Zagreb- Grčka 13.08.-27.08.2005.

..hm, mene zanima kakva je stvarno cesta od Drača prema Elbasanu ? Naime, tip koji je predsjednik MK u Ohridu me ubjeđivao da je pametnije izbjeći Tiranu, i da je cesta Elbasan - Drač odlična, kao i Drač - Skadar. Meni nije žao što sam prošao kroz Tiranu, dapače, zanimljivo iskustvo, ali drugi put ga ne bih ponovio. Kad sam se spustio u Elbasan, uključio sam se na cestu Drač - Makedonija, i onaj dio prema Draču kojeg sam vidio, činio se jako dobrim.
 
Ja bio, odlicna cesta, kao i ona od Makedonije do Elbasana... :wink:
 
space said:
..hm, mene zanima kakva je stvarno cesta od Drača prema Elbasanu ? Naime, tip koji je predsjednik MK u Ohridu me ubjeđivao da je pametnije izbjeći Tiranu, i da je cesta Elbasan - Drač odlična, kao i Drač - Skadar. Meni nije žao što sam prošao kroz Tiranu, dapače, zanimljivo iskustvo, ali drugi put ga ne bih ponovio. Kad sam se spustio u Elbasan, uključio sam se na cestu Drač - Makedonija, i onaj dio prema Draču kojeg sam vidio, činio se jako dobrim.


oca mu spalim, pa to svi govore...ej doktore (ne ti space, nego ovaj s kljusetom od suze), ispast ce na kraju da si fakat promasio cestu :mrgreen: :mrgreen:
 
.. pa kome se žuri, može protutnjit kroz Albaniju za cca 5 sati (preko Drača), jer preko Tirane sam Albaniju prošao za cca 7 sati, uz gubitak od cca 2 sata u Tirani (promet + snimanje), uz vrlo umjerenu vožnju (zna Gasho !) :) Baš me zanima gdje je to Chala zapravo prošao.
 
Cesta od Drača do Elbasana je OK!Od Elbasana do Tirane je kaldrma,ali očito to neki vole,ja ne!Natrag smo išli iz Kastorie(Greece) preko Korcea(Albanskom obalom Ohridskog jezera) i cesta je identična onoj do Tirane!
Vjerojatno nam se razilaze ukusi glede "prerija",ali za mene to nije užitak,nego muka(jedino ak se mora)!
Ali dosta kukanja,bio,vidio i opet ću ak bum moral!
 
space said:
.. pa kome se žuri, može protutnjit kroz Albaniju za cca 5 sati (preko Drača), jer preko Tirane sam Albaniju prošao za cca 7 sati, uz gubitak od cca 2 sata u Tirani (promet + snimanje), uz vrlo umjerenu vožnju (zna Gasho !) :) Baš me zanima gdje je to Chala zapravo prošao.

Skadar-Drač-Elbasan-Ohrid,(15-20 km makadama,ak se to može tak nazvati pred Dračom)a u povratku Kastoria(Greece)-Korce-Elbasan-Tirana-Skadar(zadnjih 100 km cesta je OK,ovo sve ostalo je kaldrma-asfaltirana)!
 
Kažu da slika govori puno više od riječiu! :mrgreen:

Većinom je cesta ovakva:



Ali je ima i ovakve:



Ima i ovoga,u glavnom im gradu :oops: :



Ima i mostova,kakve već duuugo nismo vidjeli:



A bilo je i ugodnih susret,koji su potvrdili Marcrnkove riječi o nekažnjavanju stranaca:



Uz ovih par dobronamjernih iz Albanije sami prosudite o stanju cesta na tom području.Možda sam ja malo razmažen prijašnjim turama po Alpama,ali od 300 km ceste kroz Albaniju 100 km ceste kod mene ima prolaznu ocijenu,a ostalo su kaldrme ili kao u slučaju dijela puta pred Dračem iz Skadra "makadam" u svom najlošijem izdanju(iz grabe u grabu)!Ovo je moje mišljenje samo o cesti,da netko ne bi pomislio nešto drugo.Prirodne ljepote su na nivou,štoviše iznenađujuće,kao i kontakti sa stanovništvom.Prolazak granica uz plaćanje viza u iznosu od 10 eura po osobi je jako brzo ukoliko ste se na graničnom prijelazu pojavili na motoru! :wink:Jako puno se gradi i ukoliko infrastruktura (pod okriljem države) počne pratiti privatni sektor,za par godina postati će možda jedna od omiljenih ruta na putu prema krajnjem jugu!Toliko od mene!
 
Ne plasi ljude sa makadamom. Samo si ga ti nasao, sto znaci da si ti promasio put... :mrgreen:
 
To Chala: aaaaaa kastoria - kroce, tamo sam vidio 10 njemaca na motorima (na grckoj strani granice), ali sam produzio na bitolu i dalje preko ohrida. Chala ne buni se, ti si albanska cestovna lisica, ja nisam imao hrabrosti tamo uc; zato jer sam sreo albanca iznad fiorine, zivi u anconi, vozi novog Merdja 500, i ima dvoje djece. Lik me pitao kuda idem, ja mu kazem, a on meni - 'dobro razmisli, ja sam rodjen u albaniji i ne zelim uci tuda, idem okolo na pristinu'... Dakle covjek mi je dao misliti, a bezveze, jer kad udjes u albaniju sve predrasude padnu... Slazem se da je elbasan - tirana kaldrma, ali meni (subjektivan dozivljaj) to ne smeta - bilo je i gorih. Znas sto je najveci + ; uvijek sad idem kroz albaniju, bez ustrucavanja, bilo kojim smjerom, osim jebenog Vlorea koji je najblizi granici iznad Igoumenitse - e to je najblizi pravac, ali nema informacija, bar ih ja nisam cuo.

Pozdrav...
 
cigo said:
To Chala: aaaaaa kastoria - kroce, tamo sam vidio 10 njemaca na motorima (na grckoj strani granice), ali sam produzio na bitolu i dalje preko ohrida. Chala ne buni se, ti si albanska cestovna lisica, ja nisam imao hrabrosti tamo uc; zato jer sam sreo albanca iznad fiorine, zivi u anconi, vozi novog Merdja 500, i ima dvoje djece. Lik me pitao kuda idem, ja mu kazem, a on meni - 'dobro razmisli, ja sam rodjen u albaniji i ne zelim uci tuda, idem okolo na pristinu'... Dakle covjek mi je dao misliti, a bezveze, jer kad udjes u albaniju sve predrasude padnu... Slazem se da je elbasan - tirana kaldrma, ali meni (subjektivan dozivljaj) to ne smeta - bilo je i gorih. Znas sto je najveci + ; uvijek sad idem kroz albaniju, bez ustrucavanja, bilo kojim smjerom, osim jebenog Vlorea koji je najblizi granici iznad Igoumenitse - e to je najblizi pravac, ali nema informacija, bar ih ja nisam cuo.

Pozdrav...

I mene to zanima! :cool: Gasho nije imao nikakve info glede tog puta.Nema nam druge nego obići par Pekarni ili Slastičarni u potrazi za informacijama ili pričekati slijedeću sezonu, pa sami provjeriti! :wink:
Što jest-jest,to je definitivno najkraći put! :mrgreen:
 
Inače kaj se tiče graničnog prijelaza za Korce,nikakvih problema osim što su mi Grci kontrolirali putovnicu nekih pola sata,tržili papire od firme na koju mi glasi motor...Sa Albancima nikakvih problema,ali ih oni fakat imaju,pa ti je onaj čovjek dobro savjetovao,ali to se nas, stranaca ,ne tiče! :mrgreen:
 
Vidim ja da cu morati proci ovim nepoznatim putevima jer sam najblizi. Posto idem 1.10. za Grcku, mozda nagovorim ekipu da idemo tuda... :wink:
 
Gasho said:
Vidim ja da cu morati proci ovim nepoznatim putevima jer sam najblizi. Posto idem 1.10. za Grcku, mozda nagovorim ekipu da idemo tuda... :wink:

A kaj mi to vrijedi da ti prođeš kad nisi realan! :mrgreen: :mrgreen:
 
dr.chala said:
Kažu da slika govori puno više od riječiu! :mrgreen:

Većinom je cesta ovakva:



Ali je ima i ovakve:


E, pa sljedeci put ti crtam kuda da ides... :mrgreen:

Citav put od Ohrida, preko Draca do Skadra i CG granice je ovakav:



, a samo precica od Elbasana do Tirane je ovakva:



Licno prosao, vidio i prenio... :mrgreen:
Jos nesto, iz Ohrida sam krenuo oko 11 sati, na granici Makedonija-Albanija sam bio oko 11.30, prosao kroz Tiranu gdje sam izgubio oko sat i po, i na granicu Albanija-CG sam bio oko 18 sati, a u toku puta sam imao pauzu od oko 15-20 minuta za kafu... 8)
 
Da ponovim ! Išao sam s CBR1000F kroz Albaniju i jedini 'grozan' dio puta bio je nakon Tirane ( i dio po Tirani ) cca 10 km na cestu prema Skadru ! Drveni most prije Skadra - pravac Ulcinj je malo egzotike. A i krava nasred ceste takođe. Od Elbasana do Tirane preko prijevoja - čisto solidno - kao naša stara GorskoKotarska cesta. A s V-Stormom bi sve to bila ne pjesma nego opera ! Pozdrav !