Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

Pozzz, odnedavno vlasnik Tracera 9 GT, skupio tek nekih 400-tinjak km, motor se super vozi naspram onog što sam dosad imao te sam prezadovoljan.
Neki dan mi se pojavio čudan zvuk, negdje na oko 4k rpm, kao da neka podloška pleše ili lanac negdje struže. Nije strašno, ali pomalo živcira.... Ima li tko iskustva s tim? Gledao sam po stranim forumima i ima svakakvih odgovora, od fuzića suvozača do natezača lanca, svašta ljudi pišu...

IMG_20230221_183439.jpg
 
U vožnji ili na leru? Ako možeš na leru nek ti netko drži gas pa traži problem ako ga ima, moguće da je to samo zvuk lanca
 
Kiša pada, trava raste i tak, dosada čini svoje…
Od prvog dana je bilo u planu skinut ovo odvratno mačje oko s kotača i odrađeno je to prilikom zamjene gume, ali…
1683898324934.jpeg

…ali to mačje oko zapravo služi ko i držač kabla senzora brzine kotača…
1683898473403.jpeg

Zdravoseljački, vezica bi odradila posel (Moj ocd nije mogel podnest…), kak i je prvo vrijeme, a zapravo yamaha ima tvornicku kopčicu za kupit koja drži lajtung i kablić skupa, cijena prava sitnica (9.95€, deveteuradevedesetpetcenti!!!)…

Tak da, printer je malo imal posla i voila!
1683898677396.jpeg

Short story long, ako kom treba i ima neuglednu vezicu na tom mjestu, naprintam vam i pošaljem tih kopčica, a kavu budete već platili nekad… 😝

EDIT:
evo OEM part-a na zadnjem lajtungu…
IMG_5649.jpeg
 
Last edited:
Sad kad te sruši na tehničkom bude se ljepilo natrag na mjesto katadioptere samo ak naletiš pravome 😁😁🫢
Mislim da nije po našem pravilniku obavezno, samo mačje oko na tablici ih zanima 🤣
ili je i to obavezno? 😅🤣
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Upisano je sigurno u homologacijskom dokumentu i sve ovisi od stanice do stanice na koliko educiranog, željnog posla i dokazivanja nadzornika netko naleti. Ako mu je sumnjivo on može na kompu provjeriti u roku odmah da li su sva rasvjetna mjesta na svojem mjestu, u mm sve mjere istih, pozicije istih na vozilu kao i homologacijske oznake (ne samo E broj već i sve iza njega što piše). Zato mi nije jasno da takve stvari netko ide skidati s motora jer to može biti direktni pad na tehničkom ili još gore negdje na cesti daleko od kuće na izvanrednom tehničkom gdje obično radi malo jača ekipa. Kod mene prije nekih mjesec i pol bilo puno odmorište auta po koje su vlasnici dolazili sa vučnim službama, prepriječila murja brzu cestu i odradili sve po redu: provjera vozačke i opreme, tehnički pregled i carina koja je odmah provjeravala gorivo. I onda za one živčane koji su prošli torturu još za doviđenja dodali jednu kameru s radarom cca km od odmorišta koja je taj dan isplatila vjerojatno sve ove u kontroli jer je malo tko bio u ograničenju nakon pola sata drkanja sa državnom ekipom.
 
Meni je to macije oko najljepši dio na mojim tracerima,svoj sam ofarbal u plavo i naljepil grb od dinama,a na zeninom u crveno!ona nije nikaj naljepila gore😁
 
Upisano je sigurno u homologacijskom dokumentu i sve ovisi od stanice do stanice na koliko educiranog, željnog posla i dokazivanja nadzornika netko naleti. Ako mu je sumnjivo on može na kompu provjeriti u roku odmah da li su sva rasvjetna mjesta na svojem mjestu, u mm sve mjere istih, pozicije istih na vozilu kao i homologacijske oznake (ne samo E broj već i sve iza njega što piše). Zato mi nije jasno da takve stvari netko ide skidati s motora jer to može biti direktni pad na tehničkom ili još gore negdje na cesti daleko od kuće na izvanrednom tehničkom gdje obično radi malo jača ekipa. Kod mene prije nekih mjesec i pol bilo puno odmorište auta po koje su vlasnici dolazili sa vučnim službama, prepriječila murja brzu cestu i odradili sve po redu: provjera vozačke i opreme, tehnički pregled i carina koja je odmah provjeravala gorivo. I onda za one živčane koji su prošli torturu još za doviđenja dodali jednu kameru s radarom cca km od odmorišta koja je taj dan isplatila vjerojatno sve ove u kontroli jer je malo tko bio u ograničenju nakon pola sata drkanja sa državnom ekipom.
IMG_5651.jpeg

Ugl., prošli motor je bil na HOMOLOGACIJI bez tih bočnih katadioptera, poslikan sa svih strana i prošlo je sve bez greške, tak da… 😅
 
Kom smeta skine,kome ne, ne skine...tako mene smeta naljepnica od tehnickog,nikad je nisam imo na motorima,a cito sam navodno da je moraš imat
 
To je za sjeverne amerečane, ne za EU, kod njih je obvezan taj bočni katadiopter--- no mass production ne pita gdje ide, jeftinije je sve isto, pa gdje god završi, kom smetaa ne treba , skine..
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Meni je to macije oko najljepši dio na mojim tracerima,svoj sam ofarbal u plavo i naljepil grb od dinama,a na zeninom u crveno!ona nije nikaj naljepila gore😁
Šteta, srp i čekič taman stanu.
 
  • Haha
Reactions: Dene
Ova kiša stvarno ubija ...nisam ni znao da imam to na motoru ,možda da je kockasti a ne okrugli kao da je s neke ponice .Gdje bi se dao kockasti nabavit pa zaleljit na vilicu ?
 
Ova kiša stvarno ubija ...nisam ni znao da imam to na motoru ,možda da je kockasti a ne okrugli kao da je s neke ponice .Gdje bi se dao kockasti nabavit pa zaleljit na vilicu ?
Sam ga skockaj,...:mrgreen: