali ne vidi se vijak, a vidim dolje unutra neki točkasti zavar...

Ne mogu mobitelom nikako poštenu sliku napraviti... Uglavnom, malo sam švrljao po netu i naletio na gro postova po stranim forumima gdje su ljudi imali problema sa skidanjem db killera na ovom auspuhu. Izgleda da jedino što funkcionira je skinuti lonac, zabiti odrezanu dršku od metle (pokazalo se u svijetu kao najbolji alat) ili nešto sl. na stražnju stranu i zakucati od pod da ga izbije  :mrgreen:
 

Attachments

  • IMG-20200331-WA0000.jpg
    IMG-20200331-WA0000.jpg
    187.1 KB · Views: 91
  • IMG-20200331-WA0001.jpg
    IMG-20200331-WA0001.jpg
    159.7 KB · Views: 97
+marek+ said:
Netko je imao sličan problem nedavno mislim da na GSR-u.
Ako ih i treba skidati to je 20min posla  :mrgreen:
To će čekati neke bolje dane.  :mrgreen:

error said:
A čemu služi ova priheftana matica, ak dobro vidim ?

U nju se s donje strane zašeravi vijak koji kao drži db killer
 
Sada se bolje vidi... dolje nije punat, nego privarena matica.

Ne znam dali bi ti pomoglo da probaš spoj malo špricati WD-om... možda bi penetrirao, pa omekšao to što ti je zaljepilo spoj između dvije cijevi.
 
Evo sto tvornica kaze:
The db-killer is removable.
Anyway, we do not suggest to remove, as without it the exhaust lose the homologation. 
The screws are fixed with a weld that will have to break if it wants to remove it.
If you still want to remove it for track use, we suggest you contact your trusted mechanic.

 Thank you and regards



Sent from my H8266 using Tapatalk

 
Najlakse a mozda i jedino ces ga skinit da, skines top dole i iz bijes ga s kontra strane kako se napisao vec
 
jel se vozate što god u doba korone ? 

gledam danas na benzinskoj cijenu benzina i mislim si kako bi začas potrošio gume :mrgreen: :mrgreen:
kod nas nešto slabo ta cijena benzina ide dole :palacdolje:

u alberti je još uvijek prava zima -22c jutros bilo ,ali prošli petak je bilo +8c i odmah se čula grmljavina
pa sam poželio na malu vožnjicu  (y)

nadam se da će gripa brzo proći pa na đir :)

pozdrav svima i
 

Attachments

  • cijena benzina kanada.jpg
    cijena benzina kanada.jpg
    568.2 KB · Views: 95
Cek ti si se vozio motorom na par stupnjeva? Znam da je 32 F 0 xD
 
Ljudi moji moja freza je prodana a i uzeo sam drugi motor tako da cu samo virkat ovdje  :0648:
 
Ljubo_051 said:
Zanimalo me dali su zavareni ili idu dolje lako.
Nisi napisao niti slikao.
Matica je zavarena na killer, vijak se bez problema skine

Sent from my H8266 using Tapatalk

 
Onda bi killer morao van.
Bilo bi dobro ako možeš da naglije i izolirano zagriješ vanjsku cijev da se malo raširi, da bi kiler dobio mjesta i izašao.
Ali mislim da ti je sada zagrizao i da se možda čak i iznutra skupilo smeća koje ga drži, koje ga je zaljepilo.
Ja bi ga obavezno prvo dobro zagrijao.
Ako ga čupaš poslije vožnje, topli zrak izlati kroz killer, pa je možda on zagrijaniji od vanjske cijevi i to ti je još gora opcija.
 
Ljubo_051 said:
Onda bi killer morao van.
Bilo bi dobro ako možeš da naglije i izolirano zagriješ vanjsku cijev da se malo raširi, da bi kiler dobio mjesta i izašao.
Ali mislim da ti je sada zagrizao i da se možda čak i iznutra skupilo smeća koje ga drži, koje ga je zaljepilo.
Ja bi ga obavezno prvo dobro zagrijao.
Ako ga čupaš poslije vožnje, topli zrak izlati kroz killer, pa je možda on zagrijaniji od vanjske cijevi i to ti je još gora opcija.
Ne bi smilo biti smeca i sl jer nema 15 dana da je na motoru, manje od 10 puta sam se po gradu provozao. Nece van ni na vruce ni na hladno. Koliko sam uspio viditi po netu, na ovom modelolu je dosta tesko skinuti killere, na onim starijim SBK ide bez problema. Na kraju će biti skidanje lonca i sila*drska od metle. Iduci vikend mozda

Sent from my H8266 using Tapatalk

 
bricksrheavy said:
:misli: probat poslije vožnje kad se sve skupa zagrije, koliko se uopće ugrije sam ispuh :neznam:

je, ima logike :LOL:

kolko si imal iz fizike ono?



Srki
 
Srki said:
je, ima logike [emoji38]

kolko si imal iz fizike ono?



Srki

Ako su db killer i plašt auspuha od različitih materijala pretpostavljam da će se i različito širiti kad se ugriju.