Zagreb

Status
Not open for further replies.
jedna pista u okolici Zagreba bi napravila 10 x više nego li sve tvoje kazne.
Slazem se u potpunosti pogotovo sa ovom stavkom. Trebala bi i jedna kraj splita. Ili bar organizirat cestovne utrke, kao u Krizevcima npr., a za to ne treba gradit infrastrukturu. Cak imam i prijedlog- brza cesta solin klis od solinskog rotora do izlaza za drnis, dugopolje ili do rotora za autocestu iza dugopolja i natrag do solinskog rotora. Bila bi glavna atrakcija i u svijetu. Nova nisa u turizmu za hr i dalmaciju. Nesto kao isle of man tt 👍🏻
 
Nitko se ne drzi propisa ni vozaci ni pjesaci niti biciklisti. Pogotovo sada Kad je i nesto turista doslo. Jucer u opatiji prelaze cestu, nije pjesacki, morao sam stat i jos su me ruzno fled ali. Neznam Jesu li domaci ili starnci ali nije ni bitn.
Na plominci malo iza moscenicke drage, tri biciklista u paralelci zauzeli skoro cijelu traku. I jos masu i ljute se. Da ih bar kamion pokupi tako bezobrazn.
Generalno ljudi voze ko muhe bez glave, zmigavac je strani pojam, ubacivanja sa sporednih cesta su normalna, prometna kultura je izrazito losa, skoro nepostojeca
 
Slazem se u potpunosti pogotovo sa ovom stavkom. Trebala bi i jedna kraj splita. Ili bar organizirat cestovne utrke, kao u Krizevcima npr., a za to ne treba gradit infrastrukturu. Cak imam i prijedlog- brza cesta solin klis od solinskog rotora do izlaza za drnis, dugopolje ili do rotora za autocestu iza dugopolja i natrag do solinskog rotora. Bila bi glavna atrakcija i u svijetu. Nova nisa u turizmu za hr i dalmaciju. Nesto kao isle of man tt 👍🏻
Ima pista na grobniku, pa opet nije ništa bolje u Rijeci.
 
Pod broj 1, povećat fond sati u autoškolama... učiti kočenje pri velikim brzinama, nagle manevre na lošoj podlozi, prepoznavanje situacija u prometu itd... trenutno te nauče 2+2, u kontroliranim uvjetima, dobiješ vozačku i onda integral po zatvorenoj krivulji...
 
  • Like
Reactions: Nexie and dermat
Da li je ta navodna brzina od 150kmh vjestacena? On je mogao motorom pomest biciklistu, past sa motora sa time da se motor nastavio kretat jos 100 metra prije nego je odvalio negdje. To nije nista cudno i nista novo!

Ja sam u Sloveniji imao frontalku radi napusenog svabe od 18 godina u kombiju koji je kroz zavoj na magistralnoj cesti proletio ravno i streso u mene na ulazu u zavoj... moja brzina 70kmh tempomat a vrata od mog auta 100 metara nize na livadi
 
  • Like
Reactions: josko
Strasno mi je zao mladica isto kao i biciklista. Sedam ljudi u sedam dana je porazavajuce.

Ali imam jedno pitanje za sve vas/nas...poluidiot marusic tvrdi da su motociklisti svakodnevno u prekrsaju jer voze prebrzo. Je li u pravu?
 
Strasno mi je zao mladica isto kao i biciklista. Sedam ljudi u sedam dana je porazavajuce.

Ali imam jedno pitanje za sve vas/nas...poluidiot marusic tvrdi da su motociklisti svakodnevno u prekrsaju jer voze prebrzo. Je li u pravu?

U pravu je.
Ja kada bicikliram, pješačim, takodjer prelazim na crveno, kada je to moguće. (Sada očekujem paljbu)

U zg, je generalno zurba. Ljudi se utrkuju ujutro, jee kasne na posao za plaču od 4800kn itd.

Iako, ovo je bila nedjelja.
Jako loše...
 
  • Like
Reactions: diesel power
Prebrzo je širok pojam, ali načelno je u pravu.
Mada po mom su veća opasnost automobili.
Na mobitelu u autu gotovo svi, turbo folk udara iz svakog drugog i to na najmanje 300W, voze napušeni, munjeni ili pijani. Ne gledaju i ne prate šta se dešava oko njih. Sjede u limu i osjećaju se sigurnije.
Biciklisti, ovi na elektro romobilima i pješaci o tima ni neću.
Jučer sam pred kućom izvlačio skuter ispod auta i zbrinjavao polomljenog. Majstor u autu smotao pred njega na moj parking i ladno mi kaže : Pa jel nije vidio da motam lijevo i smanjio gas.
Klasično oduzimanje prvenstva prolaska.
Skuter Baotian.
 
  • Like
Reactions: marino z750
Pod broj 1, povećat fond sati u autoškolama... učiti kočenje pri velikim brzinama, nagle manevre na lošoj podlozi, prepoznavanje situacija u prometu itd... trenutno te nauče 2+2, u kontroliranim uvjetima, dobiješ vozačku i onda integral po zatvorenoj krivulji...
Meni je najgluplje što se ne vozi po kiši u autoškolama.
 
Brzina je proizvoljna Marusicevs izjava i volja koju su mediji prihvatili i senzacionalisticki plasirali u javnost. Po ovome motor je mogao voziti i 70km/h i nastaviti se kretati do Slovenije nakon staza sa biciklistom da nije udario u auto jer je ostao na kotačima. Da je udario biciklistu sa 150 na sat nalazili bi ga u komadima na više mjesta bic bi se omotao ko folija oko motora. Ovo govorim iz osobnog iskustva, nažalost. Ovo što novine pišu treba demantirati i dati mir obitelji i sprati ljagu sa momka koja je na njaga stsvljana
 
U pravu je.
Ja kada bicikliram, pješačim, takodjer prelazim na crveno, kada je to moguće. (Sada očekujem paljbu)

U zg, je generalno zurba. Ljudi se utrkuju ujutro, jee kasne na posao za plaču od 4800kn itd.

Iako, ovo je bila nedjelja.
Jako loše...

a zašt sa autom stojiš na crveno, ne kužim..mislim ono kad žuriš..budi frajer pa prođi..koja je razlika autom ili pješke..
 
Nažalost 2 života su ugašena, a isto tako nažalost danas se svatko zove ''prometni stručnjak''
Kasno je govorit ko je kriv il šta bi bilo kad bi bilo, al momak je okrivljen odmah iste sekunde zato što je imao 24 god i zato što je vozio motor i automatski je bio kriv u očima javnosti. Na kraju je ispalo nešto drugo, ali opet kažem kasno je govorit šta i kako.. Što se tiče kulture prometa u ZG, znači kad god trebam ići u ZG pripremam se psihički 4 dana prije polaska..
 
  • Like
Reactions: Hooligan
a zašt sa autom stojiš na crveno, ne kužim..mislim ono kad žuriš..budi frajer pa prođi..koja je razlika autom ili pješke..
Nema veze sa frajerstvom. Ne želim likovati ni popovati.
Nemam B kategoriju.
 
ima veze sa kulturom, prometnom kulturom, kućnim odgojem..
imaš a kategoriju, zašto motorom ne ideš kroz crveno, ono kad ti se žuri, ili kad nema nikog..

Ne zuri mi se.
Rasprava nas neće nikuda odvest.

Da li je bicikl kriv? Da.
Da li je motocikl kriv? Po tebi NE.
Samo ne znam, koja je brzina bila u pitanju? I do koje bi brzine i dalje bila prihvatljiva NEkrivnja motocikla?

Ovdje na forumu se redovno fotkaju zdrapane gume s magistrale?
To je sto? Prometna kultura, Neklultura, kucni odgoj?

Moramo biti realni i reci, da, licemjeri smo.

Ako ja kao pjesak, prelazim na crveno, kada sam ustvrdio da mogu to preci, bez ikakve opasnosti. Da, i ja sam licemjer.
 
Daj odi v krčmu ili nekam već drobit, jer si promašio kompletnu poantu. Postoje različiti stupnjevi prekršaja, a prema tome i kazne. Ak je nepoštovanje ograničenja brzine (ne govorim o objesnoj vožnji) po težini relevantno svjesnom prelasku preko crvenog ili direktnom oduzimanju prednosti, onda više ne znam ko je tu lud a ko normalan.
 
sad cu vjerovatno izazvat bijes puno ljudi ali po meni su kriv i jedan i drugi. za ocekivat je da ce netko proc na crveno, po gradu. uvijek. jos ako osoba ima slusalice i ne cuje, kriv si. ali zao mi to rec, ali nemas sta divljat po gradu od semafora do semafora, po meni je voznja po gradu sa 150 na sat uzas. upravo moras predvidjet situacije da ce ti netko izletit
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Status
Not open for further replies.