Z 750-tema za sve štovatelje malog zeca

Ekipa zna li itko pase li straznji amortizer sa z800 na z750 2009?

Evo slika
Lijevo z750 desno z800
 

Attachments

  • IMG_5016.jpeg
    IMG_5016.jpeg
    62 KB · Views: 0
  • IMG_5015.png
    IMG_5015.png
    568 KB · Views: 0
Lijepo ti je Stipe napisao sta da stavis otraga, ja sam isto nekada bio stavio od zx6r i zena je na prvoj voznji rekla da motor vise ne "pliva"
Nemogu ga sad nac a koliko vidim skupi su dosta a imam tisucu stvari za slagat trenutno na motoru. Moj je izgleda procurio i trebam oem dobar amortizer
 
Z1000 vec nudi bolji, a paše na šraf. Zx6r, od 2005 paše uz minimalne preinake, isto kao i zx10r. Najvrijednija investicija u motor, pod uvjetom da se podesi ispravno jer, efekt bi mogao biti i suprotan.... Ja vozim na zx6r 2010 amortizeru iza, naprijed matris full cartridge...i dalje je to z, ali više nema veze sa serijskim ovjesom i voznim karakteristikama. Ako si zainteresiran, imam potpuno ispravan oem s ninje636 06 godine, cca 40tkm je odradio prije karambola.
 
Z1000 vec nudi bolji, a paše na šraf. Zx6r, od 2005 paše uz minimalne preinake, isto kao i zx10r. Najvrijednija investicija u motor, pod uvjetom da se podesi ispravno jer, efekt bi mogao biti i suprotan.... Ja vozim na zx6r 2010 amortizeru iza, naprijed matris full cartridge...i dalje je to z, ali više nema veze sa serijskim ovjesom i voznim karakteristikama. Ako si zainteresiran, imam potpuno ispravan oem s ninje636 06 godine, cca 40tkm je odradio prije karambola.
Cudno da ti je stao amortizer s 2010 g.... Ako je z750 u pitanju ... Probao prijatelj pa ga prodao 😂, taj s ninje 2006 stvarno nebi znao..
 
Z1000 vec nudi bolji, a paše na šraf. Zx6r, od 2005 paše uz minimalne preinake, isto kao i zx10r. Najvrijednija investicija u motor, pod uvjetom da se podesi ispravno jer, efekt bi mogao biti i suprotan.... Ja vozim na zx6r 2010 amortizeru iza, naprijed matris full cartridge...i dalje je to z, ali više nema veze sa serijskim ovjesom i voznim karakteristikama. Ako si zainteresiran, imam potpuno ispravan oem s ninje636 06 godine, cca 40tkm je odradio prije karambola.
cijena? :)
 
Ja sam bio platio nekih cca 100-tinjak € pred cca 7-8 god, ali na prvu odmah drugi motor. Nista nisam dirao, isao gore na šarat, z750 S
 
Cudno da ti je stao amortizer s 2010 g.... Ako je z750 u pitanju ... Probao prijatelj pa ga prodao 😂, taj s ninje 2006 stvarno nebi znao..
Kažem, uz minimalne preinake, na donjem prihvatu cca 0,5mm proširiti dosjed da stane na bolcnu, a na gornjoj strani izokrenuti regler i provesti kabel s gornje strane. Nič hudega.
 
Uspjesno uspio na motoru promjenit semeringe brisace i ulje u vilicama
Sve islo po planu i bez problema
Otisao na probnu voznju i motor taman okrenuo 45000km
Moram napomenut da se totalno drugacije vozi pa predpostavljam da je u desnom stapu vec dosta ulja falilo

Nisam puno slikao jer su ruke stalno od ulja bile :headbang: :toothy12:






 
S čime si prao unutrašnjost?
Kak znaš koliko je ulja falilo ako nisi svaku vilicu ispraznio u njenu menzuru?👍😎
 
Ekipa pitanje:
Z750s 2005 godište, znači ovjes je katastrofa, odlučio sam dati servisirati vilice (koje nisu ni USD), ne da mi se zayebavati sa kupovinom drugih/boljih, eventualno bi stražnji zamijenio pa me interesira da li bi se kaj dobilo da se stavi gušće ulje i/ili zamjene opruge.. Nastavno na to-koji set uzeti za reparaciju jer čitam na Louis.de da se ekipa žali da je promjer čistača veći od teleskopa tak da bi taj zaobišao..
Hvala unaprijed 👍
 
1.gušće ulje,nešto teže će se vilice sabijati ,sporije vraćati
2,standardne opruge ,ako ostaju nema vajde
3.kvalitetnije progresivne opruge u klasi wilbersa ,možda drugi proizvođač nisu jeftine i nikad neće biti.
Dakle,u standardnim postavkama ne dobiješ ništa .
U samom startu ako govoriš o zamjeni semeringa ,brisača ,ulja, nečije ruke ,ispasti će u najboljem slučaju oko 200 eura .
Promislio bih o kakvim rabljenim usd sa sličnog motora iz kawa programa tih godina za nešto veći iznos i riješio problem.
Ako se voziš normalno, čemu je taj bajk i namijenjen,napravi standardni servis i vozi.👍😎
 
  • Like
Reactions: bebeli and roberto