Yamaha MT10SP by YamahaPBS

Status
Not open for further replies.
Nero said:
Ekstremno zadovoljan s Jokom i njegovom prodajom.

Preskrt sam za kupit novi motor, al dvaput je cak i mene notornog skrca skoro natjerao da udavim zmiju u dzepu i iskrcam pare.

Sve sitnice (dvije jetice i hrpu dijelova) je odradio maksimalno korektno. Uvijek ima testni motor ako te nesto zanima  (y)



Pa sad vi kako hocete :) O njegovoj komunikaciji na forumu se da raspravljati, al to bi mogao reci i za sebe, a i onda vecinu forumasa.

A i pazim ti na zdravlje  :mrgreen:
 
Nero said:
Ekstremno zadovoljan s Jokom i njegovom prodajom.

Preskrt sam za kupit novi motor, al dvaput je cak i mene notornog skrca skoro natjerao da udavim zmiju u dzepu i iskrcam pare.

Sve sitnice (dvije jetice i hrpu dijelova) je odradio maksimalno korektno. Uvijek ima testni motor ako te nesto zanima  (y)



Pa sad vi kako hocete :) O njegovoj komunikaciji na forumu se da raspravljati, al to bi mogao reci i za sebe, a i onda vecinu forumasa.
Pocesto se cudim nekim Jokinim izjavama 😀
Kao netko iz struke iznimno cijenim Jokerove ideje i postupke iako se pocesto ne  slazem sa svim njegovim manirima i ne kuzim da jos nije naucio osnove gramatike... 😉 
Ono u cemu je on ipak dokazao da je majstor proslo je vecini ispod radara...  Radio je u Piaggiu dok je Piaggio bio Alfa i Omega, no cim su tamo stvari krenule dolje, tamo negdje 04-05 ili kad vec, on je to prokljuvio i promijenio poslodavca za boljeg, onog koji ce mu omoguciti da i dalje leti na krilima visokih marzi i popusta i prigoda koje iz toga slijede... Naravno da je i rastucu slabost Piaggia uzrokovanu losim tadasnjim leadershipom i krivom poslovnom politikom iskoristio  za samopromociju svoje vaznosti.. Nista neobicno u poslovnom svijetu... Joke je imao nos za pravovremenu promijenu boje dresa...Nema kod njega zara odanosti brendu, samo odanost zaradi, bez obzira odakle dolazi.. To je u stvari i bit biznisa, a ne ideje o lojalnosti brendu i filozofiji...  Jokerove sposobnosti ne bi znacile ama bas nista da se zaposli u nekom brendu slabijeg imagea i sa manjom marzom od koje ne bi mogao pokrivati pojedine ustupke i razvijati se...
U svakom slucaju Joke zasluzuje priznanja za svoj rad i postignuca, bez obzira koliko su nacini na koje je to postignuti nekome gadljivi ili ne...

Zato Jokeru samo i dalje deri kao i do sada...  (y)
 
DaRRth Vader said:
Pocesto se cudim nekim Jokinim izjavama 😀
Kao netko iz struke iznimno cijenim Jokerove ideje i postupke iako se pocesto ne  slazem sa svim njegovim manirima i ne kuzim da jos nije naucio osnove gramatike... 😉 
Ono u cemu je on ipak dokazao da je majstor proslo je vecini ispod radara...  Radio je u Piaggiu dok je Piaggio bio Alfa i Omega, no cim su tamo stvari krenule dolje, tamo negdje 04-05 ili kad vec, on je to prokljuvio i promijenio poslodavca za boljeg, onog koji ce mu omoguciti da i dalje leti na krilima visokih marzi i popusta i prigoda koje iz toga slijede... Naravno da je i rastucu slabost Piaggia uzrokovanu losim tadasnjim leadershipom i krivom poslovnom politikom iskoristio  za samopromociju svoje vaznosti.. Nista neobicno u poslovnom svijetu... Joke je imao nos za pravovremenu promijenu boje dresa...Nema kod njega zara odanosti brendu, samo odanost zaradi, bez obzira odakle dolazi.. To je u stvari i bit biznisa, a ne ideje o lojalnosti brendu i filozofiji...  Jokerove sposobnosti ne bi znacile ama bas nista da se zaposli u nekom brendu slabijeg imagea i sa manjom marzom od koje ne bi mogao pokrivati pojedine ustupke i razvijati se...
U svakom slucaju Joke zasluzuje priznanja za svoj rad i postignuca, bez obzira koliko su nacini na koje je to postignuti nekome gadljivi ili ne...

Zato Jokeru samo i dalje deri kao i do sada...  (y)


Pa čovik je profesionalac, zašto bi to nekomu bilo gadljivo? :misli:
Dat će ti stručni savjet, neće ti uvalit svašta nego će reć- nije to za tebe, malo trgovaca ima takvi pristup. :misli:
 
Zog said:
Pa čovik je profesionalac, zašto bi to nekomu bilo gadljivo? :misli:
Dat će ti stručni savjet, neće ti uvalit svašta nego će reć- nije to za tebe, malo trgovaca ima takvi pristup. :misli:
Pa upravo kako i rekoh, to sto je profesionalac , to znaci ne biti odan bojama, brendu  ili marki...
Netko to kuzi netko ne... a svi znamo da su motoristi vrlo iskljuciva vrsta ljudi.. 😂
 
dobro je napisano - komunikacija na forumu je jedno, uživo je drugo
Joke uživo ostavlja mnogo bolji dojam u komunikaciji
iako se na forumu ne slažemo, cijenim što je čovjek koji je prije svega vrstan vozač, uvijek u trendu što se tiče proizvoda koje nudi, dobar trgovac i što svoj identitet ne krije, tj. svatko ga može kontaktirati na tel. ako mu se nešto sviđa ne sviđa

ja znam da iako se ne slažemo da ga sad nazovem i kažem oću polovni xmax da bi on stavio jednog na paletu i dostavio mi ga u pulu i da bi to riješio u rekordnom roku....e toga fali u našoj zemlji

a i sve ostalo je dobro napisano...u ovom poslu na njegovom tržištu njega čini i brand za koji radi, odnosno, bez Yamahe kao branda pitanje da li bi joke unatoč svojim sposobnostima došao toliko do izražaja

istina, razumijem i njegovu potrebu da se razmeće statistikama i da svoju uspješnost prezentira i tu na forumu...to je svojevrsno davanje priznanja samom sebi...vjerovatno se tako osjeća zadovoljniji
 
Citam malo pa me jedna Darthova recenica ubola u oko.
Totalna je glupost reci da joketino iskustvo i znanje ne bi nista znacilo u nekom manje razvijenom brendu ili brendu s manjom marzom. To je isto kao da kazem da Darth ne bi znao sarafat suzuki.
Da li bi obojica bili uspjesni kao sada vjerojatno ne ali da li bi na temelju dosadasnjeg znanja i iskustva bili na vecem nivou od nekog bez tog predznanja apsolutno da.
I prodaja je umijece kao i mehanika, ne treba omalovazavati, uostalom Darth to bi ti trebao znati samo si subjektivan jer si ipak primarno mehanicar. Ne drzim niciju stranu vec onako usput, zapalo za oko.

Joketu nisam upoznao a kupio motor kod njega. Dartha upoznao, kupio 2 motora kod njega, servisirao ih kod njega. Oba slucaja/iskustva pozitivna!
 
E nije do branda, bar ne do Yamahe. Evo friški primjer iz teme Tenere700. Nema odgovora na mail upit cijeli radni dan. Nije to top topova, to je HR klasika ... razliku činimo mi, uvoznika guramo, ne on nas.

 
joke said:
E nije do branda, bar ne do Yamahe. Evo friški primjer iz teme Tenere700. Nema odgovora na mail upit cijeli radni dan. Nije to top topova, to je HR klasika ... razliku činimo mi, uvoznika guramo, ne on nas.


Vec smo te u jednoj temi nagovarali, da se uhvatis (bar u ST) prodaje Ducati-ja [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
joke said:
E nije do branda, bar ne do Yamahe. Evo friški primjer iz teme Tenere700. Nema odgovora na mail upit cijeli radni dan. Nije to top topova, to je HR klasika ... razliku činimo mi, uvoznika guramo, ne on nas.
Nema odgovora cijeli dan 😂😂😂😂 
Zamisli se sta si rekao...
Da si rekao tjedan ja bi se zabrinuo, ali dan....

dovla said:
Citam malo pa me jedna Darthova recenica ubola u oko.
Totalna je glupost reci da joketino iskustvo i znanje ne bi nista znacilo u nekom manje razvijenom brendu ili brendu s manjom marzom. To je isto kao da kazem da Darth ne bi znao sarafat suzuki.
Da li bi obojica bili uspjesni kao sada vjerojatno ne ali da li bi na temelju dosadasnjeg znanja i iskustva bili na vecem nivou od nekog bez tog predznanja apsolutno da.
I prodaja je umijece kao i mehanika, ne treba omalovazavati, uostalom Darth to bi ti trebao znati samo si subjektivan jer si ipak primarno mehanicar. Ne drzim niciju stranu vec onako usput, zapalo za oko.

Joketu nisam upoznao a kupio motor kod njega. Dartha upoznao, kupio 2 motora kod njega, servisirao ih kod njega. Oba slucaja/iskustva pozitivna!

Mislim da nisam subjektivan...
Evo zamislimo situaciju da Joker nekako promijeni boje sa Rossija na Markeza... Svi znamo da je Honda globalni lider u moto programu...  Njegovo znanje i sposobnost ne bi NIKADA u Hrvatistanu dovelo do zamjene mjesta u poretku najprodavanijih brenova... Zasto?
Opet, ne osopravam niti jednu Jokerovu kvalitetu, no bez Yamahine podrske bio bi samo natprosjecno dobar trgovac, nikako ono sto sada jeste...

Drugo, ja ne znam sarafati Suzuki, niti Yamahu.... mooozda bih naucio i bio bih osrednji... mozda sam i prekritican ali da bi mogao reci da nesto znas mora ti to biti jasno kao 2+2... moras razumijeti srz...
U mehanici vrijedi: sto vise znam, znam da nemam pojma... U stvari kad to shvatis postajes bolji meho jer puses na hladno i ne radis uobicajene greske... Ja do sada nisam niti cuo niti upoznao ODLICNOG mehanicara za sve brendove... sebe drzim za solidnog u brendovima koje radim i ispodprosjecnog za one koje povremeno moram posarafati kad jedino iskustvo pomaze... no i to je sasvim dovoljno za “ bitku “ za opstanak😉
 
Da Joke prodaje Hondu, gorilo bi.

Trenutni zastupnik je toliko sjeban, da me mrzi kad ga pitam za kacigu od 6000 kn.
 
Trenutnom zastupniku taj posa nije ni na razini hobija....


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Nero said:
Trenutni zastupnik je toliko sjeban, da me mrzi kad ga pitam za kacigu od 6000 kn.
Eto o tome pricam... kako bi Joker onda prodavao tisuce onih jeftinih...
Riba smrdi od glave.. u moto biznisu, od proizvodzaca preko uvoznika pa do dilera...
Hipotetski cak i da se Joker i ja udruzimo oko recimo Aprilije koja trenutno ima dva jebeno dobra proizvoda, brza bolja i jaca od konkurencije, cak i pouzdanija u zadnjih dvije godine,  Tuono i RSV4, prodali bismo figu jer i uvoznik i Piaggio - Aprilija jedu gofna stalno.. cak ni tu nije puno bolje...moji bi izbacili apriliju odavno da se nisu prije mogli osloniti na moje iskustvo i odnedavno na Skywalkera.... nema popusta za krajnjeg kupca, zarada mizerna, dijelovi jeftini ali spori u dobavi itd... popust i dobavljivost diktiraju uspjeh.. nije cak niti bitna osnovna cijena, samo nek je popust ostvariv... a aka nema marze za dilera onda nema ni popusta....

No, ovdje cak niti popusti ne mogu poboljsati prodaju motora iz naslova...

Jebiga...

Odjava za sada... prosla me kunjavica.😂😂😂😂
 
DaRRth Vader said:
Eto o tome pricam... kako bi Joker onda prodavao tisuce onih jeftinih...
Riba smrdi od glave.. u moto biznisu, od proizvodzaca preko uvoznika pa do dilera...
Hipotetski cak i da se Joker i ja udruzimo oko recimo Aprilije koja trenutno ima dva jebeno dobra proizvoda, brza bolja i jaca od konkurencije, cak i pouzdanija u zadnjih dvije godine,  Tuono i RSV4, prodali bismo figu jer i uvoznik i Piaggio - Aprilija jedu gofna stalno.. cak ni tu nije puno bolje...moji bi izbacili apriliju odavno da se nisu prije mogli osloniti na moje iskustvo i odnedavno na Skywalkera.... nema popusta za krajnjeg kupca, zarada mizerna, dijelovi jeftini ali spori u dobavi itd... popust i dobavljivost diktiraju uspjeh.. nije cak niti bitna osnovna cijena, samo nek je popust ostvariv... a aka nema marze za dilera onda nema ni popusta....

No, ovdje cak niti popusti ne mogu poboljsati prodaju motora iz naslova...

Jebiga...

Odjava za sada... prosla me kunjavica.😂😂😂😂

Samo što joke kad je odlazio, otišao je jer je detektirao problem...isto tako je uvjetovao i samo Yamahu u ponudi sadašnjeg poslodavca(bio je tu i CPI). Ne bi Rutingu primirisao bez detaljnih dogovora strategije moto programa
 
"Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti"  :mrgreen:
 
53341345_2123096591336361_7521900856845795328_n.jpg
 
LALA3 said:
cekaj, vozis ovog bemveja na slici, a gadis MT-a.. :misli:

kada tako pogledas skroz si u pravu.

MT-a na svakom koraku. BMW-a nigdje ni za lijek.....
 
Imaš rupu na Nano XCell šasiji? Sumnjam ... i sumnjam da je itko igdje ovo napravio što sad radim.
 
joke said:
Imaš rupu na Nano XCell šasiji? Sumnjam ... i sumnjam da je itko igdje ovo napravio što sad radim.

to sto ti radis to nitko nikada na ovoj kugli nije niti pomislio napraviti.  :LOL:

samo ja nekako mislim da DADO+ govori o Bosch busilici..... a mozda i ne.  :LOL:
 
kronik said:
kada tako pogledas skroz si u pravu.

MT-a na svakom koraku. BMW-a nigdje ni za lijek.....

Kod Pamzora u temi dobrih treba na svakoj stranici. Rugoba nigdje ni za lijek  :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.