Zongsheng zs200gy-2 -ili kako je se ružno pače pretvorilo u labuda:)

Roadruner

New member
Znači baza nam je bio Zongshengov zs200gy-2 model koji se može naći za ispod 10000kn polovni.....
Karakteristike su mu :
-200cm 4t motorić sa izdržljivom zračno hlađenom hondinom mašinom preuzetom od xl 200 iz kasnih
80-ih sa naravno promijenjenom elektronikom,karburatorom itd što su KINEZI izkemijali pa sad motor povuče do 120kmh i koji stvarno troši 3-4L NA 100km!!!
Završna obrada naravno na KINESKOJ razini bez zavaravanja:)
uglavnom to u orginalu izgleda ovako i po svim karakteristikama prosječni motorić za kojim bi se rijetko tko okrenio:



 
Ali kad promijenimo masku,auspuh,stop svjetlo,volan,zmigavce,obojamo kod mog majstora.....
Dobijamo ovo:
 
I sad je to stvarno MOTOR u pravom smislu riječi,imamo solidnu mašinu,ne troši puno,atraktivan je....
Mislim za te pare koliko bi uložili u motor nebi baš mogli kupit ni malo veći novi skuter....
Ali za napravit ovako nešto treba imat dobrog majstora koji ima živaca za to,zato ako je netko zainteresiran za ovakvu preradu
ili nekog drugog motora neka mi pošalje na PM poruku pa mu pošaljem broj čovjeka koji je meni ovo napravio pa se može sa njim dogovorit za ovakvu preradu ili bilo kojeg drugog motora.
 
Roadruner said:
I sad je to stvarno MOTOR u pravom smislu riječi,imamo solidnu mašinu,ne troši puno,atraktivan je....
Mislim za te pare koliko bi uložili u motor nebi baš mogli kupit ni malo veći novi skuter....
Ali za napravit ovako nešto treba imat dobrog majstora koji ima živaca za to,zato ako je netko zainteresiran za ovakvu preradu
ili nekog drugog motora neka mi pošalje na PM poruku pa mu pošaljem broj čovjeka koji je meni ovo napravio pa se može sa njim dogovorit za ovakvu preradu ili bilo kojeg drugog motora.


Moram ti rec da  na tim pouzdanim masina zna klipnjaca izac vanka kroz blok i puknut osovina od getribe popola inace je ok  :mrgreen:
 
Zivlja boja i odmah druga prica, a i maskica je bolja (y)
Zanima mi kompica tak nekaj (iako sam ja protiv) pa cire koliko para ti je izasla cijela igra (motor + sve kaj si nabrojao)?
 
ne izgleda loše samo mogli ste i te retrovizore promijeniti (y)
 
Uz malo truda solidno izgleda samo da to uredivanje ne kosta previse jer jos uvijek neznamo koliko te izaslo na kraju.
 
Evo vidim da većinom na forumu su ljudi jako cinični prema svačemu i svakome. Zar je bitno imati motorčinu od tko zna koliko tisuća kuna i onda biti frajer. Naravno da bi svatko želio motor iz snova i da bude novi, ali to je različito mogućnostima. Što se tiče prerađenog lijepo izgleda, samo da su još retrovizori zamjenjeni.
 
plavi15 said:
Evo vidim da većinom na forumu su ljudi jako cinični prema svačemu i svakome. Zar je bitno imati motorčinu od tko zna koliko tisuća kuna i onda biti frajer. Naravno da bi svatko želio motor iz snova i da bude novi, ali to je različito mogućnostima. Što se tiče prerađenog lijepo izgleda, samo da su još retrovizori zamjenjeni.

Word! (y)

Kaj se tiće retrovizora...baci oko na louis ima ti lijepih stvari za tu vrstu motora :wink:
Od koga je volan?
 
plavi15 said:
Evo vidim da većinom na forumu su ljudi jako cinični prema svačemu i svakome. Zar je bitno imati motorčinu od tko zna koliko tisuća kuna i onda biti frajer. Naravno da bi svatko želio motor iz snova i da bude novi, ali to je različito mogućnostima. Što se tiče prerađenog lijepo izgleda, samo da su još retrovizori zamjenjeni.

Da vidim da jesu al nekuzim zasto :misli:
Ja sam samo htio da pokažem ljudima kako neki početnici ili klinci koji bi htjeli imat motor a nemaju puno para mogu nesto napravit i bit sretni jer znam kako je meni bilo tada kad nisam ima nesto love ovo bi mi bio san snova.....
Naravno da ovo nije moj jedini motor al to nije ni bitno, u biti ovo smo ga slagali za mog prijatelja  niti mi se da ulazit u neke prepirke o kvaliteti Zongija ali cu vam reci da me nikad nije bilo ga sram vozit a pogotovo ne sad kad stvarno privlaci poglede.

Samo dijelovi novi  bez bojanja i rada jer smo to radili frendu mislim oko 1500kn al ima tu posla i za upasat sve to da dobro izgleda i stvarno mi je ovaj sta ga je radio ima strpljenja....

Ovakav motor se moze naci za 8000 kn mislim polovni i mislim da je lutrija neki su izvrsni neki katastrofa tako ljudi pricaju ovaj od frenda mi je prosa stvarno puno km bez kvara

PS: Da znam za retrovizore ali jednostavno nisam moga naci neke koji pasu pa ako netko zna gdje slusam....
 
Jako lijepo nema sta!!!  :D  Svidja mi se farba koju si odabral. Bome, nebi nikad dal da je to sad onaj prvi motor sa slike koji!!  :D

Lijepo, lijepo... Samo sad dalje... Rezervoar, kocnice, itd, itd...  (y)
 
Super motor, dolazim u napast da zamjenim svog baotijana za takvog...  (y)

... inače i sa baotianom sam presretan s njim napravim više km godišnje neg sa ostala 3 motora... fino laganini i ekonomično i vidiš 1000 detalja uz cestu koje nikad ne primjetiš kad projuriš 200... :LOL:

 
ljiepo to izgleda , imate smisla dečki samo napred, nekome je prerada a nekome nije to je najmanje bitno postigli ste svoj cilj , ne zamarajte se kritikama to vam uvijek mora biti tako , sve što radite radite to zbog sebe i svojeg ukusa. Puno uspjeha u daljnjem radu
 
Svaka cast,na kraju isprade jedan atrakivan motoric,za neku manju lovu,razlika velika(u odnosu na serialu)
 
plavi15 said:
Evo vidim da većinom na forumu su ljudi jako cinični prema svačemu i svakome. Zar je bitno imati motorčinu od tko zna koliko tisuća kuna i onda biti frajer. Naravno da bi svatko želio motor iz snova i da bude novi, ali to je različito mogućnostima. Što se tiče prerađenog lijepo izgleda, samo da su još retrovizori zamjenjeni.

pa naravno,to još neznaš....... :LOL:


OK izgleda,boje ko da su preuzete sa yamahe XT 125.......nekako mi na prvi pogled bacilo na nju,nisam abš gledao detalje......al bolje nego original.......to je što se izgleda tiče,al mašina je druga stvar.......a i auspuh je drugi,koliko on košta?????
 
zeto said:
pa naravno,to još neznaš....... :LOL:


OK izgleda,boje ko da su preuzete sa yamahe XT 125.......nekako mi na prvi pogled bacilo na nju,nisam abš gledao detalje......al bolje nego original.......to je što se izgleda tiče,al mašina je druga stvar.......a i auspuh je drugi,koliko on košta?????
Auspuh od gilere VXR 200 4t shakal,polovni je nasa sam ga za 400kn to je bas radjeno za masinu od 200cm.....

Hvala svima na dobrim komentarima nemam ja nista ni protiv kritika dapace ali da budu argumentirane tipa ne svidja mi se zbog toga i toga,a ne podrugljive  (y)
 
Jesi siguran da je hondina mašina?
Da nije ipak mašina samo rađena po hondinoj licenci. :wink:
Velika je razlika.
 
Pa,da i je rađena po Hondinoj licenci samim time je i dobra;jer ako su ju po tome radili valjda su bili prelijeni izmišljat toplu vodu pa su je kompletnu kopirali,a o kvaliteti materijala ne bih govorio...tek napomenuo da je Kina ogroman svjetski rudnik titana i čelika(mislim na gotove materijale)koje distributira po cijelome svijetu,pa tako i ostalim moto industrijama :wink:
 
error said:
Pa,da i je rađena po Hondinoj licenci samim time je i dobra;jer ako su ju po tome radili valjda su bili prelijeni izmišljat toplu vodu pa su je kompletnu kopirali,a o kvaliteti materijala ne bih govorio...tek napomenuo da je Kina ogroman svjetski rudnik titana i čelika(mislim na gotove materijale)koje distributira po cijelome svijetu,pa tako i ostalim moto industrijama :wink:

ok,al opet je velika razlika jeli hondina ili je rađena po hondinoj licenci  :wink: