Zimske rukavice

AnteK said:
A koji su domaći proizvođači moto opreme?  :mrgreen:

jota said:
Kao i domaći proizvođači motora , nema ih .

Nemate vi pojma. Ja odavde treba da vas ispravljam  :mrgreen:

http://www.guardian-solo.com/

Ali nisam na to mislio. Mislio sam da kupujete u domaćim radnjama. Jer ako je ista cena (uračunajte i trošak za put ako niste drugim poslom u inostranstvu), zar nije lepše da pare ostanu kod vas? Ako ne gazdi radnje (a i taj će te pare potrošiti na nešto u Hrvatskoj - možda vam se i vrate?  :wink: ), ostaće nešto radniku koji vas uslužuje.
Umesto strancima koji ko zna da li će i kada će da dođu u Hrvatsku da punite džepove.  (y)
 
markone said:
Nemate vi pojma. Ja odavde treba da vas ispravljam  :mrgreen:

http://www.guardian-solo.com/

Ali nisam na to mislio. Mislio sam da kupujete u domaćim radnjama. Jer ako je ista cena (uračunajte i trošak za put ako niste drugim poslom u inostranstvu), zar nije lepše da pare ostanu kod vas? Ako ne gazdi radnje (a i taj će te pare potrošiti na nešto u Hrvatskoj - možda vam se i vrate?  :wink: ), ostaće nešto radniku koji vas uslužuje.
Umesto strancima koji ko zna da li će i kada će da dođu u Hrvatsku da punite džepove.  (y)

kupio i jako zadovoljan  (y)
 
markone said:
Nemate vi pojma. Ja odavde treba da vas ispravljam  :mrgreen:

http://www.guardian-solo.com/

Ali nisam na to mislio. Mislio sam da kupujete u domaćim radnjama. Jer ako je ista cena (uračunajte i trošak za put ako niste drugim poslom u inostranstvu), zar nije lepše da pare ostanu kod vas? Ako ne gazdi radnje (a i taj će te pare potrošiti na nešto u Hrvatskoj - možda vam se i vrate?  :wink: ), ostaće nešto radniku koji vas uslužuje.
Umesto strancima koji ko zna da li će i kada će da dođu u Hrvatsku da punite džepove.  (y)

Ali cijena nije ista.
U Louisu na popustu su grijane ručke po 25 eura (netko napisao 60 kod nas). Već je ta razlika dovoljna za benzu, a kupit će se još stvari u trećinu cijene.
Svaka čast domaćim trgovcima, ali više volim svoje pare nego njih  :wink:
Ako kupujem kvalitetnu opremu i cijena je u drugom planu, kupim kod nas.

Od zimskih rukavica mi je najbolja kombinacija goretex rukavice + podrukavice + štitnici za ruke na motoru, ali ni to na 0 ne drži duže od 20 km.
 
Kakva su iskustva s grijanim ručkama,jer ručka grije dlan a vanjski dio šake je više na udaru vjetra i hladnoće?
 
Zog said:
Kakva su iskustva s grijanim ručkama,jer ručka grije dlan a vanjski dio šake je više na udaru vjetra i hladnoće?

Jebote jel ti uopće čitaš što ljudi pišu ovde?
 
Zog said:
Kakva su iskustva s grijanim ručkama,jer ručka grije dlan a vanjski dio šake je više na udaru vjetra i hladnoće?

Ovisi o brzini, vjerojatno na temp ispod 0 nećeš juriti duže vrijeme preko 100  :wink:

Grijane ručke su položile test do -20, ali na nižim brzinama (ATV). Prsti se ohlade, ali ih ne treba rezati  :mrgreen:
 
neopren navlake. kupio sam ovo proljeće u grazu u hein-gericke neoprenske navlake cca 300kn:
http://cgi.ebay.co.uk/HEIN-GERICKE-NEOPRENE-THERMAL-MOTORCYCLE-OVER-GLOVES-_W0QQitemZ110454274363QQcmdZViewItemQQimsxq20091110?IMSfp=TL091110186001r12628
nažalost u njihovom online katalogu više nema u ponudi.
vožnja oko nule s podrukavicama, rukavicama i ovim navlakama je ok do pola sata u komadu otvorene ceste, sve više je smrzavanje.
još bolja stvar je kompletna ručka s neoprenom koje su dosta česte u italiji na skuterima.
alternativa skijaške rukavice samo što je teže upravljanje i stiskanje ručica.
koža i sve rukavice kroz koje možeš puhnuti kada ih prisloniš na usta su neiskoristive.
mislim da ću si za slijedeću hladnu sezonu nabaviti navlake s ručkom kao na skuterima pa mijenjati. kao na autu zimske i ljetne gume :)
pozdraf, kruno

 
Prošle zime dok sam bio u Belgiji sam masovno viđao ovo na motorima: http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=Handlebar+Muffs&_sacat=See-All-Categories

Ne znam kako bih to nazvao kod nas...
 
Medo said:
Prošle zime dok sam bio u Belgiji sam masovno viđao ovo na motorima: http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=Handlebar+Muffs&_sacat=See-All-Categories

Ne znam kako bih to nazvao kod nas...

Muf. Tako se bez zajebancije zove i kod nas. Malo je  :mrgreen: ali je tako.
 
Imam još nekoliko pari rukavica sa Hipora umetkom koje se deklariraju kao nepromočive, ali obzirom da su kao i sve rukavice rađene od unutrašnjosti - Hipora ( najlonski umetak ) te vanjskog dijela imaju i funkciju grijanja ruku zbog troslojne izvedbe, naravno da nisu za Antartik ali za vožnju do -5 stupnjeva su ok.

Cijena prava sitnica 200 kn
 
Shtica said:
Imam još nekoliko pari rukavica sa Hipora umetkom koje se deklariraju kao nepromočive, ali obzirom da su kao i sve rukavice rađene od unutrašnjosti - Hipora ( najlonski umetak ) te vanjskog dijela imaju i funkciju grijanja ruku zbog troslojne izvedbe, naravno da nisu za Antartik ali za vožnju do -5 stupnjeva su ok.

Cijena prava sitnica 200 kn

A gdje ih se može kupiti?
 
Ja sam pred 2 godine uzeo u nekoj željezari rukavice za varenje, brušena koža, debelo podstavljene, dodu mi do pola podlaktice, izgledaju ogromno i smješne su za popizdit al su bile 90 i nešto kn i ruke se ne smrzavaju ni na -7. Dosta su nezgrapne ( nisu baš za stuntanje  :wink:) ali da se normalno vozit kad se navikneš. (y)
 
Shtica said:
Imam još nekoliko pari rukavica sa Hipora umetkom koje se deklariraju kao nepromočive, ali obzirom da su kao i sve rukavice rađene od unutrašnjosti - Hipora ( najlonski umetak ) te vanjskog dijela imaju i funkciju grijanja ruku zbog troslojne izvedbe, naravno da nisu za Antartik ali za vožnju do -5 stupnjeva su ok.

Cijena prava sitnica 200 kn

Koja je veličina tih rukavica i gdje se mogu probat/kupit?
 
Shtica said:
Imam još nekoliko pari rukavica sa Hipora umetkom koje se deklariraju kao nepromočive, ali obzirom da su kao i sve rukavice rađene od unutrašnjosti - Hipora ( najlonski umetak ) te vanjskog dijela imaju i funkciju grijanja ruku zbog troslojne izvedbe, naravno da nisu za Antartik ali za vožnju do -5 stupnjeva su ok.

Cijena prava sitnica 200 kn
i ja sam zainteresiran za takve rukavice...
 
Sayock said:
Koja je veličina tih rukavica i gdje se mogu probat/kupit?

Isto pitanjce :misli:
 
...zlatko i ja imamo ixs-ove  polaris....

X-GTX Clinch POLARIS 2
Artikel Nr.:  Z6504
Material    INFO
Handschuh aus Dobby Nylon/Goatskin-Leder Mix
· GORE-TEX® Insert
· Thermolite® Isolation
· Innenhand und Handrücken aus Rindsnappaleder
· Knöchelpolster
· Spann, Finger und Handballen lederverstärkt
· schoeller® keprotec® Besatz am kleinen Finger
· Verstellbarer Stulpen
· 3M LUMIDEX® Reflektor

Grössen:
XS - 3XL
 
prošle godine sam uzeo u Louisu Held Winter rukavice za samo 20€:



prilično sam zadovoljan s obzirom da su bile na popustu, isprobao sam ih do par stupnjeva ispod nule i do 80tak kmh (skuter). kao što su već drugi rekli, bez grijanih ručki+štitnika za vjetar teško da se može voziti cijele godine po svim uvjetima, prije ili kasnije, postane u svim zimskim rukavicama hladno  :misli:
i naravno, ako se bilo koje rukavice (gornji sloj tekstila) smoče ( bez obzira što su vodonepropusne) zaboravi na vožnju, voda puno brže odvodi toplinu sa rukavica i smrznu se prsti (isprobao na kiši pri par stupnjeva iznad nule)


edit: evo i opisa
    * Oberhand aus abriebfestem Textilmaterial (100% Polyamid)
    * Unterhand aus softem Rindleder
    * Innenfutter (100% Polyester)
    * atmungsaktiv, wind- und wasserdicht durch Hipora® Membran
    * 3M Thinsulate® Wärmefutter (65% Polyolefin, 35% Polyester)
    * 3M ScotchliteTM Reflexmaterial an den Fingern
    * Lederstretcheinsätze an den Fingern
    * lederüberzogene Knöchelpolster
    * Klettriegel zur Weitenverstellung an Handgelenk und Stulpe
 
Ja sam si ove Dainese uzeo, nisam htio kozne pa nisam bas imao puno izbora. 800kn su me izasle, po suhom na +5 su bile super, na hladnijem i kisi se nisam vozio al sumnjam da bi vise bile dovoljne u takvim uvijetima.

Dainese_Sproggtx.jpg