zx10r cudan zvuk,prilikom davanja gasa!

Ivanos46

Well-known member
na zx10r 07god,kada se vozim iznad 50kmh,pa navise,kada dam gas cuje se nekakvo pistanje,ali jako tiho i cim pustim gas,to pistanje prestane,znaci samo prilikom davanja gasa...

motor ide normalno,normalno ubrzava,vuce,normalno se salta,nikakvih problema,kada je u leru i kada dam lagano gas,nista sve radi kako treba,nema toga pistanja,inace motor neronda,nelupa nista,sve je kako treba biti.

pokusao sam skuziti,odakle tocno dolazi taj zvuk,ali je tesko u voznji,probo bez kacige,ali nemogu dokuciti.

pa jel neko zna mozda,u cemu bih mogao biti problem?
 
  • Haha
Reactions: MOONSHIELD
Možda je neki usis/filter malo zaprljan... ja bi ciljao u tom smjeru ovako, sudeći po zvuku... čisto sumnjam da u njemu ima nekaj mehaničko kaj se tak brzo vrti da bi pištalo...
 
  • Like
Reactions: Ivanos46
to se čuje čip kad proizvodi snagu..
ako je tebi do zajebancije,meni bas i nije,najlakse se je smijati drugome i tudoj nesreci!👎

Možda je neki usis/filter malo zaprljan... ja bi ciljao u tom smjeru ovako, sudeći po zvuku... čisto sumnjam da u njemu ima nekaj mehaničko kaj se tak brzo vrti da bi pištalo...

pa moze biti do toga,barem po zvuku,to sam i ja pomislio,ali opet sa druge strane,da je filter toliko zaprljan,moralo bih se osjetiti na snazi,a motor ide isto ko i prije,tako da neznam,mogu ja otvoriti airbox,pa pogledati filter.

imam kn filter,kako se pravilno ocisti,jel ga prvo operem u sapunici(likvi)ostavim da se osusi i onda ga sa onim sprejom za filtere naspricam samo onu stranu sa koje ulazi zrak u motor?

jel ima jos tko kakvu ideju,sta bih moglo biti osim filtera/usisa?
 
Za pranje.filtera najbolje koristit original deterdzent. Imas u kompletu i ulje . Sve dođe cca 120kn. Ulje ide s obje strane ali ne tako da curi iz filtera kasnije dakle ne previse
 
I za ovaj smo mislili da ima čist filter i isto je išel motor normalno..čak i po zadnjem..al kad se je pravil servis imali smo šta vidjet..
 

Attachments

  • IMG-b6eea87338ac8cb42b37f6d61e84143d-V.jpg
    IMG-b6eea87338ac8cb42b37f6d61e84143d-V.jpg
    147.7 KB · Views: 78
MIslim da pištanje nije zbog filtra, u kakvom god on stanju bio. Provjeri naprijed na usisu dal je sve pritegnuto, i dal je rezonator namješten kak spada. Ti motori imaju sami po sebi poprilično bučan usis, zato i ta kutijica je tamo. Nakon toga provjeri airbox i sve šelne. i Usput zamijeni filter, a po mogućnosti baci taj KN van, motor bude ti zahvalan.
 
nije do filtera i usisa,KN ostaje,zato sto je motor mapiran,trkaci softver,podeseno sa KN,al to je nebitno.

skuzio sam u cemu je problem,osli mi namotaji.



dok sam se vozao,skuzio sam da zvuk dolazi sa lijeve strane motora,pa reko da rastavim magnet da vidim namotaje i dva namotaja su lagano pocrnila,radi toga radi taj zvuk kada dajem gas,.

tako da sam sada u potrazi za namotajima i onda gas.👍

hvala sto ste mi pokusali pomoci.
 
  • Like
Reactions: ikral
ne vidim baš razlog kako bi namotaji uzrokovali ikakvo pištanje, njih lako testiraš da vidiš da li su ispravni.
Slazem se... i ja sam ih mjenjao no nikakvih zvukova nije bilo. Jedino mi pada na pamet lezaj od statora. Po boji bi rekao da ide kraju ali definitivno bi provjerio koliko puni jer moji su bas bili izgoreni.
 
Slazem se... i ja sam ih mjenjao no nikakvih zvukova nije bilo. Jedino mi pada na pamet lezaj od statora. Po boji bi rekao da ide kraju ali definitivno bi provjerio koliko puni jer moji su bas bili izgoreni.
Stator nema ležaj.
 
Zar magnet nije čvrsto na osovini radilice? jedino što bi mogao imati je kvačilo anlasera (iza magneta), tj jednosmjerni ležaj.

Ne znam jel jednosmjerni ali znam da je iza magneta.. tako je ✌

Triba bi bit' a stator fiksiran na deklu.
Ne znam di bi tu bia ležaj.


Ma naravno, nisam mislio na stator nego na magnet ilitiga rotor






Ne mogu naci od fz1 al evo na R1 kad se raspe
 

Attachments

  • DSCF0105.JPG
    DSCF0105.JPG
    124.1 KB · Views: 33