zx10r cudan zvuk,prilikom davanja gasa!

nije do filtera i usisa,KN ostaje,zato sto je motor mapiran,trkaci softver,podeseno sa KN,al to je nebitno.

skuzio sam u cemu je problem,osli mi namotaji.



dok sam se vozao,skuzio sam da zvuk dolazi sa lijeve strane motora,pa reko da rastavim magnet da vidim namotaje i dva namotaja su lagano pocrnila,radi toga radi taj zvuk kada dajem gas,.

tako da sam sada u potrazi za namotajima i onda gas.👍

hvala sto ste mi pokusali pomoci.
Jesi li otkria u čemu je problem?
 
Jesi li otkria u čemu je problem?
pa napisao sam problem je u namotajima,stavio sam sliku,pogledaj vidis da su dva namotaja pocrnila,radi toga radi taj zvuk,trenutno trazim druge,nasao sam polovne,ali tip trazi 800kn,nije normalan,previse para,tako da cu najvjerojatnije kupiti nove,jel imate vi neku web str za preporuciti na kojoj bi mogao kupiti nove namotaje?
 
pa napisao sam problem je u namotajima,stavio sam sliku,pogledaj vidis da su dva namotaja pocrnila,radi toga radi taj zvuk,trenutno trazim druge,nasao sam polovne,ali tip trazi 800kn,nije normalan,previse para,tako da cu najvjerojatnije kupiti nove,jel imate vi neku web str za preporuciti na kojoj bi mogao kupiti nove namotaje?
Polovni
Novi 350€+poštarina
 
  • Like
Reactions: Ivanos46
pa napisao sam problem je u namotajima,stavio sam sliku,pogledaj vidis da su dva namotaja pocrnila,radi toga radi taj zvuk,trenutno trazim druge,nasao sam polovne,ali tip trazi 800kn,nije normalan,previse para,tako da cu najvjerojatnije kupiti nove,jel imate vi neku web str za preporuciti na kojoj bi mogao kupiti nove namotaje?
Ma nisu normalni, ja trazio jedno crijevo vode za rsv i za polovno trazili 50e...e 50e za jedno crijevo staro cca 15 godina....na kraju za 150e uzeo kompletan set silikonskih performance crijeva
 
  • Like
Reactions: Ivanos46
Jeste probali KMS (Karlovac), Viktor (Zagreb)?
u kms sam slao upit na email,ali mi neodgovaraju,viktor nisam,ali ako i imaju kosta sigurno puno!

poslao sam upit u autokreso,ali nemaju,tokic ima ali je oko 300€,jucer poslao mail u intercars,pa ako imaju mogu preko kolege dobiti rabata oko 30-35% tamo,on kod njih kupuje dijelove,eto pa cu vidjeti...

nasao sam na ebayu orginal mitsubishi,kao sto su i ovi u motoru,za 200eura iz italije,to mi je trenutno bestbuy od ovih novih sto sam dosad pronasao.👍


Polovni
Novi 350€+poštarina

nisam znao za ovu str za polovne dijelove,ima svega.😀👍

ali nemogu naci namotaje,ajde molim te ako ti mozes pogledati,ja nigdje nevidim da pise stator,nasao sam engine stator cover,tj poklopac namotaja,unaprijed se zahvaljujem!
 
Sad znas zasto ljudi traze za polovan fine novce..jes probo nac majstora da ti to namota..vikluje..ima dobrih koji znaju svoj poso a jeftinije ispadne..najgore ce bit kad zamijenis upalis ono se cuje zujanje opet..nekako mi nije to do namotaja..ja bi sena tvommjeato I dalje vozio..prst u uho pa kad crkne znaces sta je 100%
 
ma sto posto je do namotaja,evo naletio na ovaj video,isti zvuk je i kod mene!


ako to tako ostavim,moze se samo desiti jos neko sranje sa strujom,a i strasno me nervira taj zvuk,nemogu se tako voziti...

nisam gledao da mi se namota,jel znas koliko bih to otprilike kostalo,a i treba kada se namota isto tako u plastiku da se zalije,.
 
Skoro da bih ruku dao da nisu namotaji, ali saznat cemo.
Samo sto ce to tebe kostati.

Nema logike da namotaj "zvizdi".
To sto si ti vidio da je malo zacrnjeno, ne znaci da su namotaji neispravni.
Jesi ih probao mjeriti?
 
  • Like
Reactions: error
stavio druge namotaje,zvuk nestao.😁
Koliko je star tvoj motor? Ne bih se čudio da na motoru starom 25-30 godina probiju namotaji, ali nekako mi se čini da tvoj nema toliko godina. :)
Ja sam na DR-u dao premotati žice na statoru, prije cca 5 godina su mi to naplatili 500 kn. Mora se motati ručno, zbog stupića.
Sada sam vidio da ti je motor 07. 14 godina, štedili su na laku pri lakiranju žice
 
Koliko je star tvoj motor? Ne bih se čudio da na motoru starom 25-30 godina probiju namotaji, ali nekako mi se čini da tvoj nema toliko godina. :)
Ja sam na DR-u dao premotati žice na statoru, prije cca 5 godina su mi to naplatili 500 kn. Mora se motati ručno, zbog stupića.
Sada sam vidio da ti je motor 07. 14 godina, štedili su na laku pri lakiranju žice
japanci nestede,nije to made in china.
 
japanci nestede,nije to made in china.
Zbog toga i kažem, na Japanskom DR 350 iz 1991 godine, namotaji su probili tek 2016 godine.
Zračnjak kojem temperatura ulja ide na 100+ Celzijusa.
 
Last edited:
namotaji se nehlade sa uljem,tamo skoro nista ulja nedode,hlade se samo vrtnjom magneta i to je to,ako na to mislis...