zrak ili voda

sto mislite koja je mashina dugotrajnija?

  • zrakom hladjena

    Votes: 19 42.2%
  • vodom hladjena

    Votes: 26 57.8%

  • Total voters
    45

truba

New member
bok

pod istim rezimom rada koja od te dvije masine ce duze trajat, prvenstveno mislim na touring voznju.

da li je to gsx 1400 ili xjr 1300

planiram kupovat novo pa ako moze htio bih procitati vasa misljenja odnosno iskustva?

truba
 
Ona koja se ne ganja dok je hladna  :mrgreen:
 
Znamo da je vodeno hladjenje bolje

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,33459.25.html

ali nije bas jednostavno odgovoriti koj je bolji izmedju ta dva.
Meni se pak cini da obadva motora imaju jednako hladjenje, a to je zracno uljna kombinacija  :misli: Koja se kod Suzukija pokazala odlicnom.
Ako se patis izmedju ta dva, ja bi ipak pitao vlasnike istih, nasao njihove forume i objektivno donio odluku koji je bolji. A sa druge strane gotovo svi danasnji motori su super i kupi si onaj koji ti je ljepsi ili cijenovno prihvatljiviji.
 
Kupi Fazera 1000, ovi se pregrijavaju kad se voziš h koloni (mislim na nekom moto susretu) :misli:
 
kupi xjra jedinog potpunog klasičara  (y)

prekrasan blok, fergazer, klasika živa. Trajnost - pitaj Grigića, on ih ima svakodnevno pod rukama. To je mašina koja se vozi i vozi i vozi i traje... Moj ima 15000km u dvije sezone... Samo sam gume promijenio, nemaš kaj na njemu raditi.

Al kao što rekoh stotinjak puta - ja nisam objektivan...  :mrgreen:
nikad nisam razmišljao o drugom motoru osim XJRu...  8)

XJR je trenutno na akciji - umjesto 75'000 kn 68'000kn
 
Cigel said:
Kupi Fazera 1000, ovi se pregrijavaju kad se voziš h koloni (mislim na nekom moto susretu) :misli:

ko se pregrijava? možda netko sa 125kubika... ove mrcine klepeću lijepo niskoturažno bez problema. Uvijek se smijem onima kaj moraju stalno turirati u tom stani kreni ritmu. Moj je ko dizlaš, samo puštam kuplung bez gasa i on samo mirno prede i krstari...  :LOL:

jedino kaj mi se grije su noge ak se vozim u kratkim hlačama...  :wink:
 
Još od nikog nisam čuo da mu se zrakom hlađeni motor pregrijao,a dosta sam se raspitivao o tome jer sam i sam htio kupit motor sa takvom koncepcijom.Čak zračno hlađenje ima jednu prednost:nema se šta pokvarit. Da ne bi neko krivo shvatio nemem ništa ni protiv vode,vozim motor s vodenim hlađenjem.
 
meni su bili odgovorili da kupim oba,jer sam imao,ustvari još uvijek imam istu dilemu :? :misli:
 
xjr  (y)
 
glasam za zrakom hlađena jer nema dijelova koji se mogu pokvariti na način na koje se to može dogoditi vodenom hlađenju, a kvar rashladnog sistema može biti vrlo skup kvar - to nam je svima jasno. Mislim da se kod zračnjaka treba voditi računa - možda griješim - da se nakon velike force, još malo proveze da se malo rashladi, pa tek onda gašenje. Želja mi je imati zračno hlađen motor i kanarinca bi prodao samo da kupim ducati retro liniju - makar ne bio više međ najbržima na krrndiji... :mrgreen:
 
kako već dolje napisah a i drugi spomenuše, pitanjek oja je mašina bolja i dugotrajnije je dosta komplexno. recimo, susjed ima gsx1400 a već mu je nakon koje tisuće ošla druga brzina i ohlins zadnji ovjes. Dakle, sve je relativno. On je vjerojatno izuzetak, ali i to se događa.
 
miro said:
kako već dolje napisah a i drugi spomenuše, pitanjek oja je mašina bolja i dugotrajnije je dosta komplexno. recimo, susjed ima gsx1400 a već mu je nakon koje tisuće ošla druga brzina i ohlins zadnji ovjes. Dakle, sve je relativno. On je vjerojatno izuzetak, ali i to se događa.
yamaha je yamaha jel tak miro  :LOL: :LOL:
 
r1 vtc said:
yamaha je yamaha jel tak miro   :LOL: :LOL:
za njih znam da su nešto veći potrošaći ulja - to sam se osvjedočio svojim očima, no ne mogu to reći za najnoviju liniju. Yamaha , a što reći, vjerojatno zadovoljavajuće kvalitetna ali ne izaziva osjećaje u meni.  :? 8) :wink:
 
miro said:
za njih znam da su nešto veći potrošaći ulja - to sam se osvjedočio svojim očima, no ne mogu to reći za najnoviju liniju. Yamaha , a što reći, vjerojatno zadovoljavajuće kvalitetna ali ne izaziva osjećaje u meni.  :? 8) :wink:
yamaha svaka do 2002 trosi ulje tvornički a to piše i u knjižici od motora a iznad 2002 ne troši'neznam jel znaš basu on na svojoj r1 ima več preko 50000 tisuča i od mjenjanja do mijenjanja ni kapi ne potroši ,,,
 
r1 vtc said:
yamaha svaka do 2002 trosi ulje tvornički a to piše i u knjižici od motora a iznad 2002 ne troši'neznam jel znaš basu on na svojoj r1 ima več preko 50000 tisuča i od mjenjanja do mijenjanja ni kapi ne potroši ,,,
ne znam ga, bar ne po tom imenu, a da ne troši - vjerujem. Nijemi samo jasno zašto su prijašnji toliko trošili.
 
miro said:
ne znam ga, bar ne po tom imenu, a da ne troši - vjerujem. Nijemi samo jasno zašto su prijašnji toliko trošili.
e to neznam mozda su mislili na tvornice ulja pa da one ne propadnu su napravili to  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Kvaliteta današnjih materijala je na toj visini da ne možeš pogriješiti šta god izabereš što se tiće dugotrajnosti motora,više pazi na samo održavanje mašine i nemaš problema,znači kupuj koji ti se više sviđa.
Osobno više preferiram vodu ali nije pravilo,definitivno se manje griju u povorkama -odnosno možeš ih voziti polako i ne moraš imati azbestna koljena da bi preživio vožnju. :D

ps.tek sam nedavno otkrio ovaj forum i ovo mi je prvi post (imajte milosti).
 
miro said:
za njih znam da su nešto veći potrošaći ulja - to sam se osvjedočio svojim očima, no ne mogu to reći za najnoviju liniju. Yamaha , a što reći, vjerojatno zadovoljavajuće kvalitetna ali ne izaziva osjećaje u meni.  :? 8) :wink:

r1 vtc said:
yamaha svaka do 2002 trosi ulje tvornički a to piše i u knjižici od motora a iznad 2002 ne troši'neznam jel znaš basu on na svojoj r1 ima več preko 50000 tisuča i od mjenjanja do mijenjanja ni kapi ne potroši ,,,

Ja imao XJ 750 3 sezone i  između servisa ništa trebalo naliti ni kapi ulja (y)