žuljaju me čizme.....

puskacbr

Member
kao što i piše u naslovu imam problema sa žuljanjem čizama a one su sidi vertigo. kad sam ih uzimao mislio sam da trebaju biti uz nogu pa da se s vremenom malo rašire a i ispočetka me nisu toliko žuljale, bar se ne sječam a imam ih skoro 3g. ne žuljaju dok sam na motoru nego dok siđem pa dok hodam. sad se vratio sa grobnika pun žuljeva po nogama dok sam se šetao od tribine pa do brda i nazad...... e sad me zanima jel ima kakav sprej ili tak nekaj čim bi ih našpricao pa da se malo rašire, ili neka druga mogučnost?
 
puskacbr said:
kao što i piše u naslovu imam problema sa žuljanjem čizama a one su sidi vertigo. kad sam ih uzimao mislio sam da trebaju biti uz nogu pa da se s vremenom malo rašire a i ispočetka me nisu toliko žuljale, bar se ne sječam a imam ih skoro 3g. ne žuljaju dok sam na motoru nego dok siđem pa dok hodam. sad se vratio sa grobnika pun žuljeva po nogama dok sam se šetao od tribine pa do brda i nazad...... e sad me zanima jel ima kakav sprej ili tak nekaj čim bi ih našpricao pa da se malo rašire, ili neka druga mogučnost?
Sa sidijevim čizmama postoji problem a to je da su manji kalupi, i to za dobar jedan broj. Inače nosim br. 44 a sidijeve čizme su mi 46 i uopće nisu prevelike.
Bojim se da budu sprejevi slabo koristili jel je kalup premali, a sidi čizme nisu od kože nego umjetnog materijala Lorica koji se ne rasteže.
 
Imam iste cizme i isti problem ... malo mi pomogne kad ih nosim na ful tanku carapu :misli: u principu sam skuzil da mi je najbolje cizme skinut kad nisam na motoru i tak rjesit problem - bar sad po ljeti nije problem hodat bosonog :mrgreen: ... znam da za kozne cipele postoji neki sprej kaj nasprejas iznutra pa ti se rasire kolko treba al to nisam probo na svojim cizmama :?
 
treba uvik kupit čizme za 1 broj veće, a ne na knap! :wink:a za malo ih raširit probaj ih natopit u toplu vodu i onako mokre ih obući i nosit određeno vrime, pa kad se malo osuše pošpricaj ih s WD40. javi rezultat! :wink: ja imam vertigo već 4 god. i nisu makle i toliko su udobne da mogu trčati s njima. :D 8)
 
Slično i kod mene, s tim da žulja samo jedna i to na dva određena mjesta. Istina, nisam ih nosio već nekoliko godina ali mislim da nema previše pomoći od tih krema jer se na mjestima gdje žuljaju obično nalaze protektori. Drugi model Sidi, onaj za cross, mogu nositi i na posao jer udobniju čizmu još nisam probao.
Sidi je negdje krajem '04 godine, za sezonu '05, promjenio kalupe za cijeli broj i o tome nitko nije imao pojma pa se sjećam da je bilo veselo nakon naručivanja preko neta. Meni se slučajno dogodilo da sam ih probao na vrijeme. :mrgreen:
 
kad mi sve ostalo paše... problem sa žuljanjem palčeva nikako da riješim a baš nemam nikavu deformaciju stopala... nekužim po kojim jebenim kalupima uopče rade čizme !!??
 
Svi imaju deformaciju stopala, meni je mali prst lijeve noge i ona kost iza njega rak rana. Ostalo još nekako i sredim.
 
mate said:
Slično i kod mene, s tim da žulja samo jedna i to na dva određena mjesta. Istina, nisam ih nosio već nekoliko godina ali mislim da nema previše pomoći od tih krema jer se na mjestima gdje žuljaju obično nalaze protektori. Drugi model Sidi, onaj za cross, mogu nositi i na posao jer udobniju čizmu još nisam probao.
Sidi je negdje krajem '04 godine, za sezonu '05, promjenio kalupe za cijeli broj i o tome nitko nije imao pojma pa se sjećam da je bilo veselo nakon naručivanja preko neta. Meni se slučajno dogodilo da sam ih probao na vrijeme. :mrgreen:
ocs prodat cizme..naravno ak cjena bude razumna  :mrgreen:
 
puskacbr said:
kao što i piše u naslovu imam problema sa žuljanjem čizama a one su sidi vertigo. kad sam ih uzimao mislio sam da trebaju biti uz nogu pa da se s vremenom malo rašire a i ispočetka me nisu toliko žuljale, bar se ne sječam a imam ih skoro 3g. ne žuljaju dok sam na motoru nego dok siđem pa dok hodam. sad se vratio sa grobnika pun žuljeva po nogama dok sam se šetao od tribine pa do brda i nazad...... e sad me zanima jel ima kakav sprej ili tak nekaj čim bi ih našpricao pa da se malo rašire, ili neka druga mogučnost?
nivea mljeko (y)
 
Ma nema sanse da se umjetni materijal rasiri od mljeka...
 
tetrijeb said:
ocs prodat cizme..naravno ak cjena bude razumna  :mrgreen:

Ma glavno da je na djemdo,pa nek veli cjenu kakvu god hoce :LOL:
 
probaj staviti malo omeksivaca na ta mjesta gdje te zuljaju cizme
 
Ninja said:
Ma glavno da je na djemdo,pa nek veli cjenu kakvu god hoce :LOL:

Poznat sam po davanju na đemdo... 8) Neću prodat jer onda moram kupovat nove a ne da mi se. Osim ako bi baš ponudio nešto što ne mogu odbit... :jesus:
 
Kupim tako cizme na neprobano(moj 46 broj)i jednstano ubise me zuljaju i skontam da je nesto shebano s brojevima,...Sidi bile!
Prosle godine isti broj Oxtar T.C.S cizme probam ma extra leze i mogu reci da sam jako zadovoljan s njima,udobne su i koliko god gazio po vodi ili bilo sta noge nece mokre biti (y)
 
mozda ovdje uocis rjesenje svog problema!? :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=yKkdGbAGht4
 
Probaj stavit ženske najloke dokoljenke....ozbiljno i s oproštenjem :wink:
 
mene svrbi guzica dok vozim  :mrgreen: jel to isto spada u ovu temu
 
Sinna said:
treba uvik kupit čizme za 1 broj veće, a ne na knap! :wink:a za malo ih raširit probaj ih natopit u toplu vodu i onako mokre ih obući i nosit određeno vrime, pa kad se malo osuše pošpricaj ih s WD40. javi rezultat! :wink: ja imam vertigo već 4 god. i nisu makle i toliko su udobne da mogu trčati s njima. :D 8)
wd-40  :misli: