Zagreb- Grčka 13.08.-27.08.2005.

Gasho said:
IB, cuo sam da mijenjas motor... :mrgreen:
Ako uzmes Varadero, onda je skup Varaderista sljedece godine na Siciliji, pa se vidimo tamo... :mrgreen:
Ja sam pozvan kao gost... :mrgreen:

Ma glasine :mrgreen: Namjeravam nagodinu na Korziku i imat cu vjerojatno drustvo svog pajde iz Spanjolske.
 
Gasho said:
Poenta je u tome da mi se ni toliko ne putuje brodom... :? Da Korzika nije ostrvo, vec bih ja tamo stigao odavno... :mrgreen:

Evo ti prijedlog; motorom skroz uz obalu do Trsta, onda autocestom u Livorno, i imaš trajektom samo 4 sata vožnje :D
 
AnteK said:
Gasho said:
Poenta je u tome da mi se ni toliko ne putuje brodom... :? Da Korzika nije ostrvo, vec bih ja tamo stigao odavno... :mrgreen:

Evo ti prijedlog; motorom skroz uz obalu do Trsta, onda autocestom u Livorno, i imaš trajektom samo 4 sata vožnje :D

Bio vec, ali kad stigoh u Livorno, nastavih do Azurne obale, taman mi je trebalo tih cetiri sata... :wink:
 
Evo direktno sa terena!:)
Ceste nisu fakat lose.Odabrali smo put preko Dubrovnika,Bara,Skadra,Draca,Ohrida,Bitole,Soluna!
Trebalo nam je tjedan dana,samo Cigo moze u jednom danu to prevaliti ili Super Jura mozda,ali mi imamo pregrst fotki za razliku od inih! :B:
Ukupno do sada presli 2200 km! :cool:
Ceste nisu problem,ali granice su vec nesto sasvim drugo.Veliki je promet u kolovozu,te su visesatna cekanja neminovna!
U to vrijeme kada budete u Grckoj mi cemo biti negdje na Peloponezu,pa se javite.
Linza ima moj broj moba,ap ga pitaj ak se vise ne pojavim na forumu do tada!
Pozdrav svima !Odosmo mi "sjutra" za Istanbul!Jutros je lijevalo ko iz kabla,pa nas za******! :evil:
 
dr.chala said:
Evo direktno sa terena!:)

Ceste nisu problem,ali granice su vec nesto sasvim drugo.Veliki je promet u kolovozu,te su visesatna cekanja neminovna!


Vozis li ti motor OR what?!
 
dr.chala said:
Evo direktno sa terena!:)
Ceste nisu fakat lose.Odabrali smo put preko Dubrovnika,Bara,Skadra,Draca,Ohrida,Bitole,Soluna!
Trebalo nam je tjedan dana,samo Cigo moze u jednom danu to prevaliti ili Super Jura mozda,ali mi imamo pregrst fotki za razliku od inih! :B:
Ukupno do sada presli 2200 km! :cool:
:evil:

Imam i ja 4 fotke iz albanije, ha ha... Ali nebi ih imao da mi zena ne sjedi iza mene :shock: :shock: ...
Jesi li se izgubio kad si presao granicu bitola - fiorina, koliko samo predivnih makadama ima :? , jos stoje putokazi 'jugoslavija 2km' a do granice se dolazi kroz okucnice mjestana, jesi vidio ona napustena sela iz drugog svjetskog kod fiorine, ja nisam mogao vjerovati! Oko 100km nigdje nicega, samo kuce napustene prije 60 godina, prava utopija!
Nadam se da su ti sad nestale predrasude o albanskim cestama, vidis da se moze 'zagreb - tirana - zagreb' ako ne u jednom danu, onda za dan i pol :mrgreen: :shock: ... Uzivaj u kisi... jos malo pa ce snijeg a onda tek pocinje voznja :mrgreen: :cool:

Neznam jesi bio na jugu peloponeza u Vathei i Gerolimenasu, ako nisi podji - imas super hotelcic u gerolimenasu i mjesto je fakat predobro, za bracne parove :mrgreen: :mrgreen: , riba, vino i jos vina, i svasta. Do dolje od sparte preko aeropolisa imas nekih 300km-a, koliko se sjecam...

Zahvaljujem na informacijama koje si mi poslao prije puta, i ruti, vidi se tko osvaja juzne prerije...
 
niksa said:
Gasho said:
ib said:
AnteK said:
Gasho said:
Ja nisam jos isao na Sardiniju jer moram brodom...
Kad budem u prilici, otići ću na Korziku opet, sigurno, I guess... :shock:

Hocemo li nagodinu zajedno, mozda? :?: :mrgreen:

ib

IB, cuo sam da mijenjas motor... :mrgreen:
Ako uzmes Varadero, onda je skup Varaderista sljedece godine na Siciliji, pa se vidimo tamo... :mrgreen:
Ja sam pozvan kao gost... :mrgreen:

vraćate se bez motora?? :mrgreen: :mrgreen:

Pa i ti ces sa nama, ako te nagovorim... :mrgreen:
Treba neko da nas brani od Vita Scarabea... :pistoles:
 
cigo said:
dr.chala said:
Evo direktno sa terena!:)
Ceste nisu fakat lose.Odabrali smo put preko Dubrovnika,Bara,Skadra,Draca,Ohrida,Bitole,Soluna!
Trebalo nam je tjedan dana,samo Cigo moze u jednom danu to prevaliti ili Super Jura mozda,ali mi imamo pregrst fotki za razliku od inih! :B:
Ukupno do sada presli 2200 km! :cool:
:evil:

Imam i ja 4 fotke iz albanije, ha ha... Ali nebi ih imao da mi zena ne sjedi iza mene :shock: :shock: ...
Jesi li se izgubio kad si presao granicu bitola - fiorina, koliko samo predivnih makadama ima :? , jos stoje putokazi 'jugoslavija 2km' a do granice se dolazi kroz okucnice mjestana, jesi vidio ona napustena sela iz drugog svjetskog kod fiorine, ja nisam mogao vjerovati! Oko 100km nigdje nicega, samo kuce napustene prije 60 godina, prava utopija!
Nadam se da su ti sad nestale predrasude o albanskim cestama, vidis da se moze 'zagreb - tirana - zagreb' ako ne u jednom danu, onda za dan i pol :mrgreen: :shock: ... Uzivaj u kisi... jos malo pa ce snijeg a onda tek pocinje voznja :mrgreen: :cool:

Neznam jesi bio na jugu peloponeza u Vathei i Gerolimenasu, ako nisi podji - imas super hotelcic u gerolimenasu i mjesto je fakat predobro, za bracne parove :mrgreen: :mrgreen: , riba, vino i jos vina, i svasta. Do dolje od sparte preko aeropolisa imas nekih 300km-a, koliko se sjecam...

Zahvaljujem na informacijama koje si mi poslao prije puta, i ruti, vidi se tko osvaja juzne prerije...

Ja ih imam 50 iz Albanije u dolasku i još toliko u odlasku.Ukupno s puta cca 1000 kom i 5 sati videa!

Što se tiče Fiorine,ne,nisam vidio ta napuštena sela jer nisam fulao cestu!Od brzine ili umora nisi više mogao pratiti kartu,jel da? :shock:

Što se tiče Albanije trebalo mi je cijeli dan da je prođem,i u dolasku i u odlasku! :D

Kaj se tiče juga Peloponeza,bili u Monemvasiji i onda iz Neapolija na Kithiru! :mrgreen:
 
To dr chala... Nisam bio samo umoran, nego umoran ko djukela :mrgreen: :mrgreen: ... tako da sam skrenuo na staru cestu prema fiorini (kao sto si vec rekao - fulao kartu :mrgreen: ), preko nekih postenih uspona i barikada. Nije mi bilo bas svejedno voziti, jer nisam nikog vidio satima, cak ni pticu. S ohrida do skadra mi je trebalo nekih 6 sati... ima tog, pogotovo jer sam skrenuo na staru cestu iz elsebana prema tirani, preko brda.
Kad uhvatis vremena za pivu, posalji neki PP...

pozdrav...
 
cigo said:
S ohrida do skadra mi je trebalo nekih 6 sati... ima tog, pogotovo jer sam skrenuo na staru cestu iz elsebana prema tirani, preko brda.

nije to stara cesta, nego jedina cesta :)
novija ne postoji.
 
mislio sam da ima nova iz elsebana za drac, pa onda za skadar. Znaci to je jedina cesta?! Pa nije ni ova toliko losa, ima hrpa dobrih restorana u prirodi :cool: ...
Jel isao netko preko Vlore na grcku, iznad igoumenitse??? Tamo bi mozda htio proci sljedeci put!
 
mala korekcija, elbasan, ne elseban :) i mislio sam da pricas o potezu elbasan - tirana.

ima i preko draca za skadar, chala je isao preko nje pa nije bio odusevljen, ovo preko tirane je cesta kako si i napisao cist ok.
 
Dodicuss said:
mala korekcija, elbasan, ne elseban :) i mislio sam da pricas o potezu elbasan - tirana.

ima i preko draca za skadar, chala je isao preko nje pa nije bio odusevljen, ovo preko tirane je cesta kako si i napisao cist ok.

Nisam bio oduševljen,ali sada je to iza mene i bilo je divno iskustvo! :mrgreen:

Ko mazne Albaniju od Skadra do Ohrida ispod 6-7 sati taj je pravi as! :mrgreen:
 
preko draca? :mrgreen:

ohrid - bar , preko tirane, 7h :wink:
doduse na 4 kotaca s 1 zaustavljanjem murje

ko predje albansku granicu pri ulasku u AL za pola sata, taj je pravi as :mrgreen:
 
Iza Ohrida 8.30h - Skadar 15.05h. Ruta je bila Ohrid - Elbasan - Tirana - Skadar (oko 350km mi se cini da ima tim putem). Svjedok je Gasho, trebao sam se naci s njim oko 14, ali sam muriqan presao nakon 15h. Ali Chala, zasto je to tako cudno, kuda si ti zalutao :mrgreen: ...

Jel zna tko kakva je cesta preko vlorea koja izlazi iznad igoumenitse (doduse puno sjevernije, na nju se ide s jezera Ionnina). Totalno ljudi malo pricaju o tom djelu...
 
cigo said:
Iza Ohrida 8.30h - Skadar 15.05h. Ruta je bila Ohrid - Elbasan - Tirana - Skadar (oko 350km mi se cini da ima tim putem). Svjedok je Gasho, trebao sam se naci s njim oko 14, ali sam muriqan presao nakon 15h. Ali Chala, zasto je to tako cudno, kuda si ti zalutao :mrgreen: ...

Jel zna tko kakva je cesta preko vlorea koja izlazi iznad igoumenitse (doduse puno sjevernije, na nju se ide s jezera Ionnina). Totalno ljudi malo pricaju o tom djelu...

Tamo tocak jos nije krocio... :mrgreen:
 
Gasho said:
cigo said:
Iza Ohrida 8.30h - Skadar 15.05h. Ruta je bila Ohrid - Elbasan - Tirana - Skadar (oko 350km mi se cini da ima tim putem). Svjedok je Gasho, trebao sam se naci s njim oko 14, ali sam muriqan presao nakon 15h. Ali Chala, zasto je to tako cudno, kuda si ti zalutao :mrgreen: ...

Jel zna tko kakva je cesta preko vlorea koja izlazi iznad igoumenitse (doduse puno sjevernije, na nju se ide s jezera Ionnina). Totalno ljudi malo pricaju o tom djelu...

Tamo tocak jos nije krocio... :mrgreen:

kako nije kad su rimljani napadali aleksandra makedonskog :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Dodicuss said:
mala korekcija, elbasan, ne elseban :) i mislio sam da pricas o potezu elbasan - tirana.

ima i preko draca za skadar, chala je isao preko nje pa nije bio odusevljen, ovo preko tirane je cesta kako si i napisao cist ok.[/quote]

Da , ako putuješ Land Roverom ili KTM advetureom(solo)! :mrgreen:
 
Meni je to sasvim ok cesta! Ne bi valjalo da je duga 200km, ali tih 70km elbasan - tirana je podnosljivo! Gora je cesta iz leonida na peloponezu prema sparti... Uostalom, moja zena ima 50kg :mrgreen: :mrgreen: