ZZR 600

flugo

New member
Da vam predstavim moj ovogodišnji projekt, odnosno njegov sam početak, iako sam si već nekoliko puta rekao da mi je dosta šerafanja, očito ipak nije.
Radi se o zzr-u 600 iz 91..ljepotan :LOL:
Jučer je došao do mene, napravio ravna 2 kilometra, sjeo pored njega i gledao ga kako je jadan zapušten.krenuo skidat oklope da provjerim stanje i evo, danas izgleda ovako, stanje je loše  :mrgreen:




 
Najprije sam mislio lakirat ramu bez skidanja mašine ali to bi bilo onak, fuš posao..
Znači mašina ide dolje, rama , vilice, felge i još neki dijelovi na plastificiranje..trebat će nekoliko novih brtvi, oklopi isto idu na lakiranje, novi ležajevi u kotačima..itd itd...uglavnom ga planiram sredit da bude pic pic, nikakva rezanja i pripasivanja drugih oklopa, svjetala...sve orginal.
 
Author said:
:mrgreen: ma malo plastike nabacit i napravi čopera

Kakav ti je to čoper sa plastikom  :mrgreen:

Ako neko ima service manual u pdf-u ili link na netu, bio bi zahvalan da ga podijeli  (y)
 
flugo said:
Najprije sam mislio lakirat ramu bez skidanja mašine ali to bi bilo onak, fuš posao..
Znači mašina ide dolje, rama , vilice, felge i još neki dijelovi na plastificiranje..trebat će nekoliko novih brtvi, oklopi isto idu na lakiranje, novi ležajevi u kotačima..itd itd...uglavnom ga planiram sredit da bude pic pic, nikakva rezanja i pripasivanja drugih oklopa, svjetala...sve orginal.

dobra osnova (y)
a ramu obavezno plastificiraj,puno je kvalitetnije nego lakiranje,već kad radiš napravi kak treba da se poslje nebuš tukel po glavi (y)
 
mac.airbrush said:
dobra osnova (y)
a ramu obavezno plastificiraj,puno je kvalitetnije nego lakiranje,već kad radiš napravi kak treba da se poslje nebuš tukel po glavi (y)

definitivno plastifikacija, na 2 motora sam lakiral ramu i vilice i bilo mi je žao kaj nisam plastificiral.pogotovo zadnja vilica, lak mi je uvijek pucal ispod matice kod stezanja kotača  :?
 
takav uber motor zaslužuje samo original stanje ,sve ostalo je samo uništavanje ,polakirat oklope ,ramu i vilice spolirat a sve ostalo u original  (y) ,crni sa zlatnim felgama
 
Nastavak radova u tijeku..
skinuta mašina, vilice..ostala gola rama koja će zajedno sa vilicama i još nekim sitnicama nadam se ovaj tjedan na plastifikaciju.
Ležajevi u zadnjoj vilici su dosta loši.Ima jedan kuglični koji se nije ni okretao i tri igličasta koja ću zamijenit, zajedno sa semerinzima.
 
navratit ću na pivu da ti dam malo podrške..  :mrgreen:
 
merlin68 said:
takav uber motor zaslužuje samo original stanje ,sve ostalo je samo uništavanje ,polakirat oklope ,ramu i vilice spolirat a sve ostalo u original  (y) ,crni sa zlatnim felgama
alo
to je kawac  :mrgreen:
 
dijelovi spremni za plastifikaciju.

Pitanje:eek:stavio sam košuljice ležaja volana u rami, pretpostavljam da im neće ništa bit ili da ih vadim?  :misli:
 
flugo said:
Tako i ja računam da će mi trebat, 3-4 mj, nadam se ove sezone i koji km napravit
u kojem smjeru misliš ići, što napraviti? Moj je nekad dvije potpune preobrazbe proživio
 
freebikercroatia said:
u kojem smjeru misliš ići, što napraviti? Moj je nekad dvije potpune preobrazbe proživio

Niš posebno, samo ga mislim uredit koliko ću to moć, imat volje.zzr mi nije neka dobra baza za prerade zbog svoje rame.
Nisam ništa ni mislio radit na njemu al eto, omakla mi se ruka  :LOL:

Ako imaš koju sliku od svoje stare pile, daj da vidimo  (y)