zrak ili voda

sto mislite koja je mashina dugotrajnija?

  • zrakom hladjena

    Votes: 19 42.2%
  • vodom hladjena

    Votes: 26 57.8%

  • Total voters
    45
truba said:
pod istim rezimom rada koja od te dvije masine ce duze trajat, prvenstveno mislim na touring voznju.

da li je to gsx 1400 ili xjr 1300

Na to pitanje ti nitko ne može dati točan odgovor jer on nije ni bitan.
Birati između ta dva motora sa trajnošću kao faktorom odabira je bitno
samo ako voziš 50.000 km godišnje i ne misliš mijenjat motor do mirovine.
 
miro said:
kako već dolje napisah a i drugi spomenuše, pitanjek oja je mašina bolja i dugotrajnije je dosta komplexno. recimo, susjed ima gsx1400 a već mu je nakon koje tisuće ošla druga brzina i ohlins zadnji ovjes. Dakle, sve je relativno. On je vjerojatno izuzetak, ali i to se događa.
zar nije u konkretnom slučaju kriv isključivo vlasnik koji je to "sredio" zbog neiskustva vožnje i šaltanja na zadnjem kotaču ?  (y)
 
strasilo said:
zar nije u konkretnom slučaju kriv isključivo vlasnik koji je to "sredio" zbog neiskustva vožnje i šaltanja na zadnjem kotaču ?  (y)
da ga je propinjao - je, ali propinjali su i drugi druge motore pa se to nije dogodilo. Ipak mi govorimo o japasnkim motorima koji se ne mogu pokvariti ako se s njima malo zaigra.....KAO..... :palacdolje: :mrgreen:

GLe, ima ljudi koji bi i nakovanj pokodali. Cipra je za mjesec ili dva vožnje uspio razjebat gsxr-a 1100, dakle, kako se odnosiš prema motoru, tolko traje. VLastitim očima sam vidio tripla kako propinje 999 a ništa mu se nije pokvarilo.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
supermario said:
Kvaliteta današnjih materijala je na toj visini da ne možeš pogriješiti šta god izabereš što se tiće dugotrajnosti motora,više pazi na samo održavanje mašine i nemaš problema,znači kupuj koji ti se više sviđa.
Osobno više preferiram vodu ali nije pravilo,definitivno se manje griju u povorkama -odnosno možeš ih voziti polako i ne moraš imati azbestna koljena da bi preživio vožnju. :D

ps.tek sam nedavno otkrio ovaj forum i ovo mi je prvi post (imajte milosti).
jesi li ti dečko,curica ili transvestit ? :misli:
 
zvonko situm said:
jesi li ti dečko,curica ili transvestit ? :misli:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: to sam se i ja pito buduči da nepaše znak sa naćinom govora  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
AnteK said:
Na to pitanje ti nitko ne može dati točan odgovor jer on nije ni bitan.
Birati između ta dva motora sa trajnošću kao faktorom odabira je bitno
samo ako voziš 50.000 km godišnje i ne misliš mijenjat motor do mirovine.


tako je, onako pola vas kupi motor napravi 15t km pa ga proda jer mu dodije =p
 
ADAM said:
Ja imao XJ 750 3 sezone i  između servisa ništa trebalo naliti ni kapi ulja (y)
a neznam za to ali znam na primjer thunderace troši i znam da taj model 97 godina bolja nego 96 jer 96 ima slabo podmazivanje na ležajlu sto su na modelu 97 dodali rupicu više i znam da r1 nove do 2002 troše ulja sad sve zavisi kak se voziš ak se voziš penzijonerski toši malo možda i ništa a ak ga dereš skroz u crveno potrošit če   (y)
 
mani je r1 03 god sukala oko 3 do 4 deci na soma km a imala je 13 tkm kad sam ju kupio i 25 kad sam ju prodao,mislim da najmanje troši kad je ulje novo a čim se malo razbije onda nestaje polako.

koji god motor zračnjak ili vodenjak bitno je samo da ti se sviđa,zračnjaci malo manje troše goriva zbog veće radne temperature pa ako te zabrinjava autonomija ! (y)
 
matej said:
mani je r1 03 god sukala oko 3 do 4 deci na soma km a imala je 13 tkm kad sam ju kupio i 25 kad sam ju prodao,mislim da najmanje troši kad je ulje novo a čim se malo razbije onda nestaje polako.

Mnoge Yamahe su poprilično veliki žderači ulja  (y)
 
AnteK said:
Mnoge Yamahe su poprilično veliki žderači ulja  (y)
naravno ja joj to nisam zamjerio,imala je više dobrih strana tako da sam joj progledao kroz prs(cilindre)te.
 
matej said:
mani je r1 03 god sukala oko 3 do 4 deci na soma km a imala je 13 tkm kad sam ju kupio i 25 kad sam ju prodao,mislim da najmanje troši kad je ulje novo a čim se malo razbije onda nestaje polako.

koji god motor zračnjak ili vodenjak bitno je samo da ti se sviđa,zračnjaci malo manje troše goriva zbog veće radne temperature pa ako te zabrinjava autonomija ! (y)


Ali baš je za XJR to glavni nedostatak koji se navodi,da puno troši,jer ima fergiće,jedino ovaj model za 07' počinje sa elektronikom...
Mislim da bi Nike i Joke mogli nešto malo više napisati o tome,sada kada su otišli u Yamahu i  isprobaju novi model (y)
 
AnteK said:
Na to pitanje ti nitko ne može dati točan odgovor jer on nije ni bitan.
Birati između ta dva motora sa trajnošću kao faktorom odabira je bitno
samo ako voziš 50.000 km godišnje i ne misliš mijenjat motor do mirovine.

upravo tako, motor na dugo vijeme!

hvala vam svima na vasim odgovrima i sto ste sudjelovali u anketi, svakako ce imati utjecaja prilikom konacnog odabira novog motora!
hvala

truba

8)

p.s. pozdrav iz mexica i sretna Vam nova 2007-a godina
 
demza said:


:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
demza drz se krrndije i futraj se da ti odijelce nebude mlohavo
hladjenje necega uljem(pritom ne mislim na hladjenje mjenjaca nego na, ako se govori o motorima s unutrasnjim izgaranjem, hladjenje kosuljice i glave) valja samo ako ti je korozijska zastita oplahivanog dijela preskupa u izvedbi, inace je hladjenje uljem  :palacdolje:
 
jolly the roger said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
demza drz se krrndije i futraj se da ti odijelce nebude mlohavo
hladjenje necega uljem(pritom ne mislim na hladjenje mjenjaca nego na, ako se govori o motorima s unutrasnjim izgaranjem, hladjenje kosuljice i glave) valja samo ako ti je korozijska zastita oplahivanog dijela preskupa u izvedbi, inace je hladjenje uljem  :palacdolje:
Ti češ završit u ducatiju ili beneliju....a ako još koji put padneš na glavu morat češ se zaposlit u laverdi !!!  :misli:
 
zvonko situm said:
Ti češ završit u ducatiju ili beneliju....a ako još koji put padneš na glavu morat češ se zaposlit u laverdi !!!  :misli:
pa nabroji mi 10 motora koji imaju uljem hladjene kosuljice i glave

btw rijeci ti se pozlatile :mrgreen:
 
jolly the roger said:
pa nabroji mi 10 motora koji imaju uljem hladjene kosuljice i glave

btw rijeci ti se pozlatile :mrgreen:
ajde ti meni nabroj bar jedan motor koji se NE hladi zrakom...  (y)