Zanimljivo!!!

Zanima me kakav Zakon donijeti protiv oduzimanja prednosti zbog koje mi najčešće stradamo? :evil: .Bok.
 
Ja mislim da je ok prijedlog zakona ... jedino mi je ovo s obaveznom kacigom na biciklu smiješno. Dajte si zamislite one bakice na biciklima s kacigama?!? :LOL:
 
"Motociklisti prve dvije godine nakon polaganja ispita neće smjeti voziti noću, od 23 do 5 sati"
ovo mi je pomalo.....hm...pretjerano :?

"osim motociklista, koji će vožnju bez kacige morati platiti 700 kuna, kaciga će biti obvezna i za bicikliste, što će ih, ukoliko je nemaju, stajati 300 kuna."
to mi je ok i mislim da su to trebali i ranije uvesti.
ali kad pogledas...voznja bez kacige je 700kn,a bez vozacke 500(610 sa s.t.)....trebali bi i to povisiti
pa poderi sve zive!!!!!!!!! :mrgreen:
 
Zakon za smanjivanje crne kronike
Mladi neće smjeti voziti noću, zabranjuje se razgovaranje mobitelom
Policija je odlučila zaustaviti stradavanje na cestama, a tome bi trebao pridonijeti novi zakon o sigurnosti prometa na cestama koji bi se donio do ljetne stanke saborskih zastupnika. Zakon će prije svega biti usmjeren na zaštitu najugroženijih skupina motociklista, pješaka, mladih vozača i biciklista koji će po novom zakonu također morati obvezno nositi i zaštitne kacige, poput motorista. Uvode se i tzv. probne vozačke dozvole na rok od dvije godine za mlade vozače koji u prve dvije godine nakon položenog vozačkog ispita ne bi smjeli sami upravljati vozilom i bilo bi im zabranjeno voziti od 23 do 5 sati te upravljati vozilom snage veće od 75 kW i motociklom snažnijim od 25 kW. MUP je predložio i dva modela polaganja vozačkog ispita, dvije kategorije prekršitelja. No, da sve nije ipak tako crno, svjedoči i podatak da će oni koji su i počinili prekršaj, ali pritom nikoga nisu ugrozili, dobiti upozorenje. No, godišnje su dopuštena dva upozorenja. Profesionalnim vozačima i vozačima na probnom roku neće se tolerirati vožnja ni uz kap alkohola. Uvodi se i testiranje na opojne droge. Prema novom zakonu, bit će zabranjeno razgovarati mobitelom tijekom vožnje. Iscrpnije...
Skinuto s "monitora"
 
Sandra said:
. Prema novom zakonu, bit će zabranjeno razgovarati mobitelom tijekom vožnje. Iscrpnije...
Skinuto s "monitora"
A smiju li se slati SMS-ovi? :mrgreen:
 
dal netko zna dal je to uslo u proceduru kad se glasa od kad vredi tj od kad bu aktualno bas me zanima :?:

inace podrzavam al K A D A :?: :?: :?:
 
tomee said:
dal netko zna dal je to uslo u proceduru kad se glasa od kad vredi tj od kad bu aktualno bas me zanima :?:

inace podrzavam al K A D A :?: :?: :?:
ovo je prijedlog...treba proč 2 čitanja/glasovanja...dakle neće to tako skoro jer neide po hitnom postupku koliko znam...
 
jolly the roger said:
tomee said:
dal netko zna dal je to uslo u proceduru kad se glasa od kad vredi tj od kad bu aktualno bas me zanima :?:

inace podrzavam al K A D A :?: :?: :?:
ovo je prijedlog...treba proč 2 čitanja/glasovanja...dakle neće to tako skoro jer neide po hitnom postupku koliko znam...
tnx

mislim da treba stvarno sto prije ali... :)
 
jaooooooooooooooooooooo........ ima zaista hrpa gluposti.....
npr.: ne smiješ voziti dobar dio noći a rezultat je stajanje na šanku i koje piće više dok prođe policijski sat........i onda umoran i pijan marš doma jer sad se smije :roll:
ili: novi vozači moraju voziti 10 km ispod ograničenja :?: svašta, pa naši su znakovi (kao i pune i isprekidane crte) itako postavljeni bez veze na nekim mjestima.....i sad zamislite gužvu kad na cesti Zagreb-Karlovac na 3 dijela (a to nije u Jaski ili Draganiću) netko ispred vas mora voziti 30 km/h a vi ga ne smijete preći......ma apsolutno sam za zakon ali kad normalni ljudi postave normalne znakove!!!!!