Zg ekipa:-)

Dobro da nisi stavio puno ime i prezime, jer ako je gnom na forumu mogo bi doc na njegovu crnu listu.

A ja taman narucio za sebe ovo sa Ali Expressa ( i periku ) za fotke.

View attachment 783370
FB_IMG_1719165881093.jpg
 
vikend turneja na skup Mk Duhova, doli najednostavnije. Natrag kompliciranije al ne baš najpametnije poslije gungule na skupu i minimalnog spavanja krenuli na magistralu do Novog pa na Bater, Lič, Delnice, Kočevje, N. Mesto, Brežice....Janeza sretno isporučili vu Krško
Janeza isporučili vo Krško
mkd.jpg
mkd1.jpg
mkd2.jpg
mkd3.jpg
 
Ma mene to ne smeta, svejedno mi koliko moje ili tude slike imaju lajkova. To je normalna stvar da ce 99% muskih kliknut like cim vidi zenu na motou ili kraj motora, a kamoli tek sise i guzice :)

Meni ide na zivce sto Youtube reklamira i gura hrpeninu zenskih fake ( namjestenih ) Youtube kanala. Ja se krvavno namucim da snimim i montiram neki travel video i onda youtube to ubije i ne prikazuje uopce, nego gura samo takve glupe kanale. Bilo bi mi jasno da su kvalitetni, ali je toliko glupo i dosadno da ne mogu skuzit zasto bi to netko gledao.

Ja stavim neki glupi video s voznje po Sljemenu snimljen u jednom kadru i edit u 10 min. 3000 pogleda i Youtube ga prikazuje stalno....snimim neki travel di se najebem ko majka... 300 pogleda jedva i ekipa mi javi da uopce nisu vidjeli da im youtube izbaci notifcation.

Ekipa iz engleske snimi jedan od boljih moto youtube videa koji izgleda kao film ( trebalo im je jedno 5 mjeseci da ga snime i montiraju ) i onda video ima cca jedva 15 000 pogleda i youtube ga ne prikazuje nigdje. S druge strane, zenska se fotka ispred motora....video dugacak 30 min i snimljen u 3 kadra sa gopro di se ona vozi bez ikakvog sadrzaja....lazno postavi motor dole kao da je pala.... 300 000 pogleda, idu sponzorstva...... komentari ispod...."ovo je nesto najbolje" , " kako si samo snimila tako dobro nesto"....

Ali to je danas norma za sve...
 
Last edited:
Ma mene to ne smeta, svejedno mi koliko moje ili tude slike imaju lajkova. To je normalna stvar da ce 99% muskih kliknut like cim vidi zenu na motou ili kraj motora, a kamloi tek sise i guzice.

Meni ide na zivce sto Youtube reklamira i gura hrpeninu zenskih fake ( namjestenih ) Youtube kanala. Ja se krvavno namucim da snimim i montiram neki travel video i onda youtube to ubije i ne prikazuje uopce, nego gura samo takve glupe kanale. Bilo bi mi jasno da su kvalitetni, ali je toliko glupo i dosadno da ne mogu skuzit zasto bi to netko gledao.

Ja stavim neki glupi video s voznje po Sljemenu snimljen u jednom kadru i edit u 10 min. 3000 pogleda i Youtube ga prikazuje stalno....snimim neki travel di se najebem ko majka... 300 pogleda jedva i ekipa mi javi da uopce nisu vidjeli da im youtube izbaci notifcation.

Ekipa iz engleske snimi jedan od boljih moto youtube videa koji izgleda kao film ( trebalo im je jedno 5 mjeseci da ga snime i montiraju ) i onda video ima cca jedva 15 000 pogleda i youtube ga ne prikazuje nigdje. S druge strane, zenska se fotka ispred motora....video dugacak 30 min i snimljen u 3 kadra sa gopro di se ona vozi bez ikakvog sadrzaja...... 300 000 pogleda, sponzorstva...... komentari ispod...."ovo je nesto najbolje" , " kako si samo snimila tako dobro nesto"....

Ali to je danas norma za sve...
Zato sto vecinu ne zanima nista kvalitetno, nego gluposti i cice i guzice, a sta gledas, to ti i YouTube stalno i gura. Tako da 99% gledatelja gleda samo to, i to i dobija kao preporuku. Totalno krivo i trebalo bi taj algoritam zakonski zabraniti, ali nista od toga dokle god je najvazniji parametar, broj pregleda. Onda se cudimo da nam je cijela generacija debilna. A biti ce samo jos gore. A s druge strane, na tih, sto ti kazes 300 ljudi sto je vidjelo tvoj video, ima jos barem 3x toliko ljudi koji su vidjeli video, ali nisu lajkali. Gledam po sebi. Nije da necu, nego jbga, zaboravim. Uz svo podsjecanje i sve. Prvo necu da kliknem odmah na pocetku, dok ne pogledam video i vidim da li je dobar, a poslije zaboravim. Treba taj podsjetnik staviti pri kraju, nakon nekog zanimljivog djela, a ne odmah na pocetku, nakon 3,5s videa. Valjda. U normalnim svijetu, onih 300 sto je pogledalo video, bi ti trebali biti vazniji od onih milijun sto nisu, jer ces od njih imati vecu korist u smislu da ce ti zapratiti kanal i kasnije gledati i dalje tvoja videa, i bez preporuke YouTuba, i vjerojatno preporuciti kanal istomisljenicima, ali u nasem svijetu ti najvecu korist imas od broja pregleda. Nazalost. Dok se nesto ne promjeni, tako je kako je. Jbga. A ako ti to sta znaci, radovi su ti jebeni. I zapratio sam te i dao sam ti lajk, sjetio sam se :)
 
  • Like
Reactions: Octane and Yield
Ma mene to ne smeta, svejedno mi koliko moje ili tude slike imaju lajkova. To je normalna stvar da ce 99% muskih kliknut like cim vidi zenu na motou ili kraj motora, a kamoli tek sise i guzice :)

Meni ide na zivce sto Youtube reklamira i gura hrpeninu zenskih fake ( namjestenih ) Youtube kanala. Ja se krvavno namucim da snimim i montiram neki travel video i onda youtube to ubije i ne prikazuje uopce, nego gura samo takve glupe kanale. Bilo bi mi jasno da su kvalitetni, ali je toliko glupo i dosadno da ne mogu skuzit zasto bi to netko gledao.

Ja stavim neki glupi video s voznje po Sljemenu snimljen u jednom kadru i edit u 10 min. 3000 pogleda i Youtube ga prikazuje stalno....snimim neki travel di se najebem ko majka... 300 pogleda jedva i ekipa mi javi da uopce nisu vidjeli da im youtube izbaci notifcation.

Ekipa iz engleske snimi jedan od boljih moto youtube videa koji izgleda kao film ( trebalo im je jedno 5 mjeseci da ga snime i montiraju ) i onda video ima cca jedva 15 000 pogleda i youtube ga ne prikazuje nigdje. S druge strane, zenska se fotka ispred motora....video dugacak 30 min i snimljen u 3 kadra sa gopro di se ona vozi bez ikakvog sadrzaja....lazno postavi motor dole kao da je pala.... 300 000 pogleda, idu sponzorstva...... komentari ispod...."ovo je nesto najbolje" , " kako si samo snimila tako dobro nesto"....

Ali to je danas norma za sve...
Odrastanje u virtualnom svijetu...😄 Guraj dalje po svom.
 
  • Like
Reactions: Octane and Yield
Zato sto vecinu ne zanima nista kvalitetno, nego gluposti i cice i guzice, a sta gledas, to ti i YouTube stalno i gura. Tako da 99% gledatelja gleda samo to, i to i dobija kao preporuku. Totalno krivo i trebalo bi taj algoritam zakonski zabraniti, ali nista od toga dokle god je najvazniji parametar, broj pregleda. Onda se cudimo da nam je cijela generacija debilna. A biti ce samo jos gore. A s druge strane, na tih, sto ti kazes 300 ljudi sto je vidjelo tvoj video, ima jos barem 3x toliko ljudi koji su vidjeli video, ali nisu lajkali. Gledam po sebi. Nije da necu, nego jbga, zaboravim. Uz svo podsjecanje i sve. Prvo necu da kliknem odmah na pocetku, dok ne pogledam video i vidim da li je dobar, a poslije zaboravim. Treba taj podsjetnik staviti pri kraju, nakon nekog zanimljivog djela, a ne odmah na pocetku, nakon 3,5s videa. Valjda. U normalnim svijetu, onih 300 sto je pogledalo video, bi ti trebali biti vazniji od onih milijun sto nisu, jer ces od njih imati vecu korist u smislu da ce ti zapratiti kanal i kasnije gledati i dalje tvoja videa, i bez preporuke YouTuba, i vjerojatno preporuciti kanal istomisljenicima, ali u nasem svijetu ti najvecu korist imas od broja pregleda. Nazalost. Dok se nesto ne promjeni, tako je kako je. Jbga. A ako ti to sta znaci, radovi su ti jebeni. I zapratio sam te i dao sam ti lajk, sjetio sam se :)
Prvo...hvala puno svima na podrsci i komentarima ( da ne zaboravim :))

Sve si dobro napisao i sve je to istina. Ja bi jos nadodao da jako puno ljudi niti ne zna/ nema vremena da kreiraju sami Home page ili feed. Da sami odrede sto da Youtube predlaze, jer ovako on gura slicne stvari koje gledas.....dosta je da pogledas neku glupost da ti zaspama cijeli home page sa slicnim sadrzajem.

Vecina ljudi niti ne zna da mozes iskljucit ono sto te ne zanima ( tri tockice kraj videa i stavis da ti ne pokazuje kanal vise ) i da mogu vidjet notifikacije dole u ljevom kutu kad neki kanal koji pratis izbaci novi video. Youtube je biznis koji gleda samo zaradu i klikove, kvaliteta im naravno nije bitna. Zbog toga je 90% toga smece , fake i click bait.

Meni je bio cilj da probam napravit neki bolji sadrzaj i da onda mogu privuc neke ljude, sponzore i odradit neke poslove za foto i video usput jer time se bavim.

Cilj mi je jos uvijek organiziran neku turu od 4-5 dana di bi se vozilo po nekim lokacijama koje nisu poznate, pa neka radionica ( koga zanima ), pa neko predavanje od strane pro vozaca ( za off road ili cestovnu voznju) i jedan dan gdje bi firme za moto opremu izlozile opremu da svi mogu probati i da ljudi dobiju veliki popust. Ima vec zainteresiranih nekih stranih firmi ali im je svima uvjet odredeni broj subscribera na Youtube i instagramu.
 
ideja je odlicna
jesi bar blizu trazenog broja subscribera?

al ova tvoj filozofija mi se cini ko da neko danas ide raditi vesmasinu koja ce opet trajati 15 godina, a ne riknuti sa zadnjim danom garancije.... jako pohvalno al jbg, kvaliteta vise nije na cijeni - na zalost

i kako je neko rekao , i zato nam idu generacije di idu jer je puno ''vrijednije'' kak neki cajkas lupa ekipu slapom po celu nego tvoj video sa Visa (koji je top i meni osobno jedan od najbojih tvojih uradaka (ovaj zadnji mi je jos na cekanju))
 
  • Like
Reactions: Yield
išlo je prema tome dok je triput lipia reklame tu na forumu....
međutim, zaboravio je koji je bio treći topik pa sada objavljuje samo na dva....
to je rezultiralo propalom masti....
Ne moras se osjecat ugrozenim....statisticki da nas 40 tu lipi 60 poruka dnevno, svi zajedno nebi dosli ni blizu tvojem broju postova.... a to je samo na ovom forumu :mrgreen::mrgreen:, prica se da su ti na drugim forumima skidali s brojaca poruka jer su dosli do 9 999.

Kad dodes i tu do 9 999 za koji mjesec, ja cu osobno donirat tih 4E koje sam zaradio na Youtube kanalu za tvoj GoFundMe fundraising da ti se kupi konacno ta lutka na napuhavanje, tako da si barem 1 minut dnevno krace na forumima. Bi i sad, ali moram ispunit treshold da mogu tih 10E izvuc...jer nisu svi Domagoj Piskur 😭
 
Last edited:
Ne moras se osjecat ugrozenim....statisticki da nas 40 tu lipi 60 poruka dnevno, svi zajedno nebi dosli ni blizu tvojem broju postova.... a to je samo na ovom forumu :mrgreen::mrgreen:, prica se da su ti na drugim forumima skidali s brojaca poruka jer su dosli do 9 999.

Kad dodes i tu do 9 999 za koji mjesec, ja cu osobno donirat tih 4E koje sam zaradio na Youtube kanalu za tvoj GoFundMe fundraising da ti se kupi konacno ta lutka na napuhvalnje. Bi i sad, ali moram ispunit treshold da mogu tih 10E izvuc...jer nisu svi Domagoj Piskur 😭
kad snimiš novi video i staviš samo jedan link.... dajem časnu pionirsku da ću napokon kliknut.....
pa neka pare krenu....
 
Ne moras se osjecat ugrozenim....statisticki da nas 40 tu lipi 60 poruka dnevno, svi zajedno nebi dosli ni blizu tvojem broju postova.... a to je samo na ovom forumu :mrgreen::mrgreen:, prica se da su ti na drugim forumima skidali s brojaca poruka jer su dosli do 9 999.

Kad dodes i tu do 9 999 za koji mjesec, ja cu osobno donirat tih 4E koje sam zaradio na Youtube kanalu za tvoj GoFundMe fundraising da ti se kupi konacno ta lutka na napuhavanje, tako da si barem 1 minut dnevno krace na forumima. Bi i sad, ali moram ispunit treshold da mogu tih 10E izvuc...jer nisu svi Domagoj Piskur 😭
To se ti samo hvalis da si na Yubitu zaradio 4 Eur. 100% :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Yield
kad snimiš novi video i staviš samo jedan link.... dajem časnu pionirsku da ću napokon kliknut.....
pa neka pare krenu....
A u kur*c...ponovo si srusio najbrze vrijeme za replay 😮😮😮
Ovo je u rangu moderatora koji ceka S. da objavi fotku u grupi.
Nego daj ti nama brzinski taj link za GoFoundme lutku na napuhavanje da to rijesimo...jer inace neces nikad docekat da meni pare na Youtube krenu.
 
ideja je odlicna
jesi bar blizu trazenog broja subscribera?

al ova tvoj filozofija mi se cini ko da neko danas ide raditi vesmasinu koja ce opet trajati 15 godina, a ne riknuti sa zadnjim danom garancije.... jako pohvalno al jbg, kvaliteta vise nije na cijeni - na zalost

i kako je neko rekao , i zato nam idu generacije di idu jer je puno ''vrijednije'' kak neki cajkas lupa ekipu slapom po celu nego tvoj video sa Visa (koji je top i meni osobno jedan od najbojih tvojih uradaka (ovaj zadnji mi je jos na cekanju))
Fala!

Ovisi kako koja firma ili brand. Vecini je 10 000 minimum, sto znaci da bi statisticki do 2073 mogao skupit tolko ljudi...naravno to ukljucuje i lesijev subscribe!
 
mozemo se mi ovdje zajebavat al covjek fakat radi dobar posao po pitanju videa.
da imam vremena i znanja i ja bih tako... vremana bi se jos i naslo al ovo drugo me jebe :mrgreen:

samo ne kuzim zasto si ne mozemo biti podrska neg si moramo kajle bacati, sto god da bilo posrijedi
kaj je sljedece, busenje guma na željavi il ispred onog birca u karlobagu :ROFLMAO: