Zapekao saraf u aluminiju ??

DrazenG

Member
Trebam skinuti kocionu celjust sa zx10r, ali nema sanse...jedan saraf je na smrt zapekao....sta raditi?

Saraf je zavrnut u aluminij.

Slika je sa interneta, ali sarafa koji sam obiljezio me zeza

Radial_caliper.jpg
 
zagrij dobro fenom i nađi dobar ključ da ne prokliže glava i pomalo
 
Probaj odmah nakon što se vratiš iz malo jačeg djira  (y)
 
Neki puta pomaze i udarac po glavi vijka,ali neznam koliko je pametno lupati u ovakvoj situaciji.
I grijanje industrijskim fenom,kao sto je vec receno,u dosta slucajeva pomaze,pogotovo na vijcima di je stavljen Loctite.
Ili probaj sa pneumatskim pistoljem,onaj udarac zna u dosta slucajeva pomoci,samo,opet kazem,ovo je na delikatnom mjestu.
 
Ako ne uspiješ ne preostaje ti ništa drugo nego probušit glavu vijka.
 
Odi u bilo kojeh mehanicara to ce na pistolj pustit 100% a nece ti nista naplatit za jednu vidu
 
nakir said:
Odi u bilo kojeh mehanicara to ce na pistolj pustit 100% a nece ti nista naplatit za jednu vidu
to će pištolj potrgat...treba izlupat glavu šerafa ...čekićem po štangi od aluminija ...ili bakra



...a Bugarin nabija postove  :mrgreen:
 
DrazenG napravi polugu. Nadi cijev koju možeš nataknuti na ključ i pomalo vuci. Pali svaki put. Budi oprezan da ti ključ lijepo ulovi vidi. E da ne koristi otvorenu stranu. Ako imaš gedore bolje upotrebi T nastavi cijev i to je to.
 
Nece ici.....slika je sa interneta, nisam pogovio identicnu, saraf kod mene je za imbus kljuc, ja sivonja sam njega vec okruzio iznutra....pokusao sam lagano i kuckati u glavu vijka, nije pomoglo, a jace ne smijem, da ne pukne nesto
 
DrazenG said:
Nece ici.....slika je sa interneta, nisam pogovio identicnu, saraf kod mene je za imbus kljuc, ja sivonja sam njega vec okruzio iznutra....pokusao sam lagano i kuckati u glavu vijka, nije pomoglo, a jace ne smijem, da ne pukne nesto
Zakucaj gedor torx unutra, kad si je već sjeba, i onda probaj (dužom) polugom.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Sreća prati hrabre. Kako je već vida zeznuta onda probaj uzeti veći imbus i nabi ga čekićem da sjedne u vidu. To neće ić lako ako nemaš imbus na gedori. Zato jer obični imbus nemožeš ravno lupiti pogotovo na takvom mjestu. Da i to je dobra ideja sa torxom.
 
DrazenG said:
Pokusacu torxom ali dok nabavim fen, da to zagrijem prvo.
Ali to grijanje je isto sranje,ti fenovi griju na cca 500 -600 stupnjeva,ti moras zagrijati celjusti,da se materijal malo rasiri oko vijka,znaci da moras jebacki grijati,e sada,koliko je to zdravo za ulje i gumice? 
Znam da se i kod kocenja stvaraju visoke temperature,ali bude kratkotrajno,i mislim da nisu tako visoke.
 
Ne trebaš grijat. Femovi ne pomažu. Ako ipak želiš griješ komad u koji je vida zavidna a ne klješta.
 
imam i torxe i imbuse na gedoru sto idu, a grijati sam mislio na mjestu gdje je navoj uvrnutu u aluminij,a to je prihvat celjusti...vidjecemo.
 
Napravi si mjesta ako možeš. Skini kolo i učvrsti vilicu da se ne okreće.
 
Ma da, najgore sto moram crijeva od ulja odsrafiti, a ne znam kako da blokiram da ne curi ulje, a kociono ulje nagriza.... :palacdolje:
 
DrazenG said:
Ma da, najgore sto moram crijeva od ulja odsrafiti, a ne znam kako da blokiram da ne curi ulje, a kociono ulje nagriza.... :palacdolje:

U tvom slučaju, Endurolab ti je dao najbolji savjet  (y)