Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

Jako mi se svidja motor, hocu bas takvog (y)
 
ma Yamaha ne može više ni na koji način privuči posjetioce nego sa ovako nekim umjetničkim instalacijama,a moran priznat da su to sa ovom instalacijom i u potpunosti uspili. (y)
 
joke said:
Ako netko želi, za avatar taman(još malo smanjit)

20091021_superTenere_tcm37-331520.jpg

Ja bi ovakvu, ali za desktop - imaš veću?  (y)
 
Jesi naletio ili dobio info (ispunio zahtjev) :misli:
Meni ga izgleda bacilo u spam  :x
 
putnik said:
Novosti

http://www.yamaha-motor-europe.com/super-tenere/

Pa sad sam tek vidio, ta Tenerka nije beduin, ONA je beduinka :mrgreen:
 
MCN najavljuje "špijunsku fotografiju" u svom najnovijem broju  :misli:

new-paper-main.jpg


....a ista je već dugo vremena na jednoj Španjolskoj stranici, koja tvrdi da je mobitelom snimljena na konvenciji Njemačkih i Talijanskih Yamaha dealera, u ljeto 2008. godine, a "otkrivena" je na nekom Grčkom internet siteu :misli:

http://www2.solooffroad.com/noticia.asp?ref=23193

Zavrzlama da nemože bit veća, pogotovo uz istaknuti datum od ljeta 2008 i ipak činjenicu da se svi elementi najavljeni na krpenom prototipu ovdje dobro vide  :misli:

Možda i bude ovakva, ali ja osobno mislim da bi trebala izgledat modernije.
 
Zanimljivo!  8) Ne djeluje mi da je kao i Tenere napravljena za patuljke solo ridere!  :misli:
 
Evo još informacija od MCN-a.
Naime, tvrde da je na slici plastični model koji bi ipak trebao izgledati doslovno kao produkcijski model koji bi trebao biti na tržištu ove godine.
Dakle, izgled nebi smio varirati puno bez obzira što je ovaj plastični predstavljen dealerima prije više od godinu dana.

Meni nekako designerski "ne šmeka" onaj usis zraka na ljevoj strani :?

P.s. Kažu u MCN-u da bi za razliku od cesti orjentirane Multistrade, Tenera trebala bit direktan konkurent GS-u.
 
joke said:
Evo još informacija od MCN-a.
Naime, tvrde da je na slici plastični model koji bi ipak trebao izgledati doslovno kao produkcijski model koji bi trebao biti na tržištu ove godine.
Dakle, izgled nebi smio varirati puno bez obzira što je ovaj plastični predstavljen dealerima prije više od godinu dana.

Meni nekako designerski "ne šmeka" onaj usis zraka na ljevoj strani :?

P.s. Kažu u MCN-u da bi za razliku od cesti orjentirane Multistrade, Tenera trebala bit direktan konkurent GS-u.
Pokusavaju reci da je GS orjentiran na nesto drugo?  :LOL:
Ma daj...
 
Talijani raščlanili elemente ovog zadnjeg videa do detalja.
Dakle, vjerovatno će se na novoj Teneri naći;
- ABS sustav sa regulacijom 3 stupnja jačine reakcije
- Mape paljenja (razlićite)
- Kontrola proklizavanja
- Bočno ugrađeni hladnjak rashladne tekučine(izgleda da je "rupa" :x na jednoj strani rezervoara neminovna radi dovođenja zraka na hladnjak)

http://www.motorbox.com/Moto/YamahaSupertenerePreview1.html

Namjerno sam istaknuo "vjerovatno" jer se u videu nalaze Yamahini nazivi za sustave, bez dodatnih objašnjenja, pa se sve svodi na dosadašnju praksu prilikom "dešifriranja" istih.
Kako sam dosta blizak tim "dešifriranjima" mogu potvrditi da ovi talijani sa sitea Motorbox razmišljaju skoro identično kao i ja  (y)
 
joke said:
Meni nekako designerski "ne šmeka" onaj usis zraka na ljevoj strani :?

Izgleda da če usisa biti, i to upravo na mjestu na kojem je i prikazan na "špijunskim" slikama  :?

Gledam danas nešto opet slike i tek iz 1958-og puta primjetim da je krpeni model na toj poziciji imao tkaninu oblikovanu kao usis(na slici desna strana, pod svjetlom, plava tkanina)  :mrgreen:
Paze na svaki detalj. (y)

yanah-super-tenere-11.jpg
 
joke said:
- ABS sustav sa regulacijom 3 stupnja jačine reakcije
- Mape paljenja (razlićite)
- Kontrola proklizavanja
- Bočno ugrađeni hladnjak rashladne tekučine(izgleda da je "rupa" :x na jednoj strani rezervoara neminovna radi dovođenja zraka na hladnjak)

ABS će biti UBS, a zaboravio si i kardan... kubikaža 1200 ccm, ali i 220 kila suhe težine (izgleda da i Japanci u svijetu motocikala uče da se ne može napraviti stvar da ima sve, a da je lagana i jeftina!... sjetim se davnih dana kada su Japanci htjeli napraviti konačno jedan auto koji će barem u nečemu konkurirati u vrhunskoj luksuznoj klasi, htjeli su se uvući u klasu gdje caruju Mercedes i BMW, pa za tadašnje vrijeme čak i Audi još nije stanovao u toj klasi... i naprave oni auto koji ima sve - kvalitetu, sigurnost, snagu, luksuz, opremu... - zvao se Honda Legend - i odmah sa prvim modelom su uspjeli dosegnuti tada urnebesnu cijenu od 100.000 njemačkih maraka, pa i više... i svi su na tom primjeru skužili da nema vrhunskog proizvoda bez vrhunske cijene... a takav slučaj će biti i ova nova Super Tenere 1200 - ne može motocikl imati sve od opreme i luksuza, a da teži 150 kila. I bok!).

Procijenjena cijena za Austriju je između 17.500 i 18.500 eura.

Znači, barem jedan parametar u kojemu će konkurirati GS-u - znamo! I ne samo konkurirati - i dobrano ga prijeći!!  :LOL: :LOL: :jesus: :jesus: :mrgreen: :mrgreen:  jer se za 18.500 eura (136.000 kuna!) dobije GSA, a ne samo GS!!

E sad - koliko će ta cijena još narasti kod Jokea u butigi, ne znam, ali morat će angažirati sve raspoložive reklamne agencije da uvjere populaciju kako je za cijenu jednog GSA jedna Yamaha, "dođoš" u toj klasi putnih maksi-endura, bolja kupnja i investicija u bilo kojem pogledu od "zakona" koji tradicijski, aftermarket-ponudom, kvantitativno i kvalitativno vlada desetljećima u toj klasi - naravno, da ne ponavljam...  8) 8) 8)
 
Izvjestan je dolazak na tržište u 2010, pa nećemo još dugo čekati na odgovore na sva moguća pitanja, uključujući i cijenu.
 
Alera Dugi said:
Meni se svidja ovo sto vidim na slikama. Maska s dva mala okrugla fara, USD, izgled bocne siluete...
(y)

ja sam malo sa zakasnjenjem procitao ovu temu, pa mi nije jasno jel ti pricas o ovoj krpenoj jamahi ili o ktm-u s kojeg su skinuli izgled?