Yamaha xt660x kupovina

Status
Not open for further replies.

dodo213

New member
Dakle ovako,kupio bi xt660x pa posto nemam bas nekoga tko se razumije u motore trebao bi misljenje o ovih par oglasa ispod.
Ovaj s akrapovicima za 24 soma kn mi se cini nekako jeftin s obzirom na kilometrazu  :misli:
Samo da napomenem da upravo polazem za A kat.Znaci to bio prvi pravi motor(jedino iskustvo tomos i skuter 50cc)
Unaprijed zahvaljujem.  :021:

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xt660x-660-cm3-oglas-17231716
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xt-660-x-oglas-18944007
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xt660x-2007g-oglas-19013908
 
Baš punim plućima :D

Prvi link što si stavio prodaje korisnik s foruma, a ovaj drugi link nisam 100% siguran al mislim da je motor bio crne boje prije i dosta lijepo je na zadnjem bio vožen, naravno ako je to isti motor  a koliko vidim po zadnjem svijetlu isti je, i yoshi naljepnice  :021:
 
Ovaj drugi je tamo 2010-2012god bio u VT, vise na zadnjem nego na oba dva, nekad na prednji, zapalio koju gumu i sl., u orginalu je crne boje bio  :mrgreen:
 
a da ne govorimo da se za 4200 već da kupiti i pravi motor, a ne tandrkala po kojima su se seljačine iživljavale 8 godina :shock:
 
To sam i ja htio reci ako vec polazes A kat. ne znam zasto bi kupovao xt660  :palacdolje:  jedino na tom motoru sta je dobro su potrosnja i ajde neka pouzdanost  :D
 
G0jA said:
To sam i ja htio reci ako vec polazes A kat. ne znam zasto bi kupovao xt660  :palacdolje:  jedino na tom motoru sta je dobro su potrosnja i ajde neka pouzdanost  :D

A eto,neznam i nemogu opisat zasto,al slinim za tim motorom vec godinama a i vidim da ga dosta cesto preporucuju pocetnicima al sam uvijek otvoren za prijedloge,po mogucnosti naked ili supermoto,tako da gledam jos i fz6n,xj6 i hondu cb600f no cine mi se malo prejaki za pocetak  :misli:
 
ne slušaj svakog filozofa

xtx pruža puno više adrenalina od xj6...

diže u prvoj na gas i ak ti se taj motor sviđa kupi

 
ma da pruža ...prvih mjesec dana  :jesus: ko i kad se zaljubiš  :LOL: :LOL:
 
Vozio sam xt660 poslije skutera ili 125ice ce mu bit cudo a nakon par tisuca km spor na ravnici, SM koji ima 190kg mekan ovjes ugl. bit ce ti dobar dok ne probas nesto jace  :mrgreen: za pocetnika skroz oke nakon 1 sezone ces gledat nesto drugo ali zato ces ga prodat za oke novce pa mozes dodat malo i uzet nesto ozbiljnije  :)
 
Matek said:
diže u prvoj na gas
mjerilo adrenalina i zabave :mrgreen:

da se razumijemo, xt je ok motor, ali ne za tu lovu i ne u tom stanju u kakvom su ovi (y)
 
dodo213 said:
A eto,neznam i nemogu opisat zasto,al slinim za tim motorom vec godinama a i vidim da ga dosta cesto preporucuju pocetnicima al sam uvijek otvoren za prijedloge,po mogucnosti naked ili supermoto,tako da gledam jos i fz6n,xj6 i hondu cb600f no cine mi se malo prejaki za pocetak  :misli:

Pogledaj oba tipa motora pri kupnji pa vidi šta ti paše. Vozim 640SM kad mi je do zafrkavanja, ali njega ubijaju ravnice i sve preko 130km/h (može on razvući još dosta ali nije to-to). Horneta provozam ponekad i ima neke svoje čari koje su nespojive sa prvim tipom motora. Nakon 2 godine još uvijek se ne mogu odlučiti koji je bolji  :mrgreen:
 
A eto,neznam i nemogu opisat zasto,al slinim za tim motorom vec godinama a i vidim da ga dosta cesto preporucuju pocetnicima al sam uvijek otvoren za prijedloge,po mogucnosti naked ili supermoto,tako da gledam jos i fz6n,xj6 i hondu cb600f no cine mi se malo prejaki za pocetak  :misli:


ja sam počeo sa fejzerom, a mislio sam slabije uzeti i nisam se zeznuo, sigurno će ti  brzo dopizditi nešto slabije. samo malo opreznije ispočetka dok ne dobiješ osjećaj i to ide bez problema  (y)
 
I nemoj zaboravit da ti financijsko stanje diktira sta ces moc odrzavat, tankat i vozit  :mrgreen:
 
dovla said:
Bolje gledaj neki 640 lc4

da... bas pravi izbor za pocetnika...

prvo i osnovno, odi pogledaj nekoliko motora, po mogucnosti vise razlicitih tipova. ako uspijes probat vozit bit ce ti sve jasno.
kaj se tice jednog cilindra za pocetnika mislim da je to totalni bullshit, naime reakcija na gas takvih motora je puno zesca nego bilo kojeg 4 cilindra. njega ako ne razvrtavas imas jako pitomi motor. npr moj bivsi fazer je bio jako pitom i ugodan do 6000 okretaja, i tu sam ga uglavnom i vozio. a onda kad odes na preko 8000 pocinje R'N'R, a do max 14000 imas jos puuuno ludila. jednom sam gledao i vozio starog pegasa, dakle 1 cilindar i mekani ovjes, pandan ovome kaj ti kupujes, i bilo mi je koma, nisam se osjecao siguran. reakcija na gas nije bila problem jer ipak sam imao dosta iskustva, ali me uspio iznenadit kad je predmji kotac izgubio kontakt s cestom.
 
Te fore početnik ne početnik i koji motor su za malu djecu.. Ako imalo imaš smisla za motore a uz to i nisi debil, ne postoji motor koji ne možeš vozit.. NAvikneš se brzo na sve samo je pitanje što želiš. Čim se bojiš motora, hoće bit prejako ili ne znam šta onda bolje se ni ne upuštaj u to.
S 4cilindra sam prešao na onda najjači monocilindar i bilo mi je čudno, nikad vozio tako nešto ali ne znam jel trebalo i 100 km za naviknut se.
 
Evo mozda ti moje iskustvo kaj pomogne....dakle imal sam ogromnu zelju od svoje nezz...15te god kupit XTx-a i tak kupim ja 2012.g taj motor (3300km, 2009.g, znaci ko iz salona, za 4500€, prodan za 4300€ u istom stanj samo sa nekih 15km) i mislim sad cu ga vozit bar dok ne zavrsim fax (cca. 4-5g), prvih 1-2tkm sve super, momet odlican (nakon ninje 250), fino se vozi (otvrdnul vilice i zadnji amontizer), potrosnja cca.5l zdovoljava. Nakon tog OGROMNO razocarenje! Ocekival sam vise, potrosnja porasla (bolje sam ga teral), ovjes premitav, moment super i dalje, a brzina preko 130 mucenje...a da ne govorim na XTu svakih 4-5tkm nove gume, ulje...
Nakon tog sam uzel FZ6SA 2006, postal presretan, kad ocu lagano lepo mi, kad ocu zivlje kasnije saltam, potrosnja tu negdi, ovjes bolji, kocnice bolje, gume puno manje trga zbog 4cil., ugl puno zadovoljniji....

Probaj sve kaj ti je u opticaju, dobro razmisli i sretno s kupovinom!

Sve u svemu XT je zanimljiv u pocetku i stvarno zna iznenadit momentom (mislim da nije za totalne pocetnike), ali FZ se ljijepse i lakse dozira......moje misljenje i iskustvo
 
--fere-- je to lijepo napisao, baš kako je  (y) Jednostavno treba vidjeti koji motor više odgovara načinu vožnje.

Svatko ima svoje želje i preferencije, ja bi jedino predložio da pogledaš i KTM, jer su dijelovi u prosjeku duplo jeftiniji, i po mom iskustvu sve što sam naručio od Špice jedan dan do 12h, sutradan je poštar donio ujutro na vrata što za yamahu nije slučaj  8)

Za iskustvo sa dijelovima za XTX ima iskustva brcick23 pa te možda posavjetuje  :hehehe:
 
je sam kaj ti u prosjeku dijelovi za yamahu trebaju 6 puta rjeđe nego za ktm 640
 
Status
Not open for further replies.