Yamaha r1...lampica od ulja???

oomba

New member
Ovako...imam problem.
Vozim r1 2004.
AKrapivic, bmc....itd.
Ponekad, jednom u danu mi se upali lampica od ulja, na nekih pola sekunde, i ugasi se.
Ulja ima dovoljno(do pola stakalca)...
Ne znam sta mi je ciniti, a ne bi volio da me neki servis oguli, vozim dost dugo motore, ali ne kuzim se bas u mehaniku.
Hvala!
 
oomba said:
Ovako...imam problem.
Vozim r1 2004.
AKrapivic, bmc....itd.
Ponekad, jednom u danu mi se upali lampica od ulja, na nekih pola sekunde, i ugasi se.
Ulja ima dovoljno(do pola stakalca)...
Ne znam sta mi je ciniti, a ne bi volio da me neki servis oguli, vozim dost dugo motore, ali ne kuzim se bas u mehaniku.
Hvala!

kad ponekad???
nakon 2-3 km na zadnjem 8) :mrgreen:
 
oomba said:
Ovako...imam problem.
Vozim r1 2004.
AKrapivic, bmc....itd.
Ponekad, jednom u danu mi se upali lampica od ulja, na nekih pola sekunde, i ugasi se.
Ulja ima dovoljno(do pola stakalca)...
Ne znam sta mi je ciniti, a ne bi volio da me neki servis oguli, vozim dost dugo motore, ali ne kuzim se bas u mehaniku.
Hvala!

Sve Yamahe nažalost imaju indikator razine ulja a ne tlaka ulja. Provaj nadoliti ulje na maksimum i onda provjeri dali se pali lampica, ako se i dalje pali problem može biti u plovku indikatora koji se nalazi u karteru a skida se s donje strane kartera.
 
Kako su ti i ostali odgovorili to je normalno a riješava se samo tako da imaš uvijek ulja na max, dočim malo padne, javi se crvena lampica, meni najčeće kod konstantne veće brzine.. na mnogim je yamaha forumima bilo diskusije oko toga i nema pomoći.. ako ima ulja, ignoriraš tu lampicu..
 
oomba said:
Ovako...imam problem.
Vozim r1 2004.
AKrapivic, bmc....itd.
Ponekad, jednom u danu mi se upali lampica od ulja, na nekih pola sekunde, i ugasi se.
Ulja ima dovoljno(do pola stakalca)...
Ne znam sta mi je ciniti, a ne bi volio da me neki servis oguli, vozim dost dugo motore, ali ne kuzim se bas u mehaniku.
Hvala!
to se događalo i frendu na 2003g

uglavnom shvati to kao upozorenje da ti je ulje ispod pola :wink:
 
Imao R6 (2004) i 17000km napravio na njoj i sada FZ1 (18000km, mojih 9000km) i niti jednom mi se nije upalila lampica. A na FZ1 je mašina gotovo ista kao kod tvoje R1. :nezna:
Ulje mi je uvijek na max. a od izmjene do izmjene (svakih 5000km) tamo i ostane.
 
Nadolit cu do max...
Znaci mogu voziti dalje bez brige???
Hvala svakako....
Fazer ima prigusen motor sa 150 ks....sto i nije bas isto, ali hvala...
 
oomba said:
Nadolit cu do max...
Znaci mogu voziti dalje bez brige???
Hvala svakako....
Fazer ima prigusen motor sa 150 ks....sto i nije bas isto, ali hvala...
ma možeš vozit i dok se pali povremeno sam gledaj da ima ulja a reko si da lampica radi tak i tak samo sekundu :wink:
 
oomba said:
Fazer ima prigusen motor sa 150 ks....sto i nije bas isto, ali hvala...
Ah, moje isprike. I sustav podmazivanja je također u potpunosti promjenjen zbog te razlike u konjima  :no: , ali kako si i sam rekao da se ne kužiš baš u mehaniku neću ti uzeti za zlo.
 
ne vidim u cemu je problem ??
zar i nije funkcija te lampice da upozori na nedostatak ulja'???

bolje da se pali kad je ulje na pola nego da se pali kad ga nema jer onda je vec kasno :misli:

btw isto se i mom frendu desavalo na R1 '00

ali to vecinom  kad je ulje doslo na pola a usput je taman i uvijek bilo vrijeme za servis!

@medo 5000km i ni kapi ulja ne pije?? :misli:
 
Ne kažem da ne popije ništa ulja, možda da popije decilitar ili pola, ali to na prozoru ne skužim.
Kod izmjene mi se neda mjeriti koliko sam izlio van.
 
Medo said:
Ne kažem da ne popije ništa ulja, možda da popije decilitar ili pola, ali to na prozoru ne skužim.
Kod izmjene mi se neda mjeriti koliko sam izlio van.
jel  zna možda neko koja je količina ulja od min do max na tim oznakama???

ja sam našao za R6 da je 3,8dl pa me zanima jel to točno??
 
Ja imam xj 600 koja uopće nije slična tim motorima osim šta su iste marke
Uglavnom.... i isto se zna upalit lampica kad se ulje spusti do pola prozorčia
Ali kako se to desi na cca 6000km od prošle izmjene to je i vrijeme za zamjenu pa se ne sekiram i ne dolivam

Prvi put me malo uplašilo kad se upalilo u vožnji, al nakon provjere se smirih
Sad vidim da je to izgleda običaj na više modela  :mrgreen:
 
alfred stokes said:
Ja imam xj 600 koja uopće nije slična tim motorima osim šta su iste marke
Uglavnom.... i isto se zna upalit lampica kad se ulje spusti do pola prozorčia
Ali kako se to desi na cca 6000km od prošle izmjene to je i vrijeme za zamjenu pa se ne sekiram i ne dolivam

Prvi put me malo uplašilo kad se upalilo u vožnji, al nakon provjere se smirih
Sad vidim da je to izgleda običaj na više modela  :mrgreen:
meni se to još nije  događalo ai izgleda da onda to nije nikakva greška nego stvarno indikator da je ulje ispod pola od min do max
 
Pa to je glupost !!! Podsjeca me na renaulte ili peugeote automobile koji su imali te indikatore nivo-a ulja,pa ti se palila lampica kada si auto parkirao uzbrdo ili nizbrdo.....Cudno da nema indikator pritiska ulja. Skroz je nebitno dali je ulje na pola prozorcica ili na vrhu !!! Bitno je da ga ima na prozorcicu...a o da ga nema...opet imas u karteru sigurnih 3 l ulja. Sta ako crkne pumpa ulja u voznji ? Ili masina naglo izgubi pritisak ulja iz nekog razloga ?  Izgleda da te yamahe vole popiti ulje....pa je to zato stavljeno :shock:. Ma prodaj to i kupi Hondu...... :mrgreen: :mrgreen: Mala sala.... (y)
 
japanci nemaju pametnijeg posla pa stavljaju crvene lampice koje treba ignorirat ????????  :misli: :misli: :misli: Koji je vama kurac ljudi????  Pa znate li vi šta napravi jedan zračni mjehur iliti zračni čep u nekom tlačnom hidrosistemu kao što je npr.sistem podmazivanja motora ???
 
zvonko situm said:
japanci nemaju pametnijeg posla pa stavljaju crvene lampice koje treba ignorirat ????????  :misli: :misli: :misli: Koji je vama kurac ljudi????  Pa znate li vi šta napravi jedan zračni mjehur iliti zračni čep u nekom tlačnom hidrosistemu kao što je npr.sistem podmazivanja motora ???

Upali lampicu  :misli:
:mrgreen:

Sada ozbiljno, a kaj da naprave? Ima ulja, lampica je bljesnula.
 
Bljeskala je i meni na V Maxu, pa je onda i mašina bljesnula na 50 000km...yamaha  :palacdolje: