Zimske rukavice

BM0021 said:
Ja sam si ove Dainese uzeo, nisam htio kozne pa nisam bas imao puno izbora. 800kn su me izasle, po suhom na +5 su bile super, na hladnijem i kisi se nisam vozio al sumnjam da bi vise bile dovoljne u takvim uvijetima.

Dainese_Sproggtx.jpg
potpisujem sve gore napisano samo sam ih platio dosta manje  (y)
samo za ispod 5 nisu  :wink:  a takve mi bi baš trebale  :wink:  (y)
a na kiši su više nego dobre vozio sam ih par puta po ekstemnom pljusku  (y)


 
evo upravo se vratio sa testiranja.. :mrgreen:

dakle, u 4 popodne relacija Matulji-Rupa..
temperatura - vrlo hladno (mjereno u normalnoj robi prije polaska) :mrgreen:
frizura je postojana.... :LOL:

imam navlačne rukavice Mammut Verbier.. inače namjenjene alpinizmu, koristim ih za skijanje, ali samo kad je full hladno, jer mi se inače znoje ruke... sastoje se od dvije rukavice - vanjska gore-tex rukavica (još je zovu i navlačna jer može preko neke manje), i nutarnja wind stopper rukavica (zadužena i za toplinu).... za komplet (u kompletu su obje) pred 4 godine dao 90 eura... u tom rangu su i slične rukavice drugih proizvođača... protektori 0 bodova.... neke skuplje imaju nešto kevlara, ali to su ipak rukavice za druge aktivnosti.... želio sam probat da vidim da li se daju koristiti za motor....

prvi nedostatak je što zbog duplih rukavica, nemate dovoljan osjećaj.... onda zbog istog imate osjećaj da su ručke deblje... zbog svoje konstrukcije ne daju da se prsti skroz isprave, što prilično zamara prilikom "stani-kreni" (također isprobano u mini koloni)...tome se može doskočit većim brojem, ali onda je feeling još lošiji....

plus - štu su ruke ostale tople, da sam vozio dulje možda bi se ponovo počele kuhat... tome se doskoči otpuštanjem lastike na kraju rukavice, pa može bit malo zraka...
vjetar i propuh - 0 bodova...

probao sam vozit i samo sa donjom rukavicom (wind stopper) - ni one ne propuhuju prste (vozio 140), ali su znatno kraće od navlačnih, i tanje, tako da prilično struji zraki u jaknu, a zbog male debljine strujanje ne dozvoljava da se ruka ugrije.... ali ipak mislim da bi za đir do kafića i sve do 20 km bile dovoljne...i da, samo s ovima je osjećaj puno bolji i prsti se ispruže normalno....

dužana im je kao u i kod navlačnih rukavica za kišu, dakle skoro do kraja patenta na rukavu

u svakom slučaju, ako mislite na Elefanttreffen, s ovakvim tipom rukavica vam se prsti sigurno neće smrznut... bar meni ne bi.. :mrgreen:
 
Tomos said:
Ja sam pred 2 godine uzeo u nekoj željezari rukavice za varenje, brušena koža, debelo podstavljene, dodu mi do pola podlaktice, izgledaju ogromno i smješne su za popizdit al su bile 90 i nešto kn i ruke se ne smrzavaju ni na -7. Dosta su nezgrapne ( nisu baš za stuntanje  :wink:) ali da se normalno vozit kad se navikneš. (y)

je takve ima i Grunf iz MK TNT... :shock:
 
Kad sam se vraćao iz Verone svratio sam u Sistianu i tamo u dućanu rukavice koje imaju neki grijač u sebi , da vidiš kako su samo lagane za nosit uz to su vodonepropusne ,a griju za poludit.Cijena je oko 120 eura ne znam točno ime proizvođača(znači nije iz dolje navedenog linka) ,ali evo jedan link čisto da se vidi kako izgledaju otprilike...
http://www.gerbing.com/Products/Gloves/hybridGlove.html
 
Kupio sam nedavno ixs polaris II i mogu reci da sam ocekivao vise.... mozda sam lud ili kaj vec, ali sam mislio da cu se moci voziti sa njima na -10 ak ne i hladnije.... a ono meni vec na -5 pocne bit hladno za prste
 
Fran Zgb said:
... a ono meni vec na -5 pocne bit hladno za prste

-5 je vrlo, vrlo hladno ako pricamo o zastiti ruku od hladnoce pri kretanju brzinama koje su brze od trcanja. Tako je bilo i sa zastitom tijela (jaknom) u mom slucaju kad sam poceo vozit - ni u ludilu nebi rekao da bi mi moglo biti hladno na 20C, ali moguce je, itekako. Btw, spadam u "hladnije" ljude - u stanu mi je najugodnije na 20-21C. Sve preko sam u kratkim rukavima
 
a eto neznam, mene je frend nagovorio da ih uzmem, on se voza i na -10 i tako i veli da mu nije hladno :D
mislim nisu sad rukavice lose, definitivno su toplije od dosadasnjih koje sam imao
 
Mislim da samo rukavice (bez električnih grijača) kao zaštita od zime (ispod 0) za duže relacije nisu dovoljne,niti moje Uvexove niti bilo koje druge.Znači najbolje kombinirat sa grijačima za ruke,štitnike za ruke,podrukavice,razne navlake za ručke volana i što već sve ne postoji (y)
 
U svakim rukavicama na minus temperaturama je hladno za voziti, ja si još stavim kišne preko normalnih rukavica i onda je ok. Mada več duže vrijme planiram kupiti rukavice sa elektičnim grijačima. U Luisu ih nema ali zato na ebayu se ih može kupiti.