S1000XR

Izgleda samo nas dvojica, ukoliko se netko ne prijavi:).
Usput da pitam, koristi li netko ulje drugog proizvođača i druge gradacije umjesto BMW Advantec 5W-40?
Frend koristi Motul 7100 5W-40
Zašto druge gradacije?

ulje u mom motoru je ono koje su mi stavili na servisu. Nemam pojma koje je trenutno unutra.
Ali ne vjerujem da su sipali BMW Advanteca
Gdje si bio na servisu?
Ako je ovlašteni sam mislio da stavljaju samo to orginal BMW ali bio prije par dana u Novemi i pitali me koje ulje želim pa reko neka bude orginal.
 
Frend koristi Motul 7100 5W-40
Zašto druge gradacije?
Zašto ne? Zar nebi gušće ulje 15w 50 bilo bolje za naše podneblje i motor koji te vuče da ga vrtiš 8,9,10,11,12 000RPM ? Recimo motul 300v 15W 50 ili 7100 15w 50. :unsure:
Ima i taj Advantec pro 15w 50.
Ako je ovlašteni sam mislio da stavljaju samo to orginal BMW ali bio prije par dana u Novemi i pitali me koje ulje želim pa reko neka bude orginal.
Moram uskoro na servis pa imam dilemu!
Da li je Novema ovlašteni servis za BMW motocikle ?
Ne bih išao kod Tomića jer kruže svakakve priče, što je ili nije ne bih ulazio, ali ak ima dima možda ima i vatre...:unsure::rolleyes::devilish:
Za sada mi je opcija Slovenija Autoval, navodno su ok.
A ako je Novema ovlašteni, nekak mi je to bliže.
 
Koliko sam ima cuti novema nova je ovlasten za bmw servis.

Moji svi iz kluba voze bmw na servis u Zg kog igora i svi imaju rjeci hvale. Igormotorkotaci.

Sta se tice ulja meni na suzukiju se najbolje pokaza15w50( i vecini s mog podneblja) iako prouvođac preporuca 10w40.

Pratim temu jer razmišljam o XR. pa me isto zanima dal ko liva motul?
 
Koliko sam ima cuti novema nova je ovlasten za bmw servis.

Moji svi iz kluba voze bmw na servis u Zg kog igora i svi imaju rjeci hvale. Igormotorkotaci.

Sta se tice ulja meni na suzukiju se najbolje pokaza15w50( i vecini s mog podneblja) iako prouvođac preporuca 10w40.

Pratim temu jer razmišljam o XR. pa me isto zanima dal ko liva motul?
Igor nažalost nije ovlašteni. Meni je zbog garancije koja mi je još 4 godine.
Moj frend koji nije na forumu u GSa 1200 2017. toči motul 20w 50.
Ja ću uskoro na servis pa ću ih pitati što oni misle o tom.
Postoji i direktiva EU da ukoliko radiš servis u servisu koji je regstriran za popravak mtocikla(automobila) i koristiš za zamjenu orginal dijelove ili one koji su iste kvalitete kao i orginal imaš pravo na garanciju proizvođača.
Kako je u praksi ne znam, ovo je teorija i ne znam nikog tko je ostvario garanciju na takav način.....
 
Na svojim vozilicama sam radio servise i u Novema Novi, i kod Igora i u Tomiću. Sa svima dobra iskustva. Ako je bilo problema sa uslugom, brzo smo sve razjasnili. Financijski najpovoljniji mi je Tomić jer imam klupski popust.
 
Zašto ne? Zar nebi gušće ulje 15w 50 bilo bolje za naše podneblje i motor koji te vuče da ga vrtiš 8,9,10,11,12 000RPM ? Recimo motul 300v 15W 50 ili 7100 15w 50. :unsure:
Ima i taj Advantec pro 15w 50.

Moram uskoro na servis pa imam dilemu!
Da li je Novema ovlašteni servis za BMW motocikle ?
Ne bih išao kod Tomića jer kruže svakakve priče, što je ili nije ne bih ulazio, ali ak ima dima možda ima i vatre...:unsure::rolleyes::devilish:
Za sada mi je opcija Slovenija Autoval, navodno su ok.
A ako je Novema ovlašteni, nekak mi je to bliže.
Stvarno nebi znao dali bi bilo bolje gušće ulje, opet mislim koje su tvornički propisali to stavljam i to je to.
Da Novema je ovlašteni BMW servis postala, ok su ali točno trebaš sve pitati da nebi bilo zabune za cijenu servisa i koje ulje stavljaju.
Baumgarner u Čakovcu isto radi motore, bio sam tamo na prvom servisu.
 
Sa Tomićem samo pozitivna iskustva, jučer odradio servis, ulje, filter, ulje kardana, ulje kočnica, update TFT-a, baterija daljinskog, brtve... 1500kn.
 
  • Like
Reactions: neven
Stvarno nebi znao dali bi bilo bolje gušće ulje, opet mislim koje su tvornički propisali to stavljam i to je to.
Da Novema je ovlašteni BMW servis postala, ok su ali točno trebaš sve pitati da nebi bilo zabune za cijenu servisa i koje ulje stavljaju.
Baumgarner u Čakovcu isto radi motore, bio sam tamo na prvom servisu.
Hvala na odgovoru.
76grunf.jpg
 
  • Haha
Reactions: bojan
ulje u mom motoru je ono koje su mi stavili na servisu. Nemam pojma koje je trenutno unutra.
Ali ne vjerujem da su sipali BMW Advanteca
Pozz ekipa, nema XR ali pratim temu jer sam jednog kupovao kumu XR-a (žena mu ga kupila za rođendan),
samo osobno iskustvo s uljima.
U svog K 1300R stavljam Castrol, zašto Castrol, pa zato jer je motor/mašina razvijana s tim uljem i Castrol je preporuka proizvođača(čak navedeno na boci ulja na poleđini), tako da, po mom iskustvu
ako postoji ulje preporučeno od proizvođača,
Trebalo bi se držati toga a ne podlijegati marketingu. Ne kažem da druga ulja nisu dobra,ali nedaj bože da se što desi ,moguće je da BMW/proizvođač kaže ,niste koristili preporučeno ulje ,ne vrijedi opoziv/garancija ili sl.
Ja iz tog razloga ne bih mijenjao ulje, pa tako i dan danas lijevam Castrol u motor 2009 god.
I osobno vjerujem da bih vrlo teško prepoznao razliku u ulju u motoru, možda po kvačilu jer je u istom ulju, ali to bi trebalo biti promjena u viskozitetu ulja i bla bla bla.
Ali to je samo ,možda, moje mišljenje.
 
ja sve pratim prognozu za 2017 god, sa 10-15 tkm za 12.000 Eur, ali nikako da potrefi. :mrgreen:
Ali opet, jučer sunce, danas snig. Sve je moguće.
Ma budeš već potrefio (y)
Možda još koja 100ka i našlo bi se nešto D , ili kod nas misliš?
 
Ma budeš već potrefio (y)
Možda još koja 100ka i našlo bi se nešto D , ili kod nas misliš?
ma gledam na obe strane, nadajući se nekoj ponudi koja se ne smije odbiti, da imam izgovor za kupovinu :ROFLMAO:
Dosta se cijene drže, i ne padaju ispod 13,14 kod nas, a to mi se baš i ne sviđa
 
Stigao još jedan blizanac :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Jednom sam bio na... pricest ili krstenje, nebitno... i dvije frendice su dosle u istim haljinama. Muskom oku je to uglavnom nezamjetno a i kad netko skrene paznju nije neki big deal. Ali... kako je njima bilo neugodno... Jedna je htjela pobjeci doma na presvlacenje. Kad se sve smirilo i kad su zaboravile dosao sam do njih i pitao cure, jel moze jedna fotka sa hostesama.😄 Ne znam zasto ali ova fotka me podsjetila na to.:mrgreen: Da imate Guzzije viknuo bih: Mirno!😂