Zagreb- Grčka 13.08.-27.08.2005.

Dario

Member
Eto kreće se na godišnji pa je odluceno da se opet posjeti Grčka. Plan je krenuti iz Zagreba u subotu ujutro, te doci u Veneciju do 11 sati da bi se mogli ukrcati na trajekt za Grčku. Iskrcavamo se u Igumenitsi i dalje nastavljamo cestom preko Ioanine, Kalambake i Larisse pa uz Egejsko more do Atene te voznja po Peloponezu i povratak 25. 08. iz Patre.
Ovo je samo plan putovanja složen okvirno.
Mi krećemo sa dva motora (Hornet i VFR)i nas četvero, te ako ima zaintersiranih slobodno nek se jave.
Dario
 
moram bit malo zločest


a da vi odete avionom a motore pošaljete poštom??? :twisted:
 
tomee said:
moram bit malo zločest


a da vi odete avionom a motore pošaljete poštom??? :twisted:

:shock: :?:
 
tomee said:
vidim da nije jasno a zakaj nejdete cestom???

ta opcija nam nije zanimljiva obzirom da nam se neda voziti po losim cestama ili autoputevima
 
KOJA LOŠA CESTA ???????????????? Osobno sam od 15. - 25.06. prošao put Umag - Sarajevo - Sofija - Edirne (TR) - Aleksandropolis (GR) - Kavala (GR) - Solun - Ohrid - Tirana (AL) - Skadar (AL) - Ulcinj - Baška Voda - Umag - ukupno 4200 km - motocikl CBR1000F - malo slabijih cesta - ukupno 50 km - U Albaniji, koje se neki boje , su prošle godine napravljene nove ceste ( vozio sam se 230 u Albaniji ) , plus toga policija te zaustavi i zaželi ti sretan put , upozori da bi trebalo malo polakše i to je sve. Vlada je izdala strog zakon da se sva policija mora vrlo obzirno i prijateljski odnostiti prema turistima, jer se Albanija želi što prije otvoriti za turizam. Prema tome - molim lijepo. A trajekti su za mornare, a ne za motoriste ! :wink:
 
Uzmite u obzir da decki idu sa zenama. Znaci nakon pola sata:
T-vruce mi je
T-puse mi
T-me boli glava
T-dosadno mi je
T-kad bumo dosli
T-zakaj mi ne odgovaras kad te pitam
T-kak se to vozis
T-ti nisi normalan
T-nikad vise ne bum isla s tobom
T-nikad vise ne bus isel ni sam
T-ovo
T-ono
...
:cool:
:mrgreen: :mrgreen:
 
marcrnko said:
KOJA LOŠA CESTA ???????????????? Osobno sam od 15. - 25.06. prošao put Umag - Sarajevo - Sofija - Edirne (TR) - Aleksandropolis (GR) - Kavala (GR) - Solun - Ohrid - Tirana (AL) - Skadar (AL) - Ulcinj - Baška Voda - Umag - ukupno 4200 km - motocikl CBR1000F - malo slabijih cesta - ukupno 50 km - U Albaniji, koje se neki boje , su prošle godine napravljene nove ceste ( vozio sam se 230 u Albaniji ) , plus toga policija te zaustavi i zaželi ti sretan put , upozori da bi trebalo malo polakše i to je sve. Vlada je izdala strog zakon da se sva policija mora vrlo obzirno i prijateljski odnostiti prema turistima, jer se Albanija želi što prije otvoriti za turizam. Prema tome - molim lijepo. A trajekti su za mornare, a ne za motoriste ! :wink:

Očigledno je izraz LOSA CESTA relativan pojam. Prolazio sam kroz Bosnu -Pag-Sarajevo- i moram priznati da nisam bio odusevljen cestom, svako malo neko iznenadenje.
 
GussRadWixer said:
Uzmite u obzir da decki idu sa zenama. Znaci nakon pola sata:
T-vruce mi je
T-puse mi
T-me boli glava
T-dosadno mi je
T-kad bumo dosli
T-zakaj mi ne odgovaras kad te pitam
T-kak se to vozis
T-ti nisi normalan
T-nikad vise ne bum isla s tobom
T-nikad vise ne bus isel ni sam
T-ovo
T-ono
...
:cool:
:mrgreen: :mrgreen:

T - mobajl :mrgreen:
 
Dario said:
marcrnko said:
KOJA LOŠA CESTA ???????????????? Osobno sam od 15. - 25.06. prošao put Umag - Sarajevo - Sofija - Edirne (TR) - Aleksandropolis (GR) - Kavala (GR) - Solun - Ohrid - Tirana (AL) - Skadar (AL) - Ulcinj - Baška Voda - Umag - ukupno 4200 km - motocikl CBR1000F - malo slabijih cesta - ukupno 50 km - U Albaniji, koje se neki boje , su prošle godine napravljene nove ceste ( vozio sam se 230 u Albaniji ) , plus toga policija te zaustavi i zaželi ti sretan put , upozori da bi trebalo malo polakše i to je sve. Vlada je izdala strog zakon da se sva policija mora vrlo obzirno i prijateljski odnostiti prema turistima, jer se Albanija želi što prije otvoriti za turizam. Prema tome - molim lijepo. A trajekti su za mornare, a ne za motoriste ! :wink:

Očigledno je izraz LOSA CESTA relativan pojam. Prolazio sam kroz Bosnu -Pag-Sarajevo- i moram priznati da nisam bio odusevljen cestom, svako malo neko iznenadenje.

ok svatili
nije bed :wink:
 
marcrnko said:
KOJA LOŠA CESTA ???????????????? Osobno sam od 15. - 25.06. prošao put Umag - Sarajevo - Sofija - Edirne (TR) - Aleksandropolis (GR) - Kavala (GR) - Solun - Ohrid - Tirana (AL) - Skadar (AL) - Ulcinj - Baška Voda - Umag - ukupno 4200 km - motocikl CBR1000F - malo slabijih cesta - ukupno 50 km - U Albaniji, koje se neki boje , su prošle godine napravljene nove ceste ( vozio sam se 230 u Albaniji ) , plus toga policija te zaustavi i zaželi ti sretan put , upozori da bi trebalo malo polakše i to je sve. Vlada je izdala strog zakon da se sva policija mora vrlo obzirno i prijateljski odnostiti prema turistima, jer se Albanija želi što prije otvoriti za turizam. Prema tome - molim lijepo. A trajekti su za mornare, a ne za motoriste ! :wink:

Ovo potpisujem, narocito ovaj zadnji dio koji sam prosao, i nema vise ni tih 50 km kroz Albaniju loseg puta, sve je napravljeno... :wink:
Ja nisam jos isao na Sardiniju jer moram brodom, a ne da putujem tri dana brodom do Grcke kad mogu kopnom... :mrgreen:
 
ma žene ih nagovorile na krstarenje i mislim da je došlo do kompromisa

ajd možete vuč motore na ljetovanje al ak idemo brodom :mrgreen:
 
To Dario: Ja isto mestre neznam zasto hoces ici ferijem. Cestom ste puno brzi i trosite puno manje nego brodom (omjer je negdje 4:1). Meni je iskreno malo bez veze to sto planirate brod. Ja i zena smo bili u grckoj u sedmom mjesecu 8 dana i sve ceste su ok (cak i kroz albaniju), kroz makedoniju motori ne placaju upoce cestarine. Motorom si u grckoj za dan ili dva, zavisi koliko planirate preci dnevno - meni je dnavna tura bila oko 600km i to je za dvoje sasvim dovoljno, a da jos pri tom nesto i vidis. Benzin je u Grckoj oko 0,8E.
Imas u putovanjima temu (odmah negdje ispod tvoje), zove se 'greece: by cigo', pogledaj malo. Ako planiras ici za atenu (ja nisam) racunaj s tim da ti je najbolje u atenu uci oko 6 ujutro (prije ogromnih guzvi), pogledaj akropolu i bris iz grada prije 8-9h.

Ako te zanimaju dodatne informacije, kontaktiraj me na private message.
 
Ja sam išao prije dvije godine i to sam išao preko Bosne, Srbije, Makedonije i to na Bitolu kako bi što više izbjegao dosadni auto put !
Inače planirao sam otići preko Italije, ali Sredozemnom stranom pa se spustit do Barija gdje bi se ukrcao na trajekt i zapalio do Krfa, i onda dalje...... !
 
Gasho said:
Ja nisam jos isao na Sardiniju jer moram brodom...

Ako već ideš u te krajeve, bolje odaberi Korziku; planinski otok sa bezbroj zavoja, uskih cesta i fantastičnim gripom asfalta. Korzika je izrazito zavojita destinacija, Sardinija i ne bash...Doduše, na Sardiniji nisam bio, na Korzici jesam, no bikeri koji su provodili vrijeme na obje destinacije, uglavnom su bili na Korzici, sreo sam ih puuuuuno :D :D :D
Kad budem u prilici, otići ću na Korziku opet, sigurno, I guess... :shock:
 
AnteK said:
Gasho said:
Ja nisam jos isao na Sardiniju jer moram brodom...

Ako već ideš u te krajeve, bolje odaberi Korziku; planinski otok sa bezbroj zavoja, uskih cesta i fantastičnim gripom asfalta. Korzika je izrazito zavojita destinacija, Sardinija i ne bash...Doduše, na Sardiniji nisam bio, na Korzici jesam, no bikeri koji su provodili vrijeme na obje destinacije, uglavnom su bili na Korzici, sreo sam ih puuuuuno :D :D :D
Kad budem u prilici, otići ću na Korziku opet, sigurno, I guess... :shock:

Poenta je u tome da mi se ni toliko ne putuje brodom... :?
Da Korzika nije ostrvo, vec bih ja tamo stigao odavno... :mrgreen:
 
ib said:
AnteK said:
Gasho said:
Ja nisam jos isao na Sardiniju jer moram brodom...
Kad budem u prilici, otići ću na Korziku opet, sigurno, I guess... :shock:

Hocemo li nagodinu zajedno, mozda? :?: :mrgreen:

ib

IB, cuo sam da mijenjas motor... :mrgreen:
Ako uzmes Varadero, onda je skup Varaderista sljedece godine na Siciliji, pa se vidimo tamo... :mrgreen:
Ja sam pozvan kao gost... :mrgreen: