podmazivanje lanca

vidim da jedna tvrtka u Draganiću ima akciju na oilere... da ne ispadne da reklamiram...
btw jel to vrijedi čemu? mislim, ionako nakon svake vožnje namažem lanac hipenolom, a za dulji đir imam sprej iz lidela pod sicon... :ROFLMAO:
 
Vrijedi ako ti je tlaka podmazivati lanac, ako prčkaš po motoru iz gušta onda ne vrijedi ni lipe. Sve ovisi o tebi....
 
Ne zamaram se previse sa lancem. Operem ga kada je bas prljav, podmazem kada vidim da je suh. Pod uslovom da mi ni jedno od to 2 u tom momentu nije mrsko... Kupio sam sada ovu spravicu, cisto da probam onako iz za*ebancije i kada budem besposlen. Kao tecnost za ciscenje cu koristiti obicni petrolej za rasvjetu. I naravno da cu upaliti motor, ubaciti u 1. brzinu i koristiti njegov pogon za provlacenje lanca kroz spravicu. :mrgreen: Sta treba, ja rukom malo pomalo da okrecem i strcam tecnost ? Pih !

 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nexie
...pročitaj malo negativne komentare o proizvodu

c/p Google Translate ;)


Nabavio sam Kettenmax Louis Edition za čišćenje lanca. Isprva nije bilo razumnog vodiča o tome koliko kratke dlake trebaju biti. Tada naravno greška što se guste dlake škarama ne režu ravnomjerno, već uvijek pod kutom.

A onda je Kettenmax uvijek nekako iskrivljen. Čak i nakon čak 3 okretaja, to je rezultiralo naginjanjem dijela i savijanjem tanke metalne kuke. Tako je Kettenmax prvo lijepo došao do lančanika i slomio držač četke unutra. To je bilo najbesmislenijih 15 € koje sam ove godine potrošio na svoj hobi.




Četke se prvo moraju rezati na širinu lanca. Prskanje spreja za čišćenje lanca u spremnik ponekad ima samo ograničenu funkcionalnost, tekućina za čišćenje bila bi bolja od spreja. Ako kutija visi, jako se klima kad se lanac okrene. Nečistoća se ulijeva u posudu ispod, ali ostaci i dalje prskaju na pod. Stavite kutiju ili nešto ispod bilo bi korisno. Mislim da lanac ne postaje baš super čist.
Kupio sam ovaj set jer je bio u akciji. Ali moram priznati da čistač lanca mogu dobiti jednostavnim sredstvom za čišćenje lanca i visokotlačnim pranjem u liniji za pranje nego s ovom kutijom, a podmazivanje odmah nakon toga djeluje brže i lakše nego s kutijom.

Mogu li se žaliti Louisu nakon upotrebe? Moram pitati.






Očekivao sam puno više od Kettenmaxa.
Dostava i pakiranje brzo i besprijekorno, kao što biste očekivali od Louisa.
Priprema i montaža bez problema zahvaljujući dobrim uputama za rad.
Ali tu se opet zaustavlja.

Zapravo su vam potrebne tri ruke, podignite bocu deterdženta i pritisnite je, okrenite kotač / lanac, a zatim također pridržite Kettenmax / posudu za sakupljanje ... Da, Kettenmax je pričvršćen na motocikl i drži se na položaju, ali šamara još uvijek okolo toliko jak da prljavi Siffe prska uokolo.

Kad ste ovo nekako stavili pod kontrolu, primijetite da se prljavština otpušta s lanca na površini, ali se četkama utiskuje u rupe između karika. A ni vanjska područja lanca zapravo nisu zadovoljavajuće čista. Opcija nanošenja sredstva za čišćenje na lanac odozgo, kao ni odozdo (pomoću isporučenog Y-dijela) ne funkcionira; ako je uopće, isporučuje se samo jedna strana.

Proizvođač također oglašava Kettenmax za ponovno podmazivanje lanca odmah nakon čišćenja. Da biste to učinili, jednostavno raspršite raspršivač lanca na treću ulaznu bradavicu, okrenite lanac i "gotovo". Prije nego što to učinite, trebali biste temeljito očistiti Kettenmax sredstvom za čišćenje kočnica, inače ćete nečistoću razmazati natrag u svježu mast.

O da, još uvijek morate ručno očistiti lančanik i zupčanik.



Na kraju sam morao dva puta sastaviti i ukloniti Kettenmax za čišćenje i podmazivanje lanca, dvaput sam očistio Kettenmax i trebalo mi je oko 3 puta više sredstva za čišćenje lanca kao za "normalno" čišćenje sprejom za čišćenje, četkom za šalice i krpom. Također je trebalo otprilike dva puta do tri puta više, a rezultat je odgovarao stupnju čistoće nakon oko 75% uobičajenog čišćenja. Dao sam Kettenmaxu drugu priliku nekoliko stotina kilometara kasnije, a rezultat je ostao isti.




U zaključku mogu reći: apsolutni neuspjeh za mene, ne vrijedi novca (srećom kupio sam ga s popustom). Ponovo sam kod četke za posuđe i krpe, od Kettenmaxa samo koristim kutiju za otpremu i papir za omatanje kao podlogu i zaštitnik od prskanja.
 
ja sam to prije par god. bio kupio i nakon probe poklonio :mrgreen:

Gdje si bio prije to da mi kazes... 🤣
A gledao sam komentare, podijeljeni su; neko zadovoljan, a neko nije. Mislim da spravicu treba ucvrstiti malo bolje; ne oslanjati se samo na isporucene kukice. Onda mozda nesto i ocisti 🤣
 
Na V strom-u 650 koristim Cobra Nemo 2 oiler, kvarat okretaja tada podmazuje lanac 3 minute. Nakon svakog tankanja benzina (350 - 400 km zavisi od tempa voznje) ga okrenem za tih kvarat kruga (ne okretati vise od kvarat kruga jer vise od toga sam prskas ulje po motoru), u Cobra Nemo 2 sipam Hypenol gradacije 80W-90 ili tako nesto u posudicu stane ulja za nekih 3-4000 km bez nadopune, a nisam ga oprao ni jednom meni odlican proizvod kome se neda cistiti i balavit po lancu vrhunska stvar.
Imam ga od prvog dana kad sam kupio nov motor u NN. Lanac mi ima oko 47-48000 km sigurno ce odraditi jos koju hiljadu km.
Istina je da V strom 650 (70 hp) nije motor koji kida lanac naspram nekog R motora pa je i logicno da ce sam po sebi trajati duze, ali sam siguran da mu Cobra Nemo 2 produzuje vijek i olaksava putovanja, svakom bih preporucio Cobru.
Neko ce rec da prsce ulje okolo, ali isto tako i baca mast okolo sto je jos puno teze ocistiti nego ulje znam jer sam na FZ6 spricao sa motulovim i kojekakvim sprejevima.
Vidim da se u Louisu prodaje za nekih 80-ak eura a ugradnja je piece of cake.
 
Last edited:
vidim da jedna tvrtka u Draganiću ima akciju na oilere... da ne ispadne da reklamiram...
btw jel to vrijedi čemu? mislim, ionako nakon svake vožnje namažem lanac hipenolom, a za dulji đir imam sprej iz lidela pod sicon... :ROFLMAO:

Komentar za proizvod:
'Silk Road Adventure Hrvatska
Imali smo to čudo na zadnjoj ekspediciji do Mongolije i moram priznati da je to bila jedna od boljih stvari koju sam montirao na motor! Jednostavno, brzo i nema potrebe za tegljenje spraya!
Apsolutna preporuka!'
1601601439739.png
 
  • Like
Reactions: amante
Komentar za proizvod:
'Silk Road Adventure Hrvatska
Imali smo to čudo na zadnjoj ekspediciji do Mongolije i moram priznati da je to bila jedna od boljih stvari koju sam montirao na motor! Jednostavno, brzo i nema potrebe za tegljenje spraya!
Apsolutna preporuka!'
View attachment 723607

hvala ti!
vidio sam doduše to na FB kad sam vidio i komercijalni oglas. zanimale su me prvenstveno utisci nekog tko ima to i koristi, na više tehnički način. jel komplicirano za ugradnju? ima li potrebe za kakvom elektro instalacijom ili je sve mehanika? treba li svejedno čistiti lanac povremeno ili samo podmazivanje i tak...
 
Gdje si bio prije to da mi kazes... 🤣
A gledao sam komentare, podijeljeni su; neko zadovoljan, a neko nije. Mislim da spravicu treba ucvrstiti malo bolje; ne oslanjati se samo na isporucene kukice. Onda mozda nesto i ocisti 🤣

Ja san kupija pa prije probe proda frendu koji je skoro bez prsta osta zbog tog govna 😱🤣
Više izgubin vrimena za montirat to nego za proletit lanac rukom 🤪
 
Ja to imam i meni je super. Kad procitas upute i složiš kako kažu u roku od 5 min lanac ociscen i podmazan.
 
hvala ti!
vidio sam doduše to na FB kad sam vidio i komercijalni oglas. zanimale su me prvenstveno utisci nekog tko ima to i koristi, na više tehnički način. jel komplicirano za ugradnju? ima li potrebe za kakvom elektro instalacijom ili je sve mehanika? treba li svejedno čistiti lanac povremeno ili samo podmazivanje i tak...

Nemas nikakve potrebe za elektro instalacijom i vrlo se jednostavno montira cca. 20-ak minuta. Vrlo je jednostavan sistem, prilikom okretanja posudice stvara se tlak koji gura ulje kroz buzir na zupcanik (namjestiti da kaplje na zupcanik sto blize lancu) zatim se ulje inercijom sile razljeva po lancu imas par postova vise kako radi koliko kosta i di se moze kupiti.
Sam postupak ugradnje na motor imas vise video clipova na You Tube-eu, dovoljno je u Search upisati Mounting the Cobra Nemo 2 Chain Oiler.
 
Ja san kupija pa prije probe proda frendu koji je skoro bez prsta osta zbog tog govna 😱🤣
Više izgubin vrimena za montirat to nego za proletit lanac rukom 🤪

Mislim da na kutiji pise 12+ (y)
 
  • Haha
Reactions: amante
Ja san kupija pa prije probe proda frendu koji je skoro bez prsta osta zbog tog govna 😱🤣
Više izgubin vrimena za montirat to nego za proletit lanac rukom 🤪

Ma kupio sam na nekoj akciji, platio 11 EUR tako da i nije neka steta ako ne bude valjalo.
A ne mislim podmazivat sa tim cudom, samo ciscenje. Zanimljiva mi je mogucnost da lijepo natopim lanac petrolejom, a ima odvod gdje sva prljavstina ide. Sigurno ce i da prsce malo, ali to rijesim sa par listova novina po podu. Probam pa vidim

Samo jednu ali inercijom ulje se razljeva tamo di treba.

Jesi siguran da bas razlije ? Iskustva koja sam cuo od ljudi koji imaju tu spravicu su da na sirim lancima bas i ne razlije na unutrasnju stranu. Za to ti treba nastavak sa 2 kapaljke
 
Jesi siguran da bas razlije ? Iskustva koja sam cuo od ljudi koji imaju tu spravicu su da na sirim lancima bas i ne razlije na unutrasnju stranu. Za to ti treba nastavak sa 2 kapaljke

Meni se razlije i podmazuje di treba evo lanac mi je 47-48000 km i jos ce koju hiljadu ne vozim ko baba. Stime da mi motor kada je u garazi nikad nije ruzinav jer mi je garaza lagano vlazna motor mi je skoro cijelu godinu u garazi jer radim vani, dok sam imao FZ6 i dok sam sprejao raznim Chain Lube-ovima uredno je bio ruzinav i uvijek zajebancija sa ciscenjem dok se rijesis te ruzine par postova vise sam napomenu da V strom 650 (70 hp) nije motor koji kida i rasteze lanac kao R motori i da je Cobra Nemo 2 idealan sistem podmazivanja za motore te klase i za ljude koji puno putuju jer sigurno produzuje vijek lanca i stedi ti vrijeme i prostor tokom putovanja, a to znam jer dosta putujem, a siguran sam da ce i recimo 1000 ccm i 100 hp+ produziti vijek trajanja bar za koju hiljadu km i onda suma sumaru umjesto 3 lanca mijenjas dva usteda 1000+ kuna + sprejevi + vrijeme (mozda neko to i voli ja ne).
Ovdje di radim imam GS-a pa nemam tih problema sa podmazivanjem :mrgreen: nisam ga zato i uzeo, ali to je neka druga tema.