Dobre prilike u oglasima

Pa novi motor će čekati samo nekakvu priliku za akciju gdje će se trgovina odreći nekog dijela marže i dati ga za koju tisućicu manje od slijedeće modelske godine i to je to, ne znam zašto bi smanjivali cijenu za ne znam kakove iznose samo zato jer nije nova modelska godina (ali je još uvijek NOVI motor...)... i u tom smislu je isti princip kao i kod svega ostaloga, ja ću si kupiti komad odjeće ili opreme ili cipela ako mi se sviđaju, a pod koju godinu to spada u katalogu proizvođača - baš me briga...
 
Da,ali će im tamo stajati jednu godinu, nepomično...Što rade s njima,vraćaju glavnom uvoznik,spuštaju cijenu ili?
Nema "vračanja uvozniku"...Kad izade novi model, bude skuplji pa se proda prvo onaj prošlogodišnji..
Pogledaj po jubitu salone po Japanu..Novi motori 3-4 godine stari..To je normalno..
 
Nema "vračanja uvozniku"...Kad izade novi model, bude skuplji pa se proda prvo onaj prošlogodišnji..
Pogledaj po jubitu salone po Japanu..Novi motori 3-4 godine stari..To je normalno..
Vjerujemo da je tako,ali meni nije isto kupiti vozilo proizvedeno 2021. Ili 2022. Godine..plus što još stoji nepomično mjesecima
 
Vjerujemo da je tako,ali meni nije isto kupiti vozilo proizvedeno 2021. Ili 2022. Godine..plus što još stoji nepomično mjesecima
Nije, ali s obzirom koliko se cijena digne sa svakim novim modelom motora, uvijek ce biti ekipe kojoj je svejedno da li je motor iz ove ili prosle godine, novi je, i jeftiniji od "jos novijeg".
 
Vjerujemo da je tako,ali meni nije isto kupiti vozilo proizvedeno 2021. Ili 2022. Godine..plus što još stoji nepomično mjesecima
To je odlično zato što je motor garažiran naspram novih automobila.
Oni pak stoje na žarkom suncu cijelo ljeto i tko zna koliko mjeseci su izloženi atmosferiliju. A novi vlasnik ga glanca i misli kako ke direkt iz tvornice,...
Motor je bolje čuvan. A to što stoji nikome ništa.
 
To je odlično zato što je motor garažiran naspram novih automobila.
Oni pak stoje na žarkom suncu cijelo ljeto i tko zna koliko mjeseci su izloženi atmosferiliju. A novi vlasnik ga glanca i misli kako ke direkt iz tvornice,...
Motor je bolje čuvan. A to što stoji nikome ništa.
Radio frend u njemackoj u bmw skladistu auta, kaze to je strasno sta rade sa novim autima po krugu firme kad se premjestaju ili pripremaju za ukracaj na kamione
 
  • Like
Reactions: diesel power
Zanimljiva rasprava u komentarima
klošari prodaju fore iz 2005., a zaboravljaju da danas svi imaju internet i svi sve poznaju
dok pogledaš ostale oglase od tipa bit će ti sve jasno, svaki oglas slikan na potpuno drugoj lokaciji
 
  • Like
Reactions: Dene
Pozdrav, pitanje za znalce! Što rade moto saloni s novim vozilima koje ne prodaju? Primijetio sam da jedan salon oglašava već pola godine neke motore,ali ne skida cijenu niti za 1euro. Što misli postići s time do jeseni? Pa neće ga na godinu valjda držati i reklamirati pod novo?
Ne znam o kojem je konkretno riječ, ali mnogi oglašavaju motore koji su njima dostupni na lageru vani.
Znači još nisu kod njih u salonu i ne moraju skidati cijenu jer nisu ništa potrošili na njih.
Kada se netko odluči kupiti, oni ga povuku s lagera.
Ako se radi o motoru koji je već u salonu, onda nije niti meni jasno... Uvijek me fasciniralo kada u UK vidim kolike znaju imati popuste na nove motocikle u salonima nakon samo nekoliko mjeseci, ali njihov valjda jedan salon proda više nego cijela hrvatska.

lp
P
 
  • Like
Reactions: Luke