yamaha r1 radi na 3 cilindra

eugen

New member
bok ljudi vozim r1 2008 godinu i imam trenutno 5000 km pretprosli tjedan mi je u voznji pocela trokirat i radit na 3 zilindra
u yamahi su mi rekli da mi jedan ventil nije radio kak treba i da mi je jedna svijecica bila skroz crna ali da oni ne znaju uzrok
nakon sto su narihtali ventile i promjenili svijecicu je oko 200 km bilo sve ok i sad je opet pocela s istim sranjem
htio sam pitat jel neko ima slicno iskustvo ili zna mozda kaj bi moglo bit
unaprijed puno hvala
 
eugen said:
bok ljudi vozim r1 2008 godinu i imam trenutno 5000 km pretprosli tjedan mi je u voznji pocela trokirat i radit na 3 zilindra
u yamahi su mi rekli da mi jedan ventil nije radio kak treba i da mi je jedna svijecica bila skroz crna ali da oni ne znaju uzrok
nakon sto su narihtali ventile i promjenili svijecicu je oko 200 km bilo sve ok i sad je opet pocela s istim sranjem
htio sam pitat jel neko ima slicno iskustvo ili zna mozda kaj bi moglo bit
unaprijed puno hvala

  Meni to smrdi na tvorničku grešku. :shock: :shock:
 
eugen said:
bok ljudi vozim r1 2008 godinu i imam trenutno 5000 km pretprosli tjedan mi je u voznji pocela trokirat i radit na 3 zilindra
u yamahi su mi rekli da mi jedan ventil nije radio kak treba i da mi je jedna svijecica bila skroz crna ali da oni ne znaju uzrok
nakon sto su narihtali ventile i promjenili svijecicu je oko 200 km bilo sve ok i sad je opet pocela s istim sranjem
htio sam pitat jel neko ima slicno iskustvo ili zna mozda kaj bi moglo bit
unaprijed puno hvala
U kojem servisu si bio?
taj motor mora ispisati šifru greške na displeju..... 
jel ti svijetli "FI" ?
 
prijateljska preporuka:promjeni servis....
 
tetrijeb said:
nista cudno za yamahu..kupi suzuki pa neces imat takvih problema  8)

imo sam tl 1000 s pa jos vise problema,poslje njega r1 2003 napravio s njom 20 000 km nikad problema
tocio, mjenjo ulje,gume i to je to.zato sam i opet uzeo r1
 
eugen said:
to mi je i majstor u yamahi reko ,ono kao mozda te posralo pa si kupio sranje

ma teraj ti majstora,sad sam skuzio da se radi o novom motoru.
Imas garanciju,pa nek poprave kako znaju.Nije to motor od parsto kuna.....
 
ma imam ja garanciju frende al mi ide to na jaja ne usudim se nikud vozit da mi negdi ne stane.
a kaj me jebe je to da imam sezonske tabilce tak da smijem jos samo dva tjedna vozit i onda mora prek zime u garazu
ja cu im se sutra napit krvi ali dal ce oni nac kvar i kolko ce trajat ili cu na proljece opet trokirat sve te to kosta zivaca
da sam htio probleme kupio bi taljana
 
gle problemi nažalost rijetko imaju veze s markom motora....uglavvnom je to do odražavanja ili do loše sreće...

tako i ja kaj god kupim nemože biti ispravno...ninja je očito samo iznimka koja potrvđuje pravilo...

ili tamo i neka to riješe...imaju vremena sada
 
eugen said:
ma imam ja garanciju frende al mi ide to na jaja ne usudim se nikud vozit da mi negdi ne stane.
a kaj me jebe je to da imam sezonske tabilce tak da smijem jos samo dva tjedna vozit i onda mora prek zime u garazu
ja cu im se sutra napit krvi ali dal ce oni nac kvar i kolko ce trajat ili cu na proljece opet trokirat sve te to kosta zivaca
da sam htio probleme kupio bi taljana
ha mi nemamo tu vrstu problema , ali svatko nosi svoj kriz :mrgreen: :mrgreen:
 
Bump said:
gle problemi nažalost rijetko imaju veze s markom motora....uglavvnom je to do odražavanja ili do loše sreće...

tako i ja kaj god kupim nemože biti ispravno...ninja je očito samo iznimka koja potrvđuje pravilo...

ili tamo i neka to riješe...imaju vremena sada

ma da se bar radi o odrzavanju prvih 2000 km sam ga vozio ko pickica i sad ga ne teram dok nije ulje toplo imam osjecaj da oni koji gaze motore imaju vise srece nego oni koji ih cuvaju,das 13 somova za motor i kaj dobijes je glavobolja
 
eugen said:
ma da se bar radi o odrzavanju prvih 2000 km sam ga vozio ko pickica i sad ga ne teram dok nije ulje toplo imam osjecaj da oni koji gaze motore imaju vise srece nego oni koji ih cuvaju,das 13 somova za motor i kaj dobijes je glavobolja

nema pravila ima ljudi koji mu jebu mater od prvog kilometra pa sve super a ima i onih koji paze na sve i samo sranja....kak ide ona progodna? "Da je puna vreča pički ja bi kurac uhvatio"  :mrgreen:

čudno mi je da ne izbacijuje broj errora na displayu  :misli:

 
Ubrizgavanje ili struja. Štelanje ventila mi se ne čini kao lijek za takvu vrst problema.
 
moguce da je bobina.....naime svaki cilindar ima svoju bobinu koja je na kraju krajeva i lulica svjecice...Ventili s tim nemaju veze.....Na 5000 km  nema sanse.....I da....promijeni majstora... :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
moguce da je bobina.....naime svaki cilindar ima svoju bobinu koja je na kraju krajeva i lulica svjecice...Ventili s tim nemaju veze.....Na 5000 km  nema sanse.....I da....promijeni majstora... :palacdolje:

uopće u ovom momentu nije bitno šta bi moglo biti ili šta je ili..................... na koji je način "majstor" došao do "terapije" zvane ventili :misli: valjda je stavija kacavide na uho i naslonija na glavu od motora  8) :LOL:
 
bmw m 5 said:
moguce da je bobina.....naime svaki cilindar ima svoju bobinu koja je na kraju krajeva i lulica svjecice...Ventili s tim nemaju veze.....Na 5000 km  nema sanse.....I da....promijeni majstora... :palacdolje:
ali nemaju 2 bobine? odakle meni da ima 2 bobine :misli:
 
kao sto veli m5,
a nek provjeri i brizgaljke, nase velgorivo zna napraviti sranja na istima,