Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

ovo proljeće sam sreo i jedan par iz Slovačke na africa twin i skužim to montirano, na vozačkima
i par riječi, pa kažu da je i uspravan-stojeći položaj vožnje udobniji, jer su još bliže upravljaču ;)
 
I, koliko novaca vrijedi nova korpa?
korpa i brtva, 600e...
plus opruge, zakovice, picke materine za zahvat na prvoj korpi, 100e...

Da vrijedi bas tolko, i ne vrijedi....ali razlika je nebo i zemlja.
Motor je potpuno miran i bez ikakvih vibracija. Nije ni prije bilo strasno, ali osjetile su se vibracije na 2500-4000 okretaja...

....sad kad je iz korpe totalna tisina, cujem lagano šuštanje faznog lanca.
Sam lanac nije toliko skup, 70-80e i svakak budem stavil novi kad budem sve otvaral ponovo....ali kaj napraviti sa španerom? Uzeti orginal ili moze netko preporuciti provjerenu alternativu?
 
  • Like
Reactions: Boogie
Kolege, nakon dvije SuperTenere (plava 2018. i bijela 2020.) i nekih 80ak tisuća kilometara provedenih na njima, odjava iz teme. Fantastičan motor sa kojim sam posjetio mnoga lijepa mjesta, upoznao puno zanimljivih ljudi, napravio puno lijepih vožnji, te u globalu ništa loše ne mogu reći.

Da preduhitrim pitanje što dalje - pa trenutno u biti ništa novo u voznom parku, tako da nije GS niti ništa slično. :mrgreen: Jednostavno nemam više vremena putovati onako kako bih htio (daleke destinacije), a ove tri sezone što imam dva motora u garaži pokazale su da to malo što se vozim po Hrvatskoj uglavnom je na R1. Da takav motor stoji - šteta je, a i financijski nema smisla. Uz to, vjerovatno je djelomično došlo i do zasićenja, uz činjenicu da sam se orijentirao nekim drugim stvarima u životu, a i tipovima motora. Reklo bi se da srce više zaigra kad sam na R-u. Valjda.

Puno sretnih kilometara na Tenerkama vam želim. (y):coffee:

Par slika za rastanak. :mrgreen:

Du9KUdR.jpg


lVu6wYQ.jpg


br0xHcq.jpg


YjZgZTe.jpg


JLT8KI3.jpg


l0gbj73.jpg


z1tWILb.jpg


zkr19R9.jpg


0kTN1mC.jpg


fWgNasN.jpg


Mb24Tm7.jpg


G1oMere.jpg


zH61pPH.jpg